Odblokování a další úpravy modemu Huawei E1750

Zařízení pro mobilní internet
jirkab
Administrátor
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Odblokování a další úpravy modemu Huawei E1750

Nepřečtený příspěvekod jirkab » 08 Říj 2010 08:51

Obrázek

Úvod
Možná by se mohlo zdát řešit problém s odblokováním v dnešní době zbytečné, ale někteří zahraniční operátoři ještě stále svá zařízení blokují na použití pouze ve své síti.
V létě jsem zakoupil v Chorvatsku u tamního operátora T-Mobile sadu pro mobilní internet, jejíž součástí byl i modem Huawei E1750. Když jsem nedávno chtěl použít tento modem v ČR pro datové připojení na 3G síť O2 byl jsem nemile překvapen. Modem byl zablokován a vyžadoval zadání odblokovacího kódu. Rozhodl jsem se, že na internetu najdu způsob a nástroje, jak toto zablokování na operátora zrušit. Mnoho z odkazů co jsem navštívil nabízelo placené odblokování - zaslání odblokovacího kódu. Tyto možnosti jsem okamžitě vyloučil. Úkol zněl jasně: odblokovat zadarmo!

1. Odblokování
Po pátrání jsem nalezl na internetu i diskuzní fóra, která nabízejí toto odblokování zdarma a velice rychle. Tuto možnost jsem také na jednom fóru i vyzkoušel zde. Od požadavku do odpovědi s kódy to trvalo úžasných 12 minut. Nádhera. Jediný problém může nastat, že uživatel musí být na daném fóru registrován - to nemusí každému vyhovovat.

Tak jsem pátral dále až jsem nalezl několik utilitek na vygenerování těchto kódů přímo v PC. A to buď offline anebo odkazem na on-line generátor na internetu. Po rozbalení archívu a spuštění se zobrazí stránka, kam se zadá IMEI modemu (1), opíše kód (2) a po dotazu na server je během mžiku zobrazen odblokovací kód (3).
Online Huawei Modem Unlock Calculator.zip
(62.25 KiB) Staženo 2184 x
Náhled stránky:
1.jpg
1.jpg (32.66 KiB) Zobrazeno 18744 x

Pak je na internetu ke stažení ještě slušné množství free prográmků, které dokáží to samé, ale bez připojení k internetu (offline). Jsou dostupné i free prográmky u kterých je buď nutné on-line kupovat kredity anebo je pro unlock zdarma crackovat (DC Unlocker). Ale to mi připadá zbytečné, když je spousta free prográmků: Huawei Unlocker v1.1, Huawei Unlocker with Flash Code calculator, Huawei Unloker, Universal MasterCode. U všech zmíněných je stejný postup: vložit IMEI modemu (1) a kliknout na tlačítko Calculate Code/Calc/Unlock (2).
Náhledy jednotlivých prográmků:
2.jpg

Z obrázku je zřejmé, že všechny kalkulátory vygenerovaly stejné odblokovací číslo. A také stejné jako mi zaslali hoši ze zmíněného fóra a i stejné jako vygeneroval on-line kalkulátor. Některé z kalkulátorů pro PC mají i funkci přímého odblokování (Direct Unlock). Tu jsem pro jistotu nevyužil. Pro odblokování jsem použil program HUAWEI MODEM Code Writer, o kterém je na internetu zmiňována přímá podpora pro modem E1750 (na rozdíl od ostatních prográmků).
HUAWEI MODEM Code Writer.zip
(415.16 KiB) Staženo 1689 x

Použití programu je opět velmi jednoduché: ->připojit modem k PC->spustit program->Kliknout na Please Select Com Port (1)->Detect (2)->Vybrat správnou možnost: Accept (3)->Unlock Modem (4).
3.jpg
3.jpg (44.87 KiB) Zobrazeno 18741 x
V této chvíli vyskočí další okno programu s požadavkem na zadání odblokovacího kódu (5)->OK (6).
4.jpg
4.jpg (43.02 KiB) Zobrazeno 18741 x

Program chvilku "přemýšlí". Během tohoto okamžiku zapíše do modemu odblokovací kód a potom je modem použitelný i s jinými SIM kartami a v jiných sítích než v té pro kterou byl blokován. Hotovo.

