Odemčení telefonu s WP7 pro další uživatelské úpravy

WP7 na HTC HD2, Obecná diskuze
jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Odemčení telefonu s WP7 pro další uživatelské úpravy

Nový příspěvek od jirkab » 14 led 2011 09:41

Pomocí ChevronWP7.exe

Aplikace není funkční na pc s Win XP!

Zdroj.

1)Stáhnout Zune sw ze stránek Microsoftu a nainstalovat. Stažení.

2)Stáhnout ChevronWP7.zip zde a rozbalit do PC. Je to již verze, která má opraveno omezení na maximální počet 10 instalací.

3)Stáhnout certifikát zde:
ChevronWP7Cer.zip
(967 bajtů) Staženo 265 x
rozbalit a poslat si soubor ChevronWP7.cer poštou v příloze. Nakonfigurovat v telefonu emailového klienta a když email s certifikátem dorazí otevřít v telefonu a kliknout na přílohu, ta se stáhne a kliknout na přílohu znovu a potvrdit přidání certifikátu do telefonu.

4)V PC pomocí příkazového řádku (ve Windows napsat regedit) spustit editor registrů.
Zkontrolovat:
a)a popř. ručně doplnit tento záznam v registru: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsPhone\ProxyPorts\DeviceReg s šestnáctkovou hodnotou dword:000069C5
b)anebo pokud je v plánu v budoucnu pokračovat v dalších nestandardních úpravách WP7 (instalace aplikací v .xap, aktivaci live, změny registrů atd.), není nutné řešit úpravu registrů a rovnou nainstalovat Microsoft Windows Phone Developers Tools. Stažení. Stejně by bylo nutné tento nástroj později instalovat. Tento program zmiňovanou úpravu v registrech provede při své instalaci automaticky.

5)Spustit Zune, připojit zařízení k PC, nastavit partnerství tak, aby nebylo zařízení v režimu Guest a nechat sesynchronizovat

6)Zařízení odemknout, probudit z režimu spánku a udržovat v bdělém stavu na úvodní obrazovce s dlaždicemi

7)Spustit ChevronWP7.exe, zaškrtnout obě políčka a stisknout unlock. V ideálním případě by mělo být hotovo.

Problémy:
Osobně jsem velice dlouho zápasil s chybovou hláškou při unlocku o nepřipojení k Zune. Problém způsoboval spuštěný Skype!!!! Takže stačilo vypnout a vše proběhlo hladce. Ideální je vypnout všechny spuštěné programy (když bude problém tak i firewall, antivir apod.) při unlocku a neměl by nastat problém.
Další řešení možných problémů: spouštět vše (Zune i ChevronWP7.exe) jako správce (administrátor) PC a ještě v případě ChevronChevronWP7.exe přes volbu pravého tlačítka myši: spustit jako správce a když to bude nutné tak ve Win7 (ChevronWP7.exe) v režimu kompatability XP SP3.
V případě problému s ukončováním ChevronWP7.exe s hláškou: Problém způsobil, že program přestal pracovat... zkontrolovat atributy souboru c:\windows\system32\drivers\etc\hosts a popř. změnit, aby nebylo zaškrtnuto pouze pro čtení.
HTC U12 + (Plus) 64/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.25.401.3, S-ON

HTC U11 + (Plus) 128/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.24.401.7, S-ON

HTC U11 64/4GB Brilliant Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 2.33.401.19, občasné S-OFF

skuter28
Člen

Re: HD2 - Bootování WP7 z NAND paměti aMAGLDR 1.12

Nový příspěvek od skuter28 » 18 led 2011 10:19

1)Ahoj Jirko,mám problém u postupu odemknutí mobilu,co tu popisuješ.Jdu krok po kroku jak uvádíš,ale když se dostanu k bodu,kdy mám otevřít aplikaci ChevronWP7.exe a kliknu aní,hází mi to chybu ve spojení s USB.A to jsem to zkoušel už na třech počitáčích s ovladači na HD2 ,2x Win.XP a jednou Win.7.Děkuju za pomoc,Píno

