Odemčení Bootloaderu, S-Off, CWM, Root a vrácení zpět

Odpovědět
jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Odemčení Bootloaderu, S-Off, CWM, Root a vrácení zpět

Nový příspěvek od jirkab » 03 zář 2011 09:52

Zdroj úpravy.

Všechny tyto úpravy jsou neoficiální, neslučují se se záručními podmínkami a jsou prováděny na vlastní riziko!

Podmínky:
Postup platný pro EVO 3D ve verzi GSM s Hboot ve verzi 1.49.0007 - 1.49.0008 s S-On
Jestli jsou podmínky splněny je možné si ověřit po vstupu do Bootloaderu (BL). Jak na vstup do BL zde #1.7.
BL by měl vypadat nějak takto (LOCKED, Hboot ve verzi 1.49.0007, S-ON):

Obrázek

Příprava:

Stáhnout a nainstalovat do PC tento driver zde. Další stažení zde.

Kompletně ukončit v PC aplikaci HTC Sync, aby neběžela ani na pozadí!

Popis postupu:
1. Přejít v internetovém prohlížeči na tuto stránku: http://revolutionary.io/.
2. Najít ve spodní části stránky odstavec s názvem Downloads, vybrat stažení podle systému v PC na kterém se bude akce provádět a stáhnout příslušný .zip soubor. Používám Windows, takže další popis postupu a obrázky z tohoto prostředí.
3. Po kliknutí na odkaz Download for Windows je nabídnuto uložení souboru revolutionary-0.4pre4.zip a zároveň vyskočí tabulka, kterou je nutno vyplnit, ale to má zatím čas. Okno s internetovým prohlížečem nezavírat.
4. Rozbalit stažený archív do PC do umístění C:/rev ! Pokud bude rozbaleno jinam zřejmě nebude úspěšně dokončen #12.
5. Připojit telefon k PC v režimu pouze nabít.
6. Zkontrolovat, zde je v telefonu v menu Nastavení->Aplikace->Vývoj->zaškrtnuto políčko Ladění USB. Pokud není, tak zaškrtnout a na dotaz jestli povolit dát OK.
7. Otevřít složku C:/rev kam byl rozbalen stažený archív (v kroku #4) a pomocí volby pravého tlačítka myši Spustit jako správce kliknout na soubor revolutionary.exe.
8. V zobrazeném okně s Příkazovým řádkem je možné ověřit popř. vyčíst SN (Sériové číslo zařízení z menu Nastavení->Info o telefonu->Identita telefonu).

Obrázek

9. V této chvíli kompletně vyplnit tabulku v internetovém prohlížeči z bodu #3 včetně SN a zvolit Generate key.

Obrázek

10. Vygenerovaný klíč vložit do otevřeného Příkazového řádku a potvrdit (dát Enter). Během chvíle vstoupí zařízení do BL, po chvilce se vypne, naskočí opět BL, opět se vypne a opět naskočí BL. Průběh je možné sledovat i v okně s Příkazovým řádkem.

Obrázek

V této chvíli (pokud vše proběhlo v pořádku) musí být v BL: -Revolutionary- a S-OFF.

Obrázek

11. Na internetové stránce s generátorem je pak možné ještě potvrdit funkčnost a zaslat dar tvůrcům.

Obrázek

12. V příkazovém řádku po úspěšném ukončení ještě "visí" dotaz na flešnutí ClockworkMod Recovery (CWM). Po vložení Y (Ano) a potvrzení (Enter) je z internetu stažen recovery.

Obrázek

A naflešován do zařízení.

Obrázek

13. Pro trvalé zavedení rootu (administrátorských práv systému) stáhnout tento soubor: http://goo-inside.me/superuser/su-2.3.6 ... signed.zip.

14. Stažený soubor nakopírovat nerozbalený na paměťovou kartu a naflešovat přes funkci RECOVERY v BL. Spustit zařízení v BL a pomocí tlačítka zeslabování hlasitosti zvolit Recovery a potvrdit zapínacím tlačítkem.

Obrázek

Potom se v nabídkách pohybovat nahoru a dolů pomocí tlačítek zeslabování a zesilování hlasitosti a vybranou volbu potvrzovat zapínacím tlačítkem. Postupovat takto:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Po úspěšném ukončení procesu by se po rebootu systému přes menu CWM měl v oznamovací liště objevit vykřičník v kroužku s možností sdělit "něco" společnosti HTC->zvolit možnost Zavřít. V menu by se měla také objevit v seznamu aplikací ikonka Superuser. To je jednoduchá kontrola, že root proběhl.

