Návrat k stabilní verzi Androidu 2.3.x

dave3210
Začátečník

Návrat k stabilní verzi Androidu 2.3.x

Nový příspěvek od dave3210 » 11 kvě 2013 22:26

Můžete mi prosím někdo poradit jak se vrátit na HTC Sensation XE z oficiální aktualizace verze systému Android 4.0.3 verze HTC Sense 3.6 č. soft. 3.33.401153 na starší původní stabilní verzi androidu 2.3.x s HTC Sense 3.x která nebude tak náročná na paměť a budou v ní chodit všechny aplikace bez dlouhé odezvy a hlavně bude fungovat správně kompas a v nastavení fotoaparátu možnost nastavení kvality komprese jpg atd.
A pokud možno abych nepřišel o záruku. Telefon neměl zatím nikdy root ani snad žádný jiný neoficiální android. Mám ho z druhé ruky a aktualizaci na ICS provedl bohužel předchozí majitel. Oficiálně jednoduše přes HTC sync to už asi vrátit nepůjde že?

:idea: Pročítal jsem si tu nějaké články ale nějak v tom plavu a nechci nic pokazit. Chci jen aby telefon fungoval svižně jak má a nemusel bych čekat dlouho při spouštění/ukončování aplikací a her. :x Tenhle ICS 4.0.3 se jim zrovna nepovedl a ať jsem vyzkoušel kdeco pořád je s něčím problém teď zase rychlé vybíjení baterie, špatná orientace kompasu a u některých aplikací strašně dlouhé odezvy při spouštění ukončování atd. (to se děje už od hard resetu). Málo volné paměti cca 120MB i při ukončení aplikací na pozadí. No prostě pořád něco. :bom:

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrat k stabilní verzi Androidu 2.3.x

Nový příspěvek od jirkab » 12 kvě 2013 01:48

Bez stavu zařízení s BL S-OFF není downgrade možný.

S-OFF stav v této chvíli není až tak jednoduchá záležitost. Dá se vyřešit a to pomocí Wire-tricku (JuopunutBear) ze stránek Unlimited.IO. Odkaz v #3.3 II a) zde.

Bohužel s tebou musím v hodně věcech co jsi napsal souhlasit. SEXE jsem měl. Když porovnám třeba s HOX+, tak je to šnek. HTC ví proč na starší modely nedělá nějaké "super" aktualizace na nejnovější verze systému. Bohužel se občas nechá od uřvaných uživatelů přesvědčit...
Stav co popisuješ se dá i bez downgrade vylepšit. Viděl jsem zařízení, která byla v praxi vlastně úplně k nepoužití. Stačilo málo a byla z nich děla...

Jak bych postupoval: Formát paměťové karty po předchozí záloze uživatelských dat (hudba, fotky, atd). Přeflešování ROM přes PC (a to nejlépe dvakrát za sebou). V té chvíli bude zařízení od toho které používáš k nerozeznání...
HTC U12 + (Plus) 64/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.25.401.3, S-ON

HTC U11 + (Plus) 128/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.24.401.7, S-ON

HTC U11 64/4GB Brilliant Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 2.33.401.19, občasné S-OFF

dave3210
Začátečník

Nový příspěvek od dave3210 » 12 kvě 2013 23:20

A při přeflešování ROM přes PC je nutno provést v mém případě odemčení bootloaderu, pak S-OFF pak root a pak teprve nahrát starší ROM? Ten návod dle doporučeného odkazu na provedení všech těch procedur je dost složitý pro začátečníky a pochybuji že by to proběhlo tak hladce a určitě by se přitom něco pokazilo a pak bych si s tím nevěděl rady.

Není nějaké jednoduchší řešení? Myslím vše provést přes aplikaci ROM Manager z android marketu? A ten root by nešel přes program Unlock Root z PC (tak to fungovalo u SGS2, ale nevím zdali je to možné i u HTCsensation XE)?