2. Odstranění úprav operátora
Po odblokování není problém s nastavením modemu na jiného operátora, než pro kterého byl primárně určený. Ale proč si nechat vnucovat růžové (anebo jiné) barvy a "vylepšení". Pro kompletní "debrandizaci" modemu je nejjednodušším řešením nahrání čistého Huawei software. V diskuzi níže je však zmíněno velké riziko s totálním umrtvením modemu při nahrání jiného fw, než pro který byl původně určený, takže je třeba zvážit nutnost přehrání fw!
Pozor: Při aktualizaci software modemu jsem nezaznamenal žádný problém, když jsem operátorský fw přeflešoval fw ve verzi 11.126.11.00 a potom na poslední fw ve verzi 11.126.13.00. Byly však zaznamenány problémy při přeflešování operátorského fw rovnou na verzi 11.126.13.00 - dojde k totálnímu umrtvení modemu. Podrobnosti v diskuzi níže.
Základním zdrojem pro stahování software pro podobná zařízení (modemy) je tato stránka s velice častými aktualizacemi. FW 11.126.11.00 ke stažení zde. Další stažení fw 11.126.13.00 zde. Operace je velice jednoduchá. V tomto okamžiku přichází ke slovu i druhý z kódů, který byl v některých předchozích krocích vygenerovaný, a to ten s názvem: Flash. Použití flešovacího programu: připojit modem k PC->spustit rozbalený program ve formátu .exe->I accept the agreement->Next->program vyhledá připojený modem, pokud ho najde vypíše o něm základní informace->Zatrhnout políčko: Auto remove the device after update->Next->Vložit do políčka kód Flash->Start->za tři minuty je hotovo->OK->Finish.
Náhled vybraných obrazovek programu:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

3. Základní ovládací aplikace modemu
Pro odstranění operátorské úpravy v tomto případě spíše vrácení nějakého obsahu (protože zařízení je po předchozím kroku "prázdné") je ještě nutné aktualizovat tzv. Dashboard. To je disk na kterém je umístěná aplikace - Mobile Partner a ovladače modemu. Další stažení zde.

Ve chvíli jak je modem vyčištěný od jakýchkoliv úprav operátora zbývá již pouze ovládat ho pomocí operátorem neupravené aplikace.
Ke stažení zde. Instalace se spouští souborem setup.exe ze složky Mobile Partner.
Někdy je však příjemné nemuset nastavovat ani Apn a nějaké další drobnosti. V tom případě je možné si přímo do PC nainstalovat ovládací aplikaci pro příslušného operátora. V mém případě pro O2.cz. Ke stažení zde. Instalace se spouští souborem setup.exe ze složky O2.

Někdy je lepší, když jsou některé funkce pro obsluhu/uživatele zakázané. Tímto může být především přístup k internímu disku (DashBoard) na kterém je uložena instalace a ovladače. Obsluha pak nemůže nevědomky různě aplikaci a ovladače instalovat a odinstalovávat. Pro zneviditelnění, jak vnitřní flash paměti, tak i integrované čtečky paměťových karet slouží tyto AT příkazy:
at^u2diag=256 pro odpojení interní flash paměti
at^u2diag=0 pro odpojení interní flash paměti i interní čtečky paměťových karet
at^u2diag=255 pro opětovné připojení/zviditelnění obou disků
Příkazy jsem vyzkoušel a fungují spolehlivě. Pro provedení změny je vždy nutné modem odpojit a znovu připojit k PC. Příkazy jsem do modemu posílal přes program MTTY 1.42 (který používám z dřívějška na HTC mobily). Ke stažení zde.
Postup: -připojit modem k pc a zjistit přes správce zařízení na kterém portu se v systému nachází Huawei Mobile Connect - 3G modem
-spustit mtty1.42.exe a vybrat port zjištěný v předchozím kroku -> OK
-zadat příslušný příkaz a potvrdit Enter. ^ tento symbol se skrývá u klávesnice, kterou používám na kombinaci pravého Alt+3/š a potom je ještě nutné stisknout mezerník. Do programu mtty1.42.exe není možné vkládat text pomocí copy/paste, ale pouze ručně.
Obrázek
HTC 10: Ofiko M 6.0.1 - 1.95.401.3, BL: 1.0.0000, S-ON, radio: 1.0.U010141a@60714.2_59.06_F