Návrat ke stavu v jakém bylo zařízení před začátkem těchto úprav - původnímu, "záručnímu" stavu:

15. Stáhnout pro zařízení primárně určenou oficiální ROM. Zde.
16. Naflešovat do zařízení. Popis postupu zde. Po úspěšném ukončení naflešování je zařízení ve stavu ***LOCKED***, ale S-OFF.
17. Stáhnout Android SDK zde ve formátu .zip. Rozbalit přímo na C:/ do složky android-sdk-windows.
Možné problémy s Android SDK:
Neaktuální: Spustit Příkazový řádek a pomocí příkazů cd se přepnout do složky ve které je rozbalený Android SDK z #17. Zadat příkaz tools\android.bat update sdk a nechat proběhnout aktualizaci.
Další: Při použití instalační verze je nutné mít v PC nainstalovanou Java - zde. Přestože jsem nainstaloval Java, tak se Android SDK na PC, které používám odmítl nainstalovat s odkazem na chybějící Java SDK (řešení v #1.41 zde) - dále jsem neřešil a použil "kopírovací" verzi.
Chybějící knihovna: Missing AdbWinApi.dll. Přesně to byl i můj problém. Řešení zde.
18. Připojit telefon k PC v BL - FASTBOOT.
19. Spustit Příkazový řádek a pomocí příkazů cd se přepnout do složky ve které je rozbalený Android SDK z #17.
20. Zadat příkaz: tools\fastboot oem writesecureflag 3.

Obrázek

V této chvíli je již zařízení, jako by s ním nikdo nikdy nic "nedělal". To se dá opět ověřit v BL, kde musí být: ***LOCKED*** a S-ON.

Varování: nikdy nepřepínat z S-OFF na S-ON aniž by byl neoficiálně odemčený bootloader nejdříve uzamčen předchozím naflešováním oficiální primárně určené ROM, jinak dojde k totálnímu umrtvení zařízení!!!
HTC U12 + (Plus) 64/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.21.401.3, S-ON

HTC U11 + (Plus) 128/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.24.401.7, S-ON

HTC U11 64/4GB Brilliant Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 2.33.401.10, občasné S-OFF

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Downgrade HBOOT 1.49.0018 na 1.49.0007

Nový příspěvek od jirkab » 08 led 2012 23:48

Uvod:
Vzhledem k tomu, že jsem nebyl z testu ICS na Sensation XE (info zde) rozhodně nějak extrémně unešen a hackeři se na unlock bootloaderu s číslem vyšším než 1.49.0008 asi nechystají, rozhodl jsem se pro downgrade bootloaderu a jeho opětovné odemčení. Přestože nejspíše nebudu v blízké době instalovat nějakou neoficiální ROM - oficiální mi naprosto vyhovuje a neoficiální zatím co jsem četl nic moc (nezkoušel jsem), řeším toto především z důvodu získání "administrátorských" práv (root) pro přístup k systémovým souborům v interní paměti zařízení.

Postup uvedený dále není funkční na zařízení s oficiálně odemčeným BL pomocí procedury ze stránek http://htcdev.com/" onclick="window.open(this.href);return false; . Ve chvíli jak je v zařízení BL odemčen oficiálně poskytovanou metodou, je nutné jej nejdříve zpět uzamknout.
Postup uzamčení: Na pc nainstalovat AD SDK, připojit zařízení v Bootloaderu/Fastbootu a zadat přes příkazovou řádku příkaz:

Kód: Vybrat vše

fastboot oem lock
Podrobněji popsáno od bodu #17 až do #19 zde.
Pak je nutno v tomto konkrétním případu zadat příkaz uvedený výše tzn.: (tools\fastboot oem lock).

Popis postup downgrade HBOOT 1.49.0018 na 1.49.0007:

Jedná se o ověření popisu postupu uvedeného zde.

Prováděl jsem na zařízení s HBOOT 1.49.0018 s CID HTC__032:

Obrázek

Obrázek

V praxi se jedná o to, že se do zařízení naflešuje přes paměťovou kartu oficiální ROM, která přepíše HBOOT 1.49.0018 na 1.49.0007 na který pomocí postupu v předchozím příspěvku je možné v současnosti neoficiálně odemknout Bootloader, atd, atd...
Při tomto procesu dojde ke kompletnímu vymazání uživatelských dat z paměti zařízení.