Proč to nemůže být jednoduchší nahrát do tel. android přes jednu aplikaci v PC, která provede vše potřebné... :x

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 13 kvě 2013 06:09

dave3210 píše:A při přeflešování ROM přes PC je nutno provést v mém případě odemčení bootloaderu, pak S-OFF pak root a pak teprve nahrát starší ROM?
Pouze pokud se provádí Downgrade. Root do této procedury vůbec nepatří. Podstatné je S-OFF.
dave3210 píše:je dost složitý pro začátečníky
Ano.
dave3210 píše:Není nějaké jednoduchší řešení?
Ne, nevím o něm.
dave3210 píše:přes aplikaci ROM Manager z android marketu?
Ne.
dave3210 píše:A ten root by nešel přes program Unlock Root z PC
Ne. Root je v tomto "příběhu" naprosto nepodstatný.
dave3210 píše:Proč
Tak to netuším.
HTC U12 + (Plus) 64/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.25.401.3, S-ON

HTC U11 + (Plus) 128/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.24.401.7, S-ON

HTC U11 64/4GB Brilliant Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 2.33.401.19, občasné S-OFF

dave3210
Začátečník

Nový příspěvek od dave3210 » 19 kvě 2013 00:37

Fajn a musím před S-OFF provést ještě odemčení boot loaderu nebo to není potřeba? :shock:

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 19 kvě 2013 06:14

Vcelku zbytečná otázka. Ty musíš postupovat přesně tak jak popisuje autor postupu. Četl jsi? Tam je napsáno vše:
So before doing this How To, you must have done the previous One:

How To Unlock the Bootloader
Prakticky jsem uvedený postup neprováděl, protože jsem včas (ještě před aktualizací) provedl jednoduše S-OFF na GB, takže jsem pak neměl problém naflešovat do zařízení cokoliv - včetně downgrade oficiální ROM (BL).

dave3210
Začátečník

Nový příspěvek od dave3210 » 31 kvě 2013 15:20

No tak jsem si to precetl teda spise prelozil a je mi jasne jak je to s tim otevrenim bootloaderu a provedeni S-OFF.
Jen nechapu jak to myslis s tim preflesovanim? Kdyz provedu postup dle navodu a flashnu do telefonu soubor recovery-clockwork-touch-5.8.0.9-pyramid.img tak co tim ziskam? To bude tel. rychlejsi a zustane mi ta sama verze androidu ICS? Takhle ale prece nedosahnu downgrade na starsi android 2.3.x . Jestli jsem to pochopil spravne tak recovery clockwork touch.img je nejaka aplikace, ktera jen pozdeji zprostredkuje nahrani CustomROM do tel.? Nebo se pletu a je to jinak? V tom navodu je potom postup na permanent ROOT a pak to konci.

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 31 kvě 2013 22:02

dave3210 píše:Jen nechapu jak to myslis s tim preflesovanim?
S jakým?
dave3210 píše:postup dle navodu a flashnu do telefonu soubor recovery-clockwork-touch-5.8.0.9-pyramid.img tak co tim ziskam?
Vůbec nerozumím souvislostem ve kterých zmiňuješ flešování upraveného recovery. Jaký postup máš přesně na mysli?
dave3210 píše:Takhle ale prece nedosahnu downgrade na starsi android 2.3.x .
Určitě ne. Proto nerozumím na který postup se odvoláváš.
dave3210 píše:Jestli jsem to pochopil spravne tak recovery clockwork touch.img je nejaka aplikace, ktera jen pozdeji zprostredkuje nahrani CustomROM do tel.?
Ano. I tak se to dá napsat. Recovery (jakékoliv ne jen CWM) je "servisní" část ROM spouštěná z BL, která se stará o správu systému, cache, dat...
dave3210 píše:V tom navodu je potom postup na permanent ROOT a pak to konci.
V kterém?

dave3210
Začátečník

Nový příspěvek od dave3210 » 01 čer 2013 13:12

dave3210 píše:
Jen nechapu jak to myslis s tim preflesovanim?

S jakým?
No 12.5. v 1:48 Jsi mi napsal v tomto vláknu:
Jak bych postupoval: Formát paměťové karty po předchozí záloze uživatelských dat (hudba, fotky, atd). Přeflešování ROM přes PC (a to nejlépe dvakrát za sebou). V té chvíli bude zařízení od toho které používáš k nerozeznání...

Proto píši že: nechápu jak to myslis s tim preflesovanim?
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
dave3210 píše:
postup dle navodu a flashnu do telefonu soubor recovery-clockwork-touch-5.8.0.9-pyramid.img tak co tim ziskam??