HTC M9+: Ofiko L 5.0.2 - 1.90.401.3, BL: 1.01.0000, S-OFF (pomocí Sunshine), radio: 1.1506V24P22T34.2106.0727_HTW

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

USB 3G wi-fi router

Nepřečtený příspěvekod jirkab » 20 Ún 2011 17:20

Ideální a nejlevnější řešení, které jsem našel (cena 640,- Kč s DPH), jak udělat z USB 3G modemu sdílené připojení přes wifi bez nutnosti použití nějakého dalšího PC. Plně podporuje USB modem z předchozího příspěvku, připojení dlouhodobě stabilní, bez výpadků, odpojování apod. problémů.

USB 3G Wi-Fi router TP-link TL-MR3220.
Stránky výrobce zde.
Obrázek
HTC 10: Ofiko M 6.0.1 - 1.95.401.3, BL: 1.0.0000, S-ON, radio: 1.0.U010141a@60714.2_59.06_F

HTC M9+: Ofiko L 5.0.2 - 1.90.401.3, BL: 1.01.0000, S-OFF (pomocí Sunshine), radio: 1.1506V24P22T34.2106.0727_HTW

HonzaV
Nováček

Re: Odblokování a další úpravy modemu Huawei E1750

Nepřečtený příspěvekod HonzaV » 09 Kvě 2011 14:50

Poridil jsem si kombinaci Huawei E1750 (operator O2) a TP-MR3220. Ale mam problem s vytuhavanim/nefukcnim modemem v miste pouze s EDGE pokrytim. V Praze se pripojuji pres 3G a spojeni jede v pohode, nevypadava. Kdyz jsem ale na chalupe v jiznich Cechach, kde je pouze EDGE (BTS vysilac cca 6 KM, sila signalu podle roteru cca 70%), tak spojeni vytuhne (nekdy po minute, nekdy po dvou...). Buhuzel nemam moznost vyzkouset jinde (lokalni problem?). Oba pristroje jsem preflashnul poslednim firmwarem (E1850 - 11.126.13.00.00, TL-MR3220_V1_110418). Kdyz dam modem primo do pocitace, internet jede v pohode, zadne vypadky nejsou. Nevite, co s tim?
Jeste pozn. Kdyz jsem mel v E1750 jeste puvodni firmware (tusim ze 11.126.08.00.00 ???), tak se modem odpojoval, ale treba az po ctvrt, pul hodine....

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nepřečtený příspěvekod jirkab » 09 Kvě 2011 18:07

HonzaV napsal:Kdyz dam modem primo do pocitace, internet jede v pohode, zadne vypadky nejsou
HonzaV napsal:(lokalni problem?)
Pokud to na EDGE při připojení přímo do PC funguje, tak to lokální problém nebude. Používáš k modemu kabel anebo je připojený přímo do routeru? Jak dlouhý je kabel?
HonzaV napsal:V Praze se pripojuji pres 3G a spojeni jede v pohode, nevypadava.
Tak jsem to také testoval, takže jsem možný problém s EDGE a odpojováním nemohl zaznamenat, na 3G také trvale bez problémů.
Co zkusit (co mě napadlo):
- zapůjčit a otestovat externí anténu. Připojení (konektor) by měl být schovaný pod krytem modemu. Pokud by toto řešení pomohlo, tak by nebyl problém, s trochou šikovnosti, udělat nějaké trvalé připojení k externí anténě, třeba formou dírky pro konektor.
- laborovat s kombinacemi různých fw modem - router.
- snížit vysílací výkon wifi routeru - pokud je to z důvodu dosahu možné
- zkusit natvrdo zvolit přes mobile partner pouze 2G síť (zakázat 3G). Akorát si nejsem jistý zda tato volba zůstane v modemu zapsaná i po jeho odpojení.
- asi to moc nepomůže: ale, projít nastavení routeru, jestli tam nejsou nějaké rozšířené volby správy připojeného modemu: zvláštní inicializační příkazy, odpojování při nečinnosti, opakování připojení...