1. Stáhnout ROM ve verzi 1.20.401.2 a nechat vyextrahovat rom.zip, přejmenovat na PG86IMG.zip a nakopírovat na paměťovou kartu.
2. Zařízení s dostatečně nabitou baterií (>30%) a s vloženou paměťovou kartou s nakopírovaným souborem přepnout do Bootloaderu.

Obrázek

3.Ihned po přepnutí do Bootloaderu si zařízení automaticky zkontroluje soubor s obrazem jednotlivých částí ROM a vyžádá si potvrzení pokračování flešování stiskem tlačítka zesilování hasitosti anebo stornování procesu tlačítkem zeslabování hlasitosti.

Obrázek

4. Po potvrzení pokračování je na displeji zobrazen průběh flešování a po jeho dokončení je nutno pro start zařízení stisknout zapínací tlačítko.

Obrázek

Obrázek

Že proběhla změna HBOOT je možné zkontrolovat v bootloaderu.

Obrázek

V této chvíli je možné postupovat ve všech neoficiálních úpravách, tak jak je zmíněno v předchozím příspěvku.
HTC U12 + (Plus) 64/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.21.401.3, S-ON

HTC U11 + (Plus) 128/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.24.401.7, S-ON

HTC U11 64/4GB Brilliant Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 2.33.401.10, občasné S-OFF

jvlasak
Člen

Re: Odemčení Bootloaderu, S-Off, CWM, Root a vrácení zpět

Nový příspěvek od jvlasak » 18 led 2012 01:48

Ahoj vse jsem provedl podle super navodu. Vse probelo podle obrazku,akorad se tel na po poslednim zobrareni locked s-on. Sam preinstaloval. Kdyz chci upravit total commandrem. Nemate opraveni. Poradite co je spatne. J.V

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 18 led 2012 06:25

jvlasak píše:akorad se tel na po poslednim zobrareni locked s-on. Sam preinstaloval. Kdyz chci upravit total commandrem. Nemate opraveni.
Poradit nebude určitě problém, ale z citovaného jsem nepochopil co se stalo. Napíši co si myslím, ale nejsem si jistý, že to bude správně. Bude potřeba uvedené upřesnit.
Měl jsi HBOOT 1.49.0018 (ROM 1.20.401.8) a udělal jsi downgrade na HBOOT 1.49.0007 pomocí upravené oficiální ROM (1.20.401.2) z předchozího příspěvku. To proběhlo. Ale než jsi stačil telefonu odemknout bootloader, dát S-OFF, root... (podle postupu v prvním příspěvku), tak se HBOOT změnil na 1.49.0018 pomocí automatické aktualizace? Pokud je tomu jak se domnívám, tak pokud chceš mít zařízení s rootem, tak nesmíš po postupu uvedeném ve druhém příspěvku nechat telefon aktualizovat pomocí OTA aktualizace. Downgrade popsaný v druhém příspěvku slouží pouze k tomu, že se změní oficiální ROM (na 1.20.401.2) s HBOOT 1.49.0007, který je možný v současnosti neoficiálně odemknout - na rozdíl od HBOOT 1.49.0018. Ve chvíli jak downgrade proběhne je ještě nutné provést kompletní postup z prvního příspěvku. Pokud provedeš vše co je popsáno v prvním příspěvku, tak OTA aktualizace neproběhne - tuto možnost v menu vypni (Plánovaná kontrola). V této chvíli pro zachování CWM a root v zařízení není možné naflešovat oficiální ROM přes PC pomocí HTC flešovacího balíčku. Je možné, pokud by jsi zpátky chtěl oficiální ROM 1.49.0018 (která je na rozdíl od všech neoficiálních plně funkční), naflešovat ji pouze přes CWM pomocí .zip souboru.
Úpravě s Total Commanderem rozumím tak, že když jsi se pokoušel něco v zařízení kopírovat do systémových složek, tak byla operace odmítnuta s odkazem na to, že nemáš oprávnění? Pokud není v zařízení root a TC v seznamu SuperUser, tak to tak muselo dopadnout.

jvlasak
Člen

Nový příspěvek od jvlasak » 18 led 2012 11:55

Ahoj. Přesne toto se stalo. Ale ted vážne. Přiznej se ty jsi mi musel koukat v noci přes rameno kdyz jsem mučil tel. Děkuji moc za odpoved. J.V

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 18 led 2012 14:31

No a teď vážně: a už máš odemčeno?

jvlasak
Člen

Nový příspěvek od jvlasak » 18 led 2012 15:38

Zatim nemam. Ted mam oficiální ROM (ROM 1.20.401.8). Jeste zvazuji prejit na odemčenou předchozi. Protoze na té se mi stalo že tel byl normálne na signálu a když mi někdo zavolal tak tel. nevyzváněl toto mi dělal kdysi asus tuším P320 bylo to velmi nepříjemné a tak z tvé odpovědi jsem pochopil že oficiální poslední rom kterou zmiňuji zatím nemůže být odemčena ?