Vůbec nerozumím souvislostem ve kterých zmiňuješ flešování upraveného recovery. Jaký postup máš přesně na mysli?
No 12.5. v 1:48 Jsi mi napsal v tomto vláknu:
Bez stavu zařízení s BL S-OFF není downgrade možný.
S-OFF stav v této chvíli není až tak jednoduchá záležitost. Dá se vyřešit a to pomocí Wire-tricku (JuopunutBear) ze stránek Unlimited.IO. Odkaz v #3.3 II a) zde.

No a v tomto návodu který jsi mi doporučil na odkazu #3.3 II a) to je na http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1864053" onclick="window.open(this.href);return false;
v sekci Flash the Recovery odkazují že se musí do telefonu flashnout soubor recovery-clockwork-touch-5.8.0.9-pyramid.img a tak jsem se ptal co tim ziskam??
Nechápu totiž proč tam mám zrovna flašovat tento soubor, když tam vlastně potřebuji dostat starý android 2.3.x a v tom spočívala má další otázka: "Takhle ale prece nedosahnu downgrade na starsi android 2.3.x"
Navíc v tom návodu chybí sekce jak dostanu do tel. CustomROM proto jsem pochyboval o tom zdali je nutné do tel. nahrávat CustomRom a zdali by nestačilo do tel. pouze flešnout ten zmiňovaný recovery-clockwork-touch-5.8.0.9-pyramid.img že by to třeba mohlo vyřešit opravu chyb v ICS 4.0.3 a nemusel bych tam pak dávat žádnou CustomROM? Ale to se asi pletu že?

Když odemknu bootloader a provedu S-OFF tak jak mám tedy podle tebe dál postupovat?
:?:

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 01 čer 2013 14:52

Nádherně barevně provedený příspěvek :P
dave3210 píše:Proto píši že: nechápu jak to myslis s tim preflesovanim?
Ale to je míněno řešení bez downgrade a tudíž S-OFF, a aby telefon skutečně fungoval, tak jak bylo zamýšleno. Většinu problémů si způsobují uživatelé, ale přesně to je popsáno zde :
jirkab píše:Stav co popisuješ se dá i bez downgrade vylepšit. Viděl jsem zařízení, která byla v praxi vlastně úplně k nepoužití. Stačilo málo a byla z nich děla...

dave3210 píše:No a v tomto návodu který jsi mi doporučil na odkazu #3.3 II a) to je na http://forum.xda-developers.com/showthr" onclick="window.open(this.href);return false; ... ?t=1864053
v sekci Flash the Recovery odkazují že se musí do telefonu flashnout soubor recovery-clockwork-touch-5.8.0.9-pyramid.img a tak jsem se ptal co tim ziskam??
Ale to jsi nějak přeskočil několik kroků, podmínek a hlavně proč to udělat a navíc jakou vlastně metodou. Takže? Co jsi vyzkoušel, co nefunguje v jaké části k získání S-OFF se nacházíš?

dave3210
Začátečník

Nový příspěvek od dave3210 » 01 čer 2013 16:30

:lol: snazil jsem se to barevne odlisit aby ses vyznal... :D
jirkab píše:Ale to je míněno řešení bez downgrade a tudíž S-OFF, a aby telefon skutečně fungoval, tak jak bylo zamýšleno. Většinu problémů si způsobují uživatelé, ale přesně to je popsáno zde :
jirkab píše:Stav co popisuješ se dá i bez downgrade vylepšit. Viděl jsem zařízení, která byla v praxi vlastně úplně k nepoužití. Stačilo málo a byla z nich děla...Jak bych postupoval: Formát paměťové karty po předchozí záloze uživatelských dat (hudba, fotky, atd). Přeflešování ROM přes PC (a to nejlépe dvakrát za sebou). V té chvíli bude zařízení od toho které používáš k nerozeznání...
Dobře dejme tomu, že na downgrade kašlu a budu chtít aby jak ty píšeš telefon skutečně fungoval, tak jak bylo zamýšleno.To znamená přistoupím k všem bodům v návodu tj. odemknu bootloader pak S-OFF a flešnu recovery dle návodu a pak třeba provedu ještě permROOT. Tak pak bude tel. fungovat bez sekání, bude mi fungovat správně kompas v mapách a locusu a fungovat správně čeština v programech tj. nebudou se zobrazovat nesmyslné znaky místo české diakritiky v některých programech?
dave3210 píše:Ale to jsi nějak přeskočil několik kroků, podmínek a hlavně proč to udělat a navíc jakou vlastně metodou. Takže? Co jsi vyzkoušel, co nefunguje v jaké části k získání S-OFF se nacházíš?
Nepřeskočil zvažuji metodu co jsi mi doporučil z odkazu aby tel. chodil rychleji a vyřešil bych problémy s kompasem a zjišťováním polohy atd.