HonzaV
Nováček

Nepřečtený příspěvekod HonzaV » 10 Kvě 2011 08:23

jirkab napsal: Používáš k modemu kabel anebo je připojený přímo do routeru? Jak dlouhý je kabel
Kabel kvuli utlumu radeji nepouzivam, modem je pripichnuty primo do usb portu na routeru.
jirkab napsal:- zapůjčit a otestovat externí anténu.
Signal se mi zda dost silny, uvnitr 70%, kdyz to vemu pred barak tak dokonce 80%. (v Praze obcas jedu na 3G o sile signalu jen 25%). Nicmene ta antena je jedna z moznosti...
jirkab napsal:- snížit vysílací výkon wifi routeru - pokud je to z důvodu dosahu možné
Abych tuhle moznost vyloucil, zkousel jsem wireless cast uplne vypnou a pripojit se jen sitovym kabelem, vysledek bohuzel stejny, takze ruseni ze strany WIFI muzu vyloucit...
jirkab napsal:- laborovat s kombinacemi různých fw modem - router.
Urcite zkusim, ted jen abych sehnal nejaky starsi firmware...
jirkab napsal:- zkusit natvrdo zvolit přes mobile partner pouze 2G síť (zakázat 3G). Akorát si nejsem jistý zda tato volba zůstane v modemu zapsaná i po jeho odpojení.
Napadlo me to, jeste jsem se k tomu ale nedostal... taky zkusim...
jirkab napsal:- asi to moc nepomůže: ale, projít nastavení routeru, jestli tam nejsou nějaké rozšířené volby správy připojeného modemu: zvláštní inicializační příkazy, odpojování při nečinnosti, opakování připojení...
Moc toho tam neni, nicmene jsem to prosel a vyzkousel (snad) vsechny mozne kombinace. Vlastne jsem nezkousel zmenit MTU unit, ktere je defaultne na 1480 bytu... jeste muzu zkusit

Rozhodl jsem se zkusit i jineho operatora, T-Mobile pujcuje za litr modem i se SIM kartou na tyden. BTS-ka od TM je dokonce jen 500 metru daleko, aspon uvidim, jestli je problem na strane E1750@TL-MS3220 nebo na strane operatora. Jestli budu u TM uspesnejsi, prechazim k nemu a O2 rusim.
Kazdopadne diky za rady!

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nepřečtený příspěvekod jirkab » 10 Kvě 2011 08:37

Tak určitě mě bude zajímat, jak jsi problém nakonec vyřešil.
HonzaV napsal:Kabel kvuli utlumu radeji nepouzivam
Možná zkusit alespoň metrový USB prodlužovací kabel, aby byl modem alespoň kousek dál od routeru. Kdyby byl problém v délce kabelu, tak se modem nepřipojí vůbec. Některé kabely to snese i třímetrové a některé pouze metrové, asi podle toho z jakých drátů jsou udělané...

HonzaV
Nováček

Nepřečtený příspěvekod HonzaV » 23 Kvě 2011 10:15

Musím se podělit o zkušenosti s operátorem T-Mobile. Problém s EDGE v kombinaci E1750@TL-MS3220 přetrvává i u TM (výpadky po 5/10 minutách). Takže za to nemůže ani O2 ani TM ale hardware/firmware routeru. Nastěstí v míste příjmu jde chytit i signál 3G (z 15km vzdáleného Tábora) a s tím router problém nemá. Síla signálu na půdě cca 20%, download jede mezi 750Kbps až 2Mbps. Po přípojení externí antény to bude běhat možná i rychleji. Závěr: Kupuji anténu a přecházím k TM. 8-)

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nepřečtený příspěvekod jirkab » 23 Kvě 2011 13:37

Díky za postřehy.
HonzaV napsal:download jede mezi 750Kbps až 2Mbps
To je hodně dobré.
HonzaV napsal:Kupuji anténu
Určitě (pokud budeš mít náladu) se ozvi, jak a o kolik se zlepšila síla signálu a možná i "rychlost".

mac0112
Člen
Místo/Bydliště: Klecany
Kontaktovat uživatele:

Nepřečtený příspěvekod mac0112 » 25 Kvě 2011 18:23

Zdravim, tak jsem zakoupil v Chorvatsku balicek "Simpa Internet start packet".Soucasti je Huawei E1750.
Firmware Version: 11.126.03.01.55. Vzhledem,ze jsem mel potize ho pripojit k routeru RB411 abychom mohli sdilet inet pres WiFi, jsem se podle navodu ho snazil preflashnout novejsim fw.Postupoval jsem takto:
Ve W7 jsem mel naistalovan orig.software od T-Mobilu, modem fungoval, internet taky.
Nechal jsem v modemu zakoupenou SIMkartu a vygeneroval jsem dva kody, jeden pro odemceni na jine operatory a druhy pro upgrade fw.Pro kontrolu jsem kody zkontroloval pres 3 ruzne free programky a jeste jednou online pres www stranky.Spustil jsem program FW_E1750_11.126.13.00.00.B418.exe .Program si rekl o flash kod a dal jsem pokracovat.Program oznamil,ze hodla precist nastaveni z modemu a ,ze mam pockat.Bohuzel cekal jsem zhruba pres 2 hodiny a pak jsem to nevydrzel a program killnul.Modem byl definitivne mrtev.Druhy den mi v obchode dali novy.Tak nevim kde jsem udelal chybu.Mel jsem nejprve odbloknout modem na jine opratory a vyndat
SIM kartu a pak spustit sw na flashnuti? Od noveho fw si slibuji,ze se bude registrovat do site stejne rychle jako ty E1750 od O2 v CR .Tady v Chorvatsku se modem registruje klidne i 1minutu.Router (Mikrotik RB411U) nabehne drive nez se modem sam zaregistruje a snazi se pres PPP clienta stale pripojovat a to se mu nepovede dokud modem nebyl pred tim zaregistrovan ve sve siti.Resim to tady Chorvatsku ze nejpre deaktivuji PPP Clienta a kdyz modem uz blika jednou za sekundu pak PPP clienta spustim a jsem pripojen. Muzete mi napsat jake jsou kroky abych se flashnuti povedlo? pripadne na jakych Windows to mam udelat?

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nepřečtený příspěvekod jirkab » 25 Kvě 2011 19:38

Celou akci (odblokování a přeflešování) jsem prováděl na notebooku s W7/32 bit. Modem byl připojen přímo na desce - žádný USB rozbočovač. Modem jsem nejdříve odblokoval a teprve až potom přehrál FW. Třeba se to naopak nedá dělat, ale to nemám prakticky ověřeno.
mac0112 napsal:PPP Clienta
S tím neporadím, s tím nemám žádnou zkušenost. V Chorvatsku jsem sdílel internet přes wifi, tak že modem byl ovládaný jedním NB (do kterého byl zapojený) a přes ad-hoc wi-fi síť jsem sdílel připojení ostatním NB. Registrace a připojení okamžitě po startu NB - bylo nastaveno automatické připojování.
mac0112 napsal:Vzhledem,ze jsem mel potize ho pripojit k routeru RB411 abychom mohli sdilet inet pres WiFi, jsem se podle navodu ho snazil preflashnout novejsim fw.
Tím se nejspíše problém nevyřeší.
mac0112 napsal:...ze se bude registrovat do site stejne rychle jako ty E1750 od O2 v CR .Tady v Chorvatsku se modem registruje klidne i 1minutu.
To je něco špatně. V Chorvatsku se registroval modem stejně rychle jako v ČR. Máš nastaven automatický výběr pásma (WCDMA, GPRS nebo jak to tam je)? Jsi v pokrytí 3G anebo 2G? Jak je signál silný? Není v místě, kde se připojuješ třeba signál jiného operátora výrazně silnější? Používáš nějaký prodlužovací kabel? Ale z praxe jsem nezaznamenal jediný problém a to ani pod 2G anebo 3G a i když byl signál velice slabý. Jsou tyto problémy i při přímém připojení a ovládání PC jako modemu?

mac0112
Člen
Kontaktovat uživatele:

Nepřečtený příspěvekod mac0112 » 25 Kvě 2011 21:39

Vzhledem,ze jsem tady vyzkousel dva modemy E1750 nez jsem jeden odprasknul, se kazdy choval stejne, tak chyba nebude v modemu.Kdyz spustim ten program od T-Mobile tak pokud mam W7 nastartovane a zastrcim modem do usb, musim cekat cca 1minutu nez se mi na displeji zmeni ikona na registered T-Mobile HR EDGE a sila signalu je naplne koule.
Zrovna ted jsem to vyzkousel a trva to 50s. Bohuzel muj router nabehne driv a kdyz zacne vytacet cislo a modem neni zaregistrovany, tak router modem resetuje a ten se opakovane zacne hlasit a tak porad dokola nez se router nasere a udela kompletni restart.Spis se priklanim k myslence, ze v ty akci mi Chorvatsky T-Mobile dal SIMku, ktera je urcena pouze pro EDGE,proto tak dlouha doba registrace.Kdyz zadam nasilne ,ze se chci pripojit do 3G od T-Mobile (signal je dobry, zkousel jsem to vcera i primo ve Splitu) tak mi SIMka odmitne se pripojit.Bohuzel nemohu vyzkouset nas T-Mobil, protoze mam sebou SIMku od Vodafone.Zkousel jsem ceskou SIMku Vodafone a ta se mi zaregistrovala ihned do VIP a pod 3G(pouze UMTS 380kbite ale lepsi nez EDGE).Takze mozna laboruju zbytecne a mam koupeny 1,5Gbyte pouze pro EDGE (cca 150kbite). Zapomnel jsem se zeptat zda vadi pri flashovani kdyz je zastrcena SIMka.Mel jste SIMku v modemu,kdyz jste ho flashoval? Kdyz mate v modemu novejsi fw mate s tim nejake potize v nasi siti?

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nepřečtený příspěvekod jirkab » 25 Kvě 2011 22:11

mac0112 napsal:musim cekat cca 1minutu nez se mi na displeji zmeni ikona na registered T-Mobile HR EDGE a sila signalu je naplne koule.
Když jsem používal, tak registrace trvala kolem deseti sekund od zasunutí do PC.
mac0112 napsal:Spis se priklanim k myslence, ze v ty akci mi Chorvatsky T-Mobile dal SIMku, ktera je urcena pouze pro EDGE,proto tak dlouha doba registrace.
To se mi nezdá, modem mi fungoval normálně i v 3G a když jsem se připojoval na místech bez 3G na EDGE, tak byla rychlost registrace úplně stejná.
mac0112 napsal:tak mi SIMka odmitne se pripojit.
Aha, tak to je podstatná informace. V tom případě nejlepším řešením je vyrazit na HR TM a zkonzultovat to tam s nimi.
mac0112 napsal:Bohuzel nemohu vyzkouset nas T-Mobil, protoze mam sebou SIMku od Vodafone.
Není nutné testovat na CZ TM. Nevím to přesně (na internetu to určitě bude), ale Vodafone (O2 to tak má) bude mít také smlouvu s více HR operátory. Stačí pouze přes menu mobilu zvolit jiného operátora.
mac0112 napsal:Zapomnel jsem se zeptat zda vadi pri flashovani kdyz je zastrcena SIMka
To už si fakt nepamatuji, ale kdyby to vadilo nejspíše by to aplikace napsala. Zkus s vyjmutou kartou (nejlépe i s paměťovkou), tím nic nezkazíš.
mac0112 napsal:Kdyz mate v modemu novejsi fw mate s tim nejake potize v nasi siti?
Ne. Používám O2.

mac0112
Člen
Kontaktovat uživatele:

Nepřečtený příspěvekod mac0112 » 25 Kvě 2011 22:52

Mel jste pravdu, kdyz jsem ted zkousel zadat,ze se chci registrovat pouze do EDGE/GSM, tak se SIMKa zaregistrovala do 10s.Problem v dlouhe registraci je, ze to zkousi se pripojit na 3G a z nejakeho duvodu se nedari a pak registrace skonci na EDGE.V mem pripade to trva minutu, bohuzel router se s nepripravenosti modemu nevyrovna,chybi mu informace,ze nedoslo k registraci a pere do nej nastaveni APN a modem se uz tuplem nechce zaregistrovat.
Kdyz tu jejich SIMku vrazim do meho HTC, tak se taky nepripojim a ani ve SPLITu kde jekvalitni pokryti HSPA, proste zase jenom EDGE.
Dekuji,ze jsem to mohl konzultovat a dopatrat se zahady.Ted uz chapu proc mi z Cech rikaji, ze s routerem co mam ja, nemaji zadne potize," u nas se modem zaregistruje ihned" !