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 18 led 2012 17:08

V tuto chvíli nemůže být neoficiálně odemčena přímo.
Stačí odemknout předchozí verzi a na tu pak přes CWM naflešovat ROM, kterou máš teď, ale v balíčku .zip. Pak vše včetně CWM/root/S-OFF/Revolutionary zůstane. HBOOT je pak 1.49.1107, ale to není až tak podstatné. Používám to také tak. Zde.
jvlasak píše:a když mi někdo zavolal tak tel. nevyzváněl
Z důvodu zeslabeného vyzvánění? Byla pak na displeji ikonka ztraceného hovoru? Nepoužíval jsi náhodou vyzváněcí tón z paměťové karty? Neměl jsi paměťovou kartu odpojenou anebo nebyl telefon připojený k PC v režimu Disková jednotka?

jvlasak
Člen

Nový příspěvek od jvlasak » 18 led 2012 19:08

Tak zase dekuji. Takto bych si to predstavoval. Děkuji za nakopnuti. A k vyzvánění: zeslabené NE. pamětova k. Ne. Telefon připojený k PC. NE
Disková jednotka. NE. Ikonka.NE Tenkrát mi někdo poradil poslat novou sim od operátora. Nepomolo. Na htc hd a hd2 se mi to nikdy nestalo. A na tento tel. jsem si sám sobě telefonoval z pevné linky a ve sluchátku vyzváněl a položené evo na stole dělá mrtvého brouka po druhém vytočení zazvoní po nové rom se mi to nestalo

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 18 led 2012 19:51

jvlasak píše:NE...Ne...NE...NE...NE
Rozumím, to byly jen nápady.
jvlasak píše:na stole dělá mrtvého brouka po druhém vytočení zazvoní po nové rom se mi to nestalo
Asi nějaká slabší chvilka. Zatím jsem neměl podobný problém.

andre11
Člen

Nový příspěvek od andre11 » 18 led 2012 20:31

Stejný problém se zvoněním řeší i u LG P920 (3D mobil) po aktualizaci na android 2.3.5

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 18 led 2012 21:08

Tak to je LG, tam jsou podobné problémy ty nejmenší.
Za skoro pět měsíců používání E3D jsem podobný problém nezaznamenal a četl jsem o něm dnes poprvé. Tam bych viděl problém se sítí anebo byl prostě zakouslý.

jvlasak
Člen

Nový příspěvek od jvlasak » 18 led 2012 23:59

Nemyslim že byl zakouslý. Ale bude to sít mého operátora. Asi ani nemusim psát jaká to je. J.

Edit: Ahoj, mému synovi se povedlo odemknout htc sensation objevila se mu aplikace superuser a spojila se s total commanderem nastavil tam Root v TC ale pokud chce smazat uvodní audio android_audio.mp3 tak to bohužel nelze povedlo se mu smazat přes nějaký program některé aplikace v telefonu napřiklad Twitter který je nepotřebný nevěděl bys co s tím ? děkuji

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 19 led 2012 19:45

Pro Sensation (XE) jsou tu diskuze zde, ale je to vcelku obecná věc.
Total Commander je spíše taková nostalgie, takže klidně odinstalovat. Nejlepší a nejsilnější je podle mého ES File Explorer (#2.7 zde). Po instalaci je třeba nastavit v nastavení aplikace->Možnosti ROOTa->zaškrtnou obě políčka Root průzkumník a Připojený souborový systém jako zapisovatelný. Pak nebude problém s postupem uvedeným třeba zde v #3.4.
jvlasak píše:povedlo se mu smazat přes nějaký program některé aplikace v telefonu napřiklad Twitter který je nepotřebný
Opatrně s tím mazáním. To je spíše cesta do pekel = k hard resetu.

jvlasak
Člen

Nový příspěvek od jvlasak » 19 led 2012 21:12

Ahoj, tak se mi povedlo udělat uspěšně downgrade a odemknout hboot, ale nyní nevím jak nainstalovat novejší neoficiální rom přes cwm, nemám ani tu neoficialni novejsi rom, ani cwm. Mohl by jsi mi poskytnou prosím odkazy pro stažení potřebných souboru pro instalaci??? Moc díky Jarda...

