Odemčení Bootloaderu, S-Off, CWM, Root, SuperCID a vrácení

Odpovědět
jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Odemčení Bootloaderu, S-Off, CWM, Root, SuperCID a vrácení

Nový příspěvek od jirkab » 06 led 2012 23:33

Zdroj úpravy.

Všechny tyto úpravy jsou neoficiální, neslučují se se záručními podmínkami a jsou prováděny na vlastní riziko!

Podmínky:
Postup platný pro Sensation/Sensation XE ve verzi GSM s HBOOT ve verzi 1.18.0000 s S-On (odkazy na postupy platné pro vyšší verze HBOOTu uvedeny v #3.3 II. a) zde).
Jestli jsou podmínky splněny je možné si ověřit po vstupu do Bootloaderu (BL). Jak na vstup do BL zde #1.7.
Informace v BL: LOCKED, Hboot ve verzi 1.18.0000, S-ON
Obrázek

Postup odemčení Bootloaderu, S-Off, CWM a Root je naprosto stejný jako u Evo3D, který je uvedený zde.

Postup uvedení zařízení do SuperCID stavu. Tzn. má zapsáno v bootloaderu "univerzální" region - ten umožňuje naflešovat do zařízení jakoukoliv oficiální ROM, která před flešováním kontroluje tento údaj.

1. Stáhnout Android SDK zde ve formátu .zip. Rozbalit přímo na C:/ do složky android-sdk-windows.
Možné problémy s Android SDK:
Neaktuální: Spustit Příkazový řádek a pomocí příkazů cd se přepnout do složky ve které je rozbalený Android SDK. Zadat příkaz tools\android.bat update sdk a nechat proběhnout aktualizaci.
Další: Při použití instalační verze je nutné mít v PC nainstalovanou Java - zde. Přestože jsem nainstaloval Java, tak se Android SDK na PC, které používám odmítl nainstalovat s odkazem na chybějící Java SDK - dále jsem neřešil a použil "kopírovací" verzi.
Chybějící knihovna: Missing AdbWinApi.dll. Přesně to byl i můj problém. Řešení zde.
2. Stáhnout tento archív zde a soubory rozbalit přímo do složky C:/android-sdk-windows/tools.
3. Připojit telefon k PC v režimu pouze nabít.
4. Zkontrolovat, zde je v telefonu v menu Nastavení->Aplikace->Vývoj->zaškrtnuto políčko Ladění USB. Pokud není, tak zaškrtnout a na dotaz jestli povolit dát OK.
5. Spustit Příkazový řádek a pomocí příkazů cd se přepnout do složky C:/android-sdk-windows/tools. Zadat příkaz adb devices. Pokud je vše v pořádku, tak se v okně vypíše sériové číslo připojeného telefonu.
Vypisovat další příkazy:
6. adb reboot bootloader pro přepnutí do BL
7. fastboot oem writecid 11111111 pro zapsání SuperCID do BL
8. fastboot reboot-bootloader pro znovu přepnutí do BL
9. fastboot getvar cid pro zjištění aktuálního CID.
Pokud vše proběhlo správně musí se zobrazit cid: 11111111. Pokud se zobrazí např. HTC__032 znamená to, že se něco nepovedlo a je třeba postup opakovat. popř. zkusit hledat řešení ve zdroji úpravy. CID: HTC__032 je CID pro zařízení z volné distribuce pro náš region. CID je možné také zjistit přímo přes zařízení pomocí aplikace v #2.52 zde.

Obrázek

Návrat ke stavu v jakém bylo zařízení před začátkem těchto úprav - původnímu, "záručnímu" stavu:

1. Stáhnout pro zařízení primárně určenou oficiální ROM. Zde.
2. Naflešovat do zařízení. Popis postupu zde. Po úspěšném ukončení naflešování je zařízení ve stavu ***LOCKED***, ale S-OFF.
3. Připojit telefon k PC v BL - FASTBOOT.
4. Spustit Příkazový řádek a pomocí příkazů cd se přepnout do složky ve které je rozbalený Android SDK.
5. Zadat příkaz: tools\fastboot oem writesecureflag 3.

Obrázek

V této chvíli je již zařízení, jako by s ním nikdo nikdy nic "nedělal", (kromě toho, že je SuperCID). To se dá opět ověřit v BL, kde musí být: ***LOCKED*** a S-ON.

Varování: nikdy nepřepínat z S-OFF na S-ON aniž by byl bootloader nejdříve uzamčen, jinak dojde k totálnímu umrtvení zařízení bez možnosti sw nápravy!!!
HTC U11 64/4GB Brilliant Black Dual SIM: Ofiko N 7.1.1 - 1.27.401.11, občasné S-OFF

HTC U11 64/4GB Amazing Silver Singl SIM: Ofiko N 7.1.1 - 1.27.401.12, S-ON

eter16
Nováček

Re: Odemčení Bootloaderu, S-Off, CWM, Root, SuperCID a vráce

Nový příspěvek od eter16 » 26 led 2012 11:31

Ahoj, tak tenhle postup mi bohužel na HTCsens - Tmobile nefunguje....

