Chybná lokace

Laudani
Nováček

Chybná lokace

Nový příspěvek od Laudani » 19 úno 2012 11:02

Dobrý den,

po 10 dnech od zakoupení mi telefon začal ukazovat, že se nacházím v Shanweii (Čína). Čínský čas, čínské počasí, když jsem dala mapy tak jsem se nacházela v Shanweii v parku. Na internetu jsem se dočetla, že mám telefon uvést do továrního nastavení. Problém stále přetrvával. Volala jsem tím pádem do HTC, kde mi následně bylo řečeno, že telefon je pro českou distribuci, ale že mám ilegální software. Obrátila jsem se tedy na prodejce, který mi telefon prodal, telefon poslala na reklamaci. Telefon přišel s odpovědí, že jiný software tam nahrát nejde. 1.20.401.8. Kde je tedy pravda?! I po následné "reklamaci" mám stále ten samý problém. Jsem doopravdy zoufala. Můj první smartphone a takové problémy.

Děkuji za odpověď

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Chybná lokace

Nový příspěvek od jirkab » 19 úno 2012 12:13

Laudani píše:Volala jsem tím pádem do HTC, kde mi následně bylo řečeno, že telefon je pro českou distribuci, ale že mám ilegální software.
To je ztráta času. Ti lidé jsou pořád stejní a pořád evidentně "na svých místech" :) .
Laudani píše:I po následné "reklamaci" mám stále ten samý problém.
Tak to muselo dopadnout.
Laudani píše:Jsem doopravdy zoufala. Můj první smartphone a takové problémy.
To je určitě zbytečné. Ale jen pro jistotu je možné, že jsi jako spousta nových uživatelů přeskočila úvodní nastavovací proceduru (jako neřízená střela jsi ťapala nalevo napravo s myšlenkou ať s tak blbýma dotazama jdou někam??? -> většinou se tak chovají všichni noví uživatele) a tím pádem jsi zaškrtala výchozí podmínky podle kterých se systém chová správně. Určitě začni s hledáním chyby u sebe. Je to bolestné, ale nejrychlejší...
Je třeba začít pěkně od začátku: Ty máš v telefonu kartu jakého operátora a připojuješ se přes jeho síť k internetu anebo k připojení na internet využíváš výhradně wi-fi popřípadě jakou, kde? Nebo se (náhodou) přes mobil vůbec k internetu nepřipojuješ?
Píšeš o lokalizaci, ale jestli si to myslím správně nejspíše máš na mysli lokaci.
Lokalizace: národní prostředí.
Lokace: konkrétní umístění.

Telefon je tedy kompletně v čínštině anebo pouze zobrazuje polohu v Číně (kdesi)?
Jak máš nastaveno v Nastavení:
- Jazyk a klávesnice? Je tam Jazyk Čeština (Česká republika)?
- Datum a čas? Pokud je zde chyba odškrtni Automaticky a nastav časové pásmo ručně.
- Účty a synchronizace?
- Umístění a především položku Zaměření přes bezdrátové sítě?

Zkoušela jsi si znovu projít úvodní nastavovací proces přes položku v menu Nastavení s ikonkou klobouku a hůlčičky (nebo co to je) a na každé obrazovce z tohoto procesu jsi se zamyslela nad jejím smyslem a důkladně jsi si přečetla co po tobě chtějí zvolit a uvědomila jsi si co za volbu volíš a jaké to bude mít důsledky (např. čínskou lokaci)?

A poslední věc: před tím než se telefon přepnul do číny jsi instalovala nějakou aplikaci?
HTC U12 + (Plus) 64/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.21.401.3, S-ON

HTC U11 + (Plus) 128/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.24.401.7, S-ON

HTC U11 64/4GB Brilliant Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 2.33.401.10, občasné S-OFF