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 19 led 2012 21:58

Instalace CWM v prvním příspěvku této diskuze.
Postup instalace ROM přes CWM je stejný jako instalace souboru rootu popsaná v prvním příspěvku této diskuze. Jinak zde. Různí odborníci doporučují ještě další kroky (vymazat battery stav - Superwipe, dalvik, cache, fix permissions, několik restartů apod), ale vzhledem k tomu, že je to vlastně oficiální ROM, tak si myslím, že to v tomto případě není nutné.
Info včetně odkazu na stažení poslední oficiální ROM v .zip balíčku zde.

jvlasak
Člen

Nový příspěvek od jvlasak » 20 led 2012 12:20

Tak konečně odemčeno. ROM Stock EU_Shooter_U-1.20.401.8_ROOTED. radioROM 10.59.9020.00U_10.15.9020.06. Nechci s tim dělat žádné vylomeniny jen drobné poupravení. Ještě jedna otázka software aktualizace mám nechat vypnuté. A děkuji měl jsi se mnou trápeni. Jarda

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 20 led 2012 13:55

NZ.
jvlasak píše:software aktualizace mám nechat vypnuté
Jak chceš, je to úplně jedno. Ve chvíli jak bude dostupná aktualizace, tak se sice může stáhnout, ale stejně se nenainstaluje, protože máš odemčený bootloader - tak to je, to mám vyzkoušené prakticky.
Ještě chci vyzkoušet, až někdy bude příležitost, zamknout bootloader a nechat S-OFF jestli oficiální OTA aktualizace projde.
Variantu s odemčeným bootloaderem a S-ON nemusím zkoušet - tato možnost neexistuje - pokud se tuto variantu uživatel pokusí na zařízení navodit je to totální, neoživitelný stav. Pouze servis. Ale je to uvedeno i v prvním příspěvku.

V této chvíli se i s povolenými aktualizacemi na zmíněné ROM nic nestáhne, protože nic novějšího oficiálního pro E3D stejně není. Trochu mě zaráží, že pro HTC Sensation (i XE) je už druhá oficiální testovací ROM s ICS a pro E3D nikde nic...

danix
Přispěvatel

Nový příspěvek od danix » 24 led 2012 13:18

Na xda řeší odemčení ještě jinak,ale zřejmě pro Hboot 1.49.0011
[Tutorial] [UNLOCK/ROOT] EVO 3D GSM Hboot 1.49.0011> + S-On [HTC Unlock method]:

Kód: Vybrat vše

Is simply straight forward. I have to create new thread bcoz i can see many frens asking about this in various thread.

Unlock (HTC Method may void warranty, i dont care ) + CWM = Can flash any custom rom

[1] register @ htcdev [dot] com
[2] just follow on-screen instruction until successfully boot with unlocked bootloader

now the important part : (u can use Revolutionary custom CWM recovery image or official CWM )

[3a] Revolutionary CWM
(i) download Revolutionary shutteru CWM recovery from here
(ii) reboot device in bootloader mode > plug in usb cable until u see FASTBOOT USB on device screen
(iii) now in adb type : fastboot flash recovery cwm-4.0.1.4-shooteru.img
(iv) Done.

[3b] Official CWM !!! WARNING: Current version 5.0.2.0 has off/sleep/hibernate charging bug. Device not charging while in off mode.
(button mapping as follows; SCROLL = Volume button; SELECT/ENTER = Camera button; BACK = Power button)

(i) install clockworkmod rom manager frm android market
(ii) flash recovery image from rom manager app menu

[4] To root stock rom,
(i) download su-2.3.6.3-efgh-signed.zip and copy to sdcard
(ii) reboot to recovery mode
(iii) select install zip frm sdcard > choose zip frm sdcard > select zip file as in (i) step above > proceed to flash.

Now device is Bootloader Unlocked + CWM recovery + S-ON & ready to flash custom rom.

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 24 led 2012 14:13

Ano, součástí toho postupu je odemčení bootloaderu oficiální metodou přes HTC stránky. Mám uvedeno jako alternativu v #3.2 zde.
Určitě tuto možnost nedoporučuji, třeba i z tohoto důvodu:
jirkab píše:Po provedení této procedury, alespoň podle toho co je psáno na konci stránky, nemusí být uživateli provedeny na zařízení opravy v rámci záruky pokud způsobené problémy budou mít s tímto krokem souvislost.

Odpovědět