2)nyní tam mám romku co používáš ty,jinak jsem tam dával mám dojem cr.Já osobně myslím,jestli vše dělám správně v bodu kdy v pc zapisuješ do registru
Edit: zkusím to tedy dělat nyní tady s tebou krok po kroku,pokud tě neruším.Standartně nabotuju wm7

3)takže pokud budu instalovat dále aplikace .XAP nemusím tedy registry řešit,chápu to spávně.Tak mám nabot

4)při editu registru tu mám zcela jinou tabulku bez nabídky šstnáctkové a desítkové hodnoty

5)Jirko děkuju moc a omlouvám se za zdržení.To naše forum jde úrovní k šípku,tak pokud chceš budu ti tady s klasickými romkami k dispozici.Ahoj Píno

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Odemčení telefonu

Nový příspěvek od jirkab » 18 led 2011 11:35

1)Přesunul jsem do správné diskuze a než začneme řešit dále, tak je potřeba potvrdit, zda jsi splnil všechny podmínky a postup uvedený v prvním příspěvku. Osobně jsem postup vyzkoušel jak na W7/32 Ult, tak na W7/64 HomePr. Vcelku nebyl problém, kromě již zmiňovaného zapnutého Skype.
Jen pro jistotu: na jaký region máš nastavený telefon? Zatím nemám prakticky vyzkoušenou souvislost, ale tím, že necháš nastaveno na en-us určitě nic nezkazíš spíše naopak.

2)Jasně jiná ROM WP7 pro HD2 není a myslím, že bude ještě nějakou dobu trvat než se jiná objeví.
Ale zpět k věci: v PC by to mělo v registrech vypadat takto:
reg.jpg
Pokud tam uvedenou cestu nemáš, tak ji vytvoř. Pokud však víš, že budeš pokračovat dále (instalace aplikací v .xap, aktivaci live) neřeš registry a rovnou nainstaluj Microsoft Windows Phone Developers Tools. Stažení. Stejně ho budeš muset později instalovat a tento program již příslušnou změnu v registrech provede při své instalaci.
skuter28 píše:Edit: zkusím to tedy dělat nyní tady s tebou krok po kroku,pokud tě neruším.Standartně nabotuju wm7
Jasně postupuj přesně podle návodu a ještě než začneš přečti ho do konce včetně odstavce "Problémy". Ve chvíli jak se bude něco chovat jinak než je v popisu tak se ozvi. Doplním do popisu postupu to o instalaci MWPDT.

3)Jasně. Jak píši: postupuj přesně podle popisu postupu:
b)Pokud je v plánu v budoucnu pokračovat v nestandardních úpravách WP7 (instalace aplikací v .xap, aktivaci live, změny registrů atd.), není nutné řešit úpravu registrů a rovnou nainstalovat Microsoft Windows Phone Developers Tools. Stažení. Stejně by bylo nutné tento nástroj později instalovat. Tento program zmiňovanou úpravu v registrech provede při své instalaci automaticky.

5)Spustit Zune, připojit zařízení k PC a nechat sesynchronizovat

6)Zařízení odemknout, probudit z režimu spánku a udržovat v bdělém stavu na úvodní obrazovce s dlaždicemi
4)Tak sem dej obrázek. Zřejmě nezadáváš hodnotu DWORD, ale jinou.
Četl jsi co jsem napsal?
jirkab píše:Pokud však víš, že budeš pokračovat dále (instalace aplikací v .xap, aktivaci live) neřeš registry a rovnou nainstaluj Microsoft Windows Phone Developers Tools. Stejně ho budeš muset později instalovat a tento program již příslušnou změnu v registrech provede při své instalaci.
5)Není problém. Pokud máš chuť, náladu, čas a co já vím co ještě tak určitě.
A jak jsi na tom s odemčením?
HTC U12 + (Plus) 64/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.25.401.3, S-ON

HTC U11 + (Plus) 128/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.24.401.7, S-ON

HTC U11 64/4GB Brilliant Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 2.33.401.19, občasné S-OFF