V jaké části k získání S-OFF se nacházím? :D Jednoduchá odpověď. Nacházím se tam kde jsem byl tj. mám pořád tel. s Androidem 4.0.3 verze HTC Sense 3.6 č. soft. 3.33.401153 LOCKED/S-ON co při náročnějších aplikacích leze jako šnek a s problémy co popisuji výše.
Zatím jen sbírám informace abych věděl jak vlastně dál postupovat abych pak něco nepodělal. Přeci hned nezlikviduju tel. v záruce kvůli mé chybě. Musím nejdřív pochopit co a jak. Mám nastudovaný návod z odkazu co jsi mi doporučil, ale mám obavy aby mi to vůbec k něčemu bylo.

Kdyby byly peníze šel by milej SensationXE k přítelkyni a šel bych do HTC One X 64GB.

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 01 čer 2013 18:32

dave3210 píše:Dobře dejme tomu, že na downgrade kašlu a budu chtít aby jak ty píšeš telefon skutečně fungoval, tak jak bylo zamýšleno.To znamená přistoupím k všem bodům v návodu tj. odemknu bootloader pak S-OFF a flešnu recovery dle návodu a pak třeba provedu ještě permROOT.
Slovy Dědečka Hříbečka: Nic jsi nepochopil.
Zkus si přečíst celou diskuzi od začátku a hlavně ji pochopit. Ta odpověď kterou jsi napsal je sice výborná, ale prakticky si v některých částech odporuje.

dave3210
Začátečník

Nový příspěvek od dave3210 » 01 čer 2013 21:44

Hmm takže mi nepomužeš, nebo spíš nechceš pomoc. Stačil by český návod jak to všechno provést. Nemám tolik času dohledávat různé články na netu a hlavní slabinou je angličtina.
Nemohu za to, že soudruzi z NDR nahrávají do tel. takovéto neodladěné systémy a obyč. uživatelé nemají prakticky šanci nahrát do tel. plně funkční systém aby mohli tel. normálně používat. Nedá se nic dělat než zůstat u ICS 4.0.3 a čekat až se třeba objeví nějaká oficiální aktualizace na JB 4.1.2 jestli si ovšem do té doby nekoupím radši jiný tel. pač tel. bez kompasu a chybné detekce polohy v mapách mi je k ničemu.
Těšilo mě!!!

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 02 čer 2013 04:42

dave3210 píše:Hmm takže mi nepomužeš, nebo spíš nechceš pomoc.
Zřejmě máš problém s porozuměním textu nejenom anglického, ale i českého. :
jirkab píše:Jak bych postupoval: Formát paměťové karty po předchozí záloze uživatelských dat (hudba, fotky, atd). Přeflešování ROM přes PC (a to nejlépe dvakrát za sebou). V té chvíli bude zařízení od toho které používáš k nerozeznání...
dave3210 píše:snazil jsem se to barevne odlisit aby ses vyznal...
Díky, ale nemám problém s porozuměním textu i když je napsaný standardním písmem.
dave3210 píše:Nemám tolik času dohledávat různé články
A myslíš si, že já mám patent na získávání času navíc? Bohužel ne. Je to smutné a určitě bych něco takového bral. Ve chvíli jak bych věděl jak na to, tak bych zde na stránkách dal popis postupu. I pro mne má den pouze 24 hodin. Ano, když si přivstanu tak někdy i 25, ale to je maximum. A ta ukradená hodina mne velice brzo upozorní, že jí mám vrátit.
dave3210 píše:Nemohu za to, že soudruzi z NDR nahrávají do tel. takovéto neodladěné systémy a obyč. uživatelé nemají prakticky šanci nahrát do tel. plně funkční systém aby mohli tel. normálně používat.
:lol: A zkoušel jsi se třeba zamyslet nad tím, že chyba by mohla být na tvé straně?
dave3210 píše:a čekat až se třeba objeví nějaká oficiální aktualizace na JB 4.1.2
Žádná nebude.
dave3210 píše:bez kompasu a chybné detekce polohy v mapách mi je k ničemu.
:shock: To je nesmysl a toto umí telefon výborně. Chyba je v tomto bodu určitě ne tvé straně.
dave3210 píše:Těšilo mě!!!
Mě moc ne, protože kromě barvení písma příspěvků jsi nic jiného nepředvedl. Ale i tak přeji hezký den.