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nepřečtený příspěvekod jirkab » 26 Kvě 2011 10:03

mac0112 napsal:Problem v dlouhe registraci je, ze to zkousi se pripojit na 3G a z nejakeho duvodu se nedari a pak registrace skonci na EDGE.V mem pripade to trva minutu, bohuzel router se s nepripravenosti modemu nevyrovna
To bude přesně ten důvod. A co na to operátor?

mac0112
Člen
Kontaktovat uživatele:

Nepřečtený příspěvekod mac0112 » 30 Kvě 2011 10:41

V miste kde jsem se nachazel a kde jsem modem take koupil byl pouze mistni oficialni dealer T-Mobilu HR firma Alo-Alo.Ty volali nekam do T-Mobilu a jedine co mi rekli,ze balicek se simkou a modem ma urcenou maximalni zivotnost 3 mesice.Pokud bych chtel UMTS ci HSPA musel bych si koupit udajne ostrou SIMku a modem zvlast.Otazkou je zda jsem jim dobre rozumel a pochopil,protoze kdybych tu SIMku z balicku vyhodil a koupil za 20Kn tzv ostrou,ktera nema predem urcenou zivotnost, mel bych vsechny sluzby.Mam mobil s HSPA a kdyz jsem do nej dal tu SIMku z balicku tak se mi take neobjevila ikonka 3G nebo UMTS a to ani ve Splitu, takze asi to vypada,ze balicek je pouze GPRS nebo EDGE.Uz to neresim byl to jenom prvni pokus jak v Chorvatsku pripojit k netu. Jestli jeste nekdy pojedu do HR budu pripraven a urcite si koupim simku od jineho operatora.Tento rok byl lepsi VIP za 55Kn se koupi 2Gbyte dat.A privezu si lepsi modem s externi antenou.

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nepřečtený příspěvekod jirkab » 30 Kvě 2011 12:39

Tak to jsou nové informace, které loni určitě neplatily. Koupil jsem si balíček od TM a bez problémů fungoval i na 3G. Zde podrobnosti, jak to bylo loni v létě. Tak to než letos vyrazím abych si prostudoval jejich stránky.

mac0112
Člen
Kontaktovat uživatele:

Nepřečtený příspěvekod mac0112 » 30 Kvě 2011 14:52

Taky jsem si pred odjezdem prectl jejich stranky a nabidku a v obchode je vsechno jinak.Na balicku je napsano SIMPA + USB MODEM + 1,5Gbyte.Parada ! rekl jsem jim, ze mi staci 1,5Gbyte dat na 10dni tak si uz nemusim SIMkartu nabijet! Oni mi rekli,ze tech 1,5Gbyte dat je maximalne mozne nabiti karty. a nabit kartu na 75Kn muzu udelat maximalne trikrat,protoze karta prestane za 90dni existovat.Ten napis 1,5Gbyte neznamena,ze si kupujete nejaka data ale ,ze to muzete nabit na tuto max. hodnotu :lol: .
Pozor !! v balicku je napsano,ze soucasti SIMPA karty je 20KN kreditu zdarma a az jej vycerpate muzete si dokoupit dalsi kredit.Chyba lavky ,pokud to provedete, automaticky vam naskoci Opcije Internet Dan za 10kn.Kazdy den vam "Opcije Internet Dan" skonci o pulnoci, pak nasleduje normalni naprosto nevyhodny tarif.Takze musite znova poslat na cislo 3636 pismeno A a prijde vam pouze jedna nabidka S a to Internet na jeden den.Az si druhy den vycerpate ten 20Kn kredit zdarma, pobezite do trafiky si koupit dobijeci kupon treba 1,5Gbyte za 75 Kn (takove ale namaji,takze si musite koupit dva, jeden za 50Kn a druhy za 25Kn) nabijete si ten svuj racun na hodnotu 75 Kn a poslete na cislo 3636 pismeno A a ocekavate,ze vam prijde Opcije se ctyrma nabidkama a vy si vyberete XL ( 75Kn 1,5G na 1 mesic) ale neprijde, PROTOZE KDYZ SI VYBERETE JEDNU Z NABIDEK , TAK ZRUSIT JDE AZ ZA MESIC!!!.Takze celou vasi dovolenou budete muset pouzivat tu Opciji,kterou jste zvolil jako prvni a nezalezi kterou ze ctyr.
Takze moje rada je u T-Mobile, koupit SIMku za 20Kn zakoupit dva kupony za 50 a 25, nabit a zvolit tarif XL. Nemusite se pak starat 30dnu o nic, dokonce si muzete SIMku strcit do mobilu a zavolat si, to bohuzel nejde s SIMKOU zakoupenou v balicku Internet packet ta je pouze datova.
Jeste lepsi je, vykaslat se na T-Mobile a zakoupit SIMKU u VIPMOBILE , letos maji tarif 2Gbyte za 55Kn a pokryti maji lepsi.Deaktivace SIMky je az za rok.VIP vyuzivaji pro rooming O2 a Vodafone , u VIPU jsem mel na mobilu stale zobrazovano 3G.