Laudani
Nováček

Nový příspěvek od Laudani » 19 úno 2012 12:53

Při prvním nastavení jsem si podmínky pořádně přečetla, ale jelikož je tu můj první smartphone tak ani pořádně nevím, co mám mít zaškrtnuté a co ne. Vše mám zaškrtnuté a nastaveno čeština (Česká republika). Když se připojím k internetu od operátora Vodafone, telefon ukazuje správně čas, počasí, i polohu. Po připojení na domácí wifi se automaticky přepne na Shanwei. Čas, počasí a lokaci (aktuální poloha se přesune kamsi do parku v Shanweii). Telefon je jinak celý v češtině. Čas mám nastavení ručně. Telefon mám propojený pouze s gmailem. Vytvořila jsem si i nový účet na gmailu, ale to nic nevyřešilo. Nevybavuji si, že bych si stahovala nějakou aplikaci a následně se mi přepnula lokace. Teď v telefonu po továrním obnovení nemám žádnou staženou aplikaci.

Edit: Ovšem přítel po přípojení na mojí wifi, nemá žádný problém. (Samsung Note)

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 19 úno 2012 13:38

Tímto je vyřešeno. Celý proces reklamace, volání a zoufalství byl naprosto zbytečný, protože není v mobilu, ale v google lokaci použitého wifi routeru. A problém se vyjasnil a je způsobený připojením na wi-fi, která rozhodí umístění. Wifi router má právě nastaveno, že je v Číně. To že přítel nemá na SN problém nic neznamená. Třeba tam má jinak nastavenou synchronizaci polohy - má ji přes wifi vypnutou apod.
Laudani píše:Čas mám nastavení ručně.
Ok. Až bude wifi správně nastavená, tak není problém si nastavit na automaticky.
Laudani píše:Telefon mám propojený pouze s gmailem.
Výborně, ideální řešení pro AD telefon.
Laudani píše:i nový účet na gmailu, ale to nic nevyřešilo.
Jasně, problém je jak jsem napsal.
Laudani píše:Nevybavuji si, že bych si stahovala nějakou aplikaci a následně se mi přepnula lokace. Teď v telefonu po továrním obnovení nemám žádnou staženou aplikaci.
To byly jen další nápady co by mohlo způsobovat problém.
No a teď jak na problém:
HTC U12 + (Plus) 64/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.21.401.3, S-ON

HTC U11 + (Plus) 128/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.24.401.7, S-ON

HTC U11 64/4GB Brilliant Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 2.33.401.10, občasné S-OFF

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Řešení problému se špatným určováním polohy přes Wi-Fi

Nový příspěvek od jirkab » 19 úno 2012 13:40

Úvod:
Řešení by mělo být velice prosté, ale možná časově náročné. Třeba i více jak týden!!!

Jak na to:
- Připojit mobil na problematickou Wi-fi, kterou má google zaregistrovanou původně jinde než ve skutečnosti je (třeba v Číně)
- V Nastavení -> Umístění zaškrtnout všechna čtyři políčka
- V Nastavení -> Vyhledávání zaškrtnout (spíše pro jistotu) Používat funkci Moje poloha
- Spustit aplikaci Mapy. Ve stavovém řádku by se měla objevit ikonka satelitu. Mobil zároveň připojený na problematickou wifi dát někam alespoň s částečným výhledem na oblohu a zkontrolovat, že symbol signálu u gps ikonky po chvíli trvale svítí (nebliká) - to značí, že je získána poloha zařízení ze satelitů.
V té chvíli ťapnout na tlačítko v pravém horním rohu (růžici) a měla by se poloha (mapa) přesunout na správné místo. Pokud to bude možné nechat mobil připojený na wi-fi a na satelitech co nejdéle (nejlépe se zapojenou nabíječkou a se zakázaným uspáváním -> Nastavení -> Aplikace -> Vývoj -> Nevypínat obrazovku).
Občas celou tuto proceduru opakovat - nejdříve vždy bez připojení na GPS. Ve chvíli, kdy se poloha pouze z Wi-fi zobrazí správně, tak Google již změnil lokaci u wifi připojení a je vše již OK.
Tato změna by se údajně měla projevit nejpozději do deseti dnů od prvního fixnutí připojeného mobilu na wifi na správnou polohu pomocí GPS.

Vzhledem k tomu, že je to občasný problém u wifi zařízení přidal jsem si řešení do #1.18 zde.

Odpovědět