Macin13
Začátečník

Re: Odemčení telefonu s WP7 pro další uživatelské úpravy

Nový příspěvek od Macin13 » 03 úno 2011 09:23

Tak jsem v koncích, vážení. Telefon se zamkl a nejde odemknout, kdybych dělal cokoliv.
Pro ilustraci přehled, co jsem provedl, než se tak stalo.
1) Nainstaloval jsem vše dle popisu, telefon otevřený
2) natáhl jsem do telefonu navigaci, kterou jsem rozchodil a šlapala
3) nastavil jsem Live dle obdženého klíče.
4) telefon přestal komunikovat se zunem a tak jsem i PC přepnul do regionu US.
5) marketplace rozchozen v mobilu i v PC, kde se po přepnutí do US objeví ještě další možnosti sw zune (asi pro náš región je zune odlehčený), natáhl se mě pro přihlášení i id payer, který jsem obdržel v MS
6) vzhledem k tomu, že používám email, kterým jsem si zaregistroval pod LIVE, upravil jsem si profil a spojení se v Live potvrdilo nabídkou na přidání zařízení. Tak jsem tak provedl.

A pak už jsem jen chtěl doinstalovat klávesnici a nejednou se objevil znak DE vedle baterie a už nešla nahrát aplikace. Tak jsem si myslel, že se zase zamknul a odemknu jej a v pohodě, ale od včerejšího odpoledne nejde.
Objevuje se známá hláška o USB a start zune. Překontroloval jsem tedy registry a vše je v pořádku. Aplikace free z MS šli nainstalovat dobře a jsou dodnes v telefonu. Ostatní aplikace instalované přes PC, jsem musel odebrat.

Jedině snad provést odinstalaci zune, jinak již fakt nevím.
Poradíte?

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 03 úno 2011 09:58

Pokud si myslíš, že jsi provedl vše co bylo možné a nic nepomáhá: Restart PC, restart telefonu, poslání a znovu zavedení certifikátu, spuštění Chevron jako správce, vypnutí Skype, vypnutí fw, dočasné vypnutí antiviru, vypnutí wi-fi na telefonu, probuzený telefon z režimu spánku na hlavní obrazovce, nastavené partnerství v Zune, nastavení všech položek v Settings->region & language na English (United States) a stále nic: tak nainstaluj upravenou ROM, která je již odemčená a připravená k instalování neofiko aplikací. Přehled a odkazy na stažení zde. Včera jsem naflešoval Moon light HD2 ROM a po počátečních problémech s restarty způsobenými paměťovou kartou (zřejmě jak jsem ji různě dělil i pro současné používání Androida...) je trošku rychlejší než první, ale hlavně se nemusí odemykat a má v sobě par drobných úprav.

Macin13
Začátečník

Nový příspěvek od Macin13 » 03 úno 2011 11:05

To už jsem chtěl včera, instalovat tuto ROM a asi bude nejlepší to tak udělat. Instalace bude normálním způsobem na tuto verzi WP7? MGLR 1.13 již tam mám zavedenou.

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 03 úno 2011 11:12

Jasně standard. Spustíš MAGLDR a dáš USB Flasher...

cedeer
Člen

Nový příspěvek od cedeer » 07 úno 2011 21:14

Zdravim.Tak Androidu uz mam plne zuby a nainstaloval jsem WP7,konkretne HD2 1.00.00.WP7 a ptam se jestli je nutne podstupovat tento navod i u tehle ROM ?
Change log:
1. added new theme from HTC
2. Activated system (seem to doesn't work always need serial!!)
3. Activated Chevron
4. reduced sound volume
5. Added Russian keyboard
6. added new security policy
7. Added profile MMS
8. added the software section of HTC market

Chtel jsem se prihlasit na muj ucet XBOX Live a stejne to chce klic a aplikace nejdou stahnout.
HTC HD2 NAND MarkinuX HD Extra Clean V1.71

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 07 úno 2011 22:32

Ne. Tento proces je již v této ROM obsažen.
cedeer píše:3. Activated Chevron

cedeer
Člen

Nový příspěvek od cedeer » 07 úno 2011 23:25

Skvele a abych se mohl pripojit ke svemu uctu Live,musim si zazadat o ten klic?Jina moznost asi neni kdyz chci vyuzivat svuj stavajici ucet.
..omluvam se ze nepisi s ceskou diakritikou,nemam CZ v Notebooku