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nepřečtený příspěvekod jirkab » 30 Kvě 2011 15:46

Koukám, že se T-Mobile "vylepšuje" všude nejenom v čr.
Moc díky za info. Jedu až v srpnu a určitě si to před odjezdem nastuduji aktuálně znovu. Modem mám z loňska, takže počítám s tím, že si pořídím pouze samostatnou kartu pokud to půjde a bude to výhodné.
Myslím si že pro podobné použití je ideální balíček co má zdejší O2. Cena lehce pod 1000,- Kč (teď v akci za 735,-, ale to je asi při objednání přes internet) a v sadě kromě modemu je neomezený internet na 5 týdnů a žádné problémy s aktivací, tarify, přepínáním tarifů a dalšími placenými daty.

mac0112
Člen
Kontaktovat uživatele:

Nepřečtený příspěvekod mac0112 » 30 Kvě 2011 16:03

Mam dotaz, kdyz jste si pred rokem (2010) koupil v Chorvatsku modem E1750 a pak jste ho flasnul , jakou verzi jste pouzil ?
Originalni fw pro T-Mobil HR je 11.126.03.01.55 ten jste flashnul FW 11.126.11.00.00 nebo snad 11.126.13.00.00 ?
Na vasich obrazkach je zobrazovan prave FW 11.126.11.00.
Ja mam zkusenost za 360Kc ,ze zakoupeny E1750 s fw 11.126.03.01.55 nemuzete flashnout fw 11.126.13.00.00, ktery mate na vasich strankach ke stazeni.100% popravite modem a muzete ho rovnou hodit do kose, udelal jsem to dvakrat,takze jsem znicil dva.Flashovaci program nejrve precte user data z modemu pak posle do modemu novy firmware a po nahrani chce user data zapsat zpet do modemu s novym fw a v tu chvily se modem odmlci naveky.Novy fw se uz nespusti.Takze otazkou je zda ten vas postup plati pouze z 11.126.03.01.55->11.126.11.00.00
Na jednom polskem foru jsem se docetl,ze si take koupil v Chorvatsku modem E1750 a okamzite po nahrani noveho fw 11.126.13.00.00 mu odesel.
Takze to mam potvrzeno uz 3x.

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nepřečtený příspěvekod jirkab » 30 Kvě 2011 17:28

Tak to je "pěkné" :? . Modem z Chorvatska jsem flešoval nejdříve fw 11.126.11.00.00, tak jak je na obrázcích.
Až teprve později jsem do modemu naflešoval FW 11.126.13.00.00. V době, kdy jsem první úpravy (odblokování a upgrade) prováděl ještě tento FW nebyl dostupný. Zítra to pro jistotu ještě ověřím. Přece jen už je to nějakou dobu.

Vrátit se na “Modemy”