dave3210
Začátečník

Nový příspěvek od dave3210 » 02 čer 2013 13:23

Porozuměl jsem tomu až moc dobře!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vím jak postupovat a poradím si sám. Stačí odemknout bootloader (maličkost), S-OFF (ani nemusím), pak flešnu ClockworkMod 5.8.0.9 (ten je nejrozšířenější), pak root a nakonec tam dostanu 4EXT recovery a pak už jen CustomROM Android Revolution HD 7.2 případně jiný co jede s ICS 4.0.3 a mám to.

Tady by se člověk odpovědi nedočkal jen samé tlachání oničom. :oops:

Btw. Moje chyba to není, že předchozí majitel aktualizoval tel. na ICS 4.0.3!
Poradil jsem si už úspěšně v horších situacích třeba s FW u starších telefonů Sony Ericsson a Samsung (ne jen telefonů ale i jiných zařízení), ale HTC je pro mě novinka. Vždycky je ale nějaký postup, ale musí být člověk opatrný a mít vše nastudovaný aby se to úspěšně povedlo... Ale tady by se člověk kloudné odpovědi nedočkal!

Musel jsem přece blafovat že nevím o čem je řeč, aby mi někdo poradil, ale čeho jsem se dočkal?
No ať si o tobě každý udělá obrázek!!! :lol: :lol: :lol:

Nepochybuji o tvých zkušenostech na webu máš docela slušné návody, ale nemusíš bejt (bez urážky!) tak arogantní a namachrovanej. :D

Každý nemá tolik času, aby se tomu mohl věnovat jako ty a proseděl celý den v servisu... Taky jsem byl dříve do toho zažranej tak to znám, když je rodina tak není moc času a na komp se dostanu svátečně.
Přednost má rodina, děti a né nějaká trapná elektronika ani mobil! Ale bez urážky to ty nepochopíš. Čus. :D

miland
Mistr
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od miland » 02 čer 2013 15:37

Bez urazek. Vetsiho idiota jsem zde na foru jeste nevidel. Takto urazet Jirku - cloveka, ktery pro tento web a lidi dela nejvic a tomu odpovida i cas a energije. Skoda slov. :ble:
Sagem MC920, Alcatel OT312, LG C3300, Nokia 3410, Nokia 6300,
HTC: Touch Cruise 09, HD2, One S, ONE M7, ONE M8s
Huawei P8

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 02 čer 2013 17:11

Milane: Díky! Málem jsem se nechal unést k nějaké ostré reakci. Naštěstí jsem vylezl ven a déšť mi schladil mou plešatou palici :lol: .

Dave má v mnohém pravdu. Ano, můj styl vyjadřování je skutečně svérázný asi tak jako celá má osoba - jsem prostě takový samorost a ne každý může pochopit můj podivný humor. Ale tak to prostě je a těžko se budu po skoro padesáti letech měnit...
dave3210 píše:pak flešnu ClockworkMod 5.8.0.9 (ten je nejrozšířenější), pak root a nakonec tam dostanu 4EXT recovery
To je zbytečný krok. Naflešuj místo CWM rovnou 4EXT recovery.

miland
Mistr
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od miland » 03 čer 2013 21:19

jirkab píše:Milane: Díky!
NZ :mrgreen:
jirkab píše:Málem jsem se nechal unést k nějaké ostré reakci
Ono by to asi občas nebylo na škodu.
jirkab píše:Naštěstí jsem vylezl ven a déšť mi schladil mou plešatou palici .
I to je řešení a ve většině případů nejlepší. Mám děti, tak to znám.

Btw: teď se mě dcerá ptá, proč má v Desire X rozházenou v přehrávači hudbu. A ji říkám - "Máš to špatně otagované" Ona ??? Já: máš google :mrgreen: :mrgreen:
Sagem MC920, Alcatel OT312, LG C3300, Nokia 3410, Nokia 6300,
HTC: Touch Cruise 09, HD2, One S, ONE M7, ONE M8s
Huawei P8

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 03 čer 2013 22:16

Přesně tak: učit samostatnosti co nejdříve. Žádné slitování. :)

Odpovědět