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 07 úno 2011 23:38

Ano. Aktivací Live (na HD2 i pomocí registračního klíče) musíš projít pokud chceš využívat MP, XB. Nemusíš, řešit změnu registrů na HD7 - ta snad v ROMce také je - píši snad, protože tuto ROM nepoužívám a ani jsem ji nezkoušel. Používám tu co mám v podpisu a ta již tuto úpravu má v sobě určitě.
V současnosti MP neřeším už vůbec. Aplikace stahuji a instaluji přes PC.

hrocht
Nováček

Nový příspěvek od hrocht » 08 úno 2011 00:11

Čau, pokoušel sem se dělat co je zde i na jiných fórech popsáno, ale chevronwp7.exe mi po zaškrtnutí a stisknutí unlock vždycky spadne. Mam win7 64bit, všechno sem vypnul (skype, firewall, avast). Nevyšel náhodou nějakej update od microsoft co to znemožňuje??

cedeer
Člen

Nový příspěvek od cedeer » 08 úno 2011 00:20

Aha zmenu registru na HD7,telefon se hlasi jako HTC Schubert,je to problem?Jestli ano,tak snad radsi vyzkousim tu ROM co mas ty.Diky za info

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 08 úno 2011 06:25

Ne problém to není, naopak to tak musí být, jinak by to nikdo neřešil. Kdyby to tak nebylo, tak by MP zařízení vůbec neidentifikoval.
hrocht píše:chevronwp7.exe mi po zaškrtnutí a stisknutí unlock vždycky spadne
Co to znamená spadne? Spouštíš program přes volbu pravé myši: Spustit jako správce? Zkus projít všechny možnosti zde a zkontrolovat zda je máš splněné.
hrocht píše:Nevyšel náhodou nějakej update od microsoft co to znemožňuje?
Podstatné je také co máš za zařízení. Ideální je dát si tuto aktuální informaci do podpisu.

Macin13
Začátečník

Nový příspěvek od Macin13 » 08 úno 2011 11:17

Pokud dobře chápu, myslí padne, že se zamkne a nejde odemknout. Stejná věc potkala mě a s ROM Moon a nedokážu si vysvětlit, jak se mě to podařilo, alke zamkl se telefon a odemknout nelze přes Chevron. Budu muset nainstalovat znovu.
Možná tuším, že to dělá Market, když něco stahneš, nebo si to nedovedu představit.

hrocht
Nováček

Nový příspěvek od hrocht » 08 úno 2011 11:29

telefon je i8700, užjsem zkoušel vše (jako admin, kompatibilita xp, atd) tím spadnutím myslím toto, takto to vždy dopadne
1.jpg

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 08 úno 2011 13:20

Aha, tak tuto chybu jsem nikdy neviděl. A v PC máš nainstalovaný Microsoft Windows Phone Developers Tools popř. provedenou úpravu registrů z prvního příspěvku?
Pokud ano, tak nevím - zkusit jiné PC.

hrocht
Nováček

Nový příspěvek od hrocht » 08 úno 2011 21:43

Tak nainstalováno na jiný pc s win 7 ultimate a stejný problém, možná je problém v i8700, nezkoušel to někdo na tomto telefonu??

Edit: Problém vyřešen:
c:\windows\system32\drivers\etc\hosts.etc nesmí bejt read only :o))))) po změně atributu funguje korektně

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 08 úno 2011 22:28

Přidal jsem do prvního příspěvku.

skuter28
Člen

odemčení

Nový příspěvek od skuter28 » 09 úno 2011 09:00

Ahoj všem,tak jsem postupoval bod po bodu,aj je zde shora popsáno a zaseknu se nad tím,když chci odemknout zařízení pomocí ChevronWP7.Hlásí mi to chybu ve spojení USB s počítačem.Zkoušel jsem nové ovladače atd,ale stále to samé.Jinak v pc mám Win.7.

Odpovědět