C:\android>fastboot oem writecid 11111111
...
(bootloader) vreg_set: request is duplicated id 14
(bootloader) pyramid_init_sd, SD card power on ok
(bootloader) sdcc_init_memory_device done
(bootloader) [FAT_ERROR] fat_open_file: can not find SMART_IO.CRD
(bootloader) [JAVACARD_ERR] SMART_IO.CRD cann't find
OKAY [ 1.077s]
finished. total time: 1.077s

C:\android>fastboot getvar cid
cid: T-MOB004
finished. total time: 0.002s

Dá se s tím něco dělat? chtěl bych mít zařízení s oficiálním sw, a ne T-mobile :(

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 26 led 2012 21:45

Tady by neměl být problém, ale proč to nejde??? Proč to něco řeší s paměťovou kartou???
Máš zařízení HTC Sensation a je zařízení s odemčeným bootloaderem pomocí Revolutionary a S-OFF?
Nechybí třeba něco v sdk? Jak jsi postupoval při jeho instalaci na PC? Když už máš sdk jinde (je vidět z toho co jsi napsal - C:\Android) , tak musíš do stejného adresáře ještě rozbalit i obsah adresáře, který je ke stažení v bodu 2 popisu jak na SuperCID.
HTC U11 64/4GB Brilliant Black Dual SIM: Ofiko N 7.1.1 - 1.27.401.11, občasné S-OFF

eter16
Nováček

Nový příspěvek od eter16 » 26 led 2012 23:50

no, to taky nechápu... zařízení je odemčený, "unlocked" ale ne přes revolutionary - nešlo to, je odemčený přes stránky HTC
příkazem "fastboot flash unlocktoken Unlock_code.bin"
dále ja nahranej ClockworkMod 5.0.1.0
"PYRAMID PVT SHIP S-ON RL"
v sdk by nic chybět nemělo - znovu jsem je instaloval, a tentokrát do C:\android-sdk-windows, nicméně stejně pořád stejný... jen pokud vyndám kartu tak se výstup změní... zjevně je to kartou
(bootloader) vreg_set: request is duplicated id 1
(bootloader) pyramid_init_sd, SD card power on o
(bootloader) [SD_HW_ERR] SD: No device attached
(bootloader) [8x60] Disable SD power ok!
(bootloader) [JAVACARD_ERR] SD Init error
OKAY [ 2.244s]
finished. total time: 2.244s

Rom ze zipu do zařízení nahrát jde... např. Android_Revolution_HD-Sensation_3.6.13.zip - přes clockwork, jenže nefunguje wifi :(

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 27 led 2012 08:40

eter16 píše: je odemčený přes stránky HTC
Tak s tím nemám zkušenosti.
eter16 píše:S-ON
To asi bude ten problém. Myslím si že bez S-OFF to nepůjde. S-OFF znamená že NAND flash je otevřená pro zápis (narozdíl od S-ON - pouze pro čtení).
eter16 píše:jenže nefunguje wifi
Něco na tohle téma je zde úplně na konci. Zkus více prostudovat stránky na XDA se zdrojem úpravy. Třeba tam najdeš i řešení problému se SuperCID.

Pokud by jsi chtěl do zařízení naflešovat oficiální ROM třeba s ICS, a jestli jsem to dobře pochopil máš "čistý" Sensation (bez XE), tak je to možné pomocí .zip balíčků zde. Je tam i popis, jak přidat cid konkrétních zařízení do info.txt souboru.

Formula007
Nováček

Nový příspěvek od Formula007 » 28 led 2012 10:55

Dobré ráno,
chtěl bych Vás poprosit o radu.
Už dva dny sedím u mého HTC Sensation a nejsem schopný provést S-OFF.
Postupuji podle tohoto návodu https://docs.google.com/document/d/1zbc ... edit?pli=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Prográmek revolutionary se v pohodě spustí ukáže sériové číslo to opíšu do této stránky http://revolutionary.io/" onclick="window.open(this.href);return false; , ale na vygenerované beta číslo napíše: invalid beta key
Mobil mám připojený v módu HTC Sync s usb laděním a s ovladačem jsem nic nedělal (stáhl se automaticky z windows serveru) mám windows 7 ultimate 64bit.
A když mobil připojím pomocí módu nabíjení nebo disku, tak nemůže najít kde se spouští to usb ladění.
Díky Martin

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 28 led 2012 11:07

Pro začátek přilož obrázek z ADB se zjištěním SN. Když tak ti kód vygeneruji.
Jaké má tvé zařízení CID a verzi HBOOT?
Podobný asi pětkrát ověřený a hlavně funkční postup mám zde. On ten zdroj bude stejný, ale spousta podstatných (zdánlivě nedůležitých) věcí tam chybí.
Formula007 píše: Mobil mám připojený v módu HTC Sync s usb laděním a s ovladačem jsem nic nedělal (stáhl se automaticky z windows serveru) mám windows 7 ultimate 64bit.
A když mobil připojím pomocí módu nabíjení nebo disku, tak nemůže najít kde se spouští to usb ladění.
To bude asi ten problém.
jirkab píše:5. Připojit telefon k PC v režimu pouze nabít.
6. Zkontrolovat, zde je v telefonu v menu Nastavení->Aplikace->Vývoj->zaškrtnuto políčko Ladění USB. Pokud není, tak zaškrtnout a na dotaz jestli povolit dát OK.
7. Otevřít složku C:/rev kam byl rozbalen stažený archív (v kroku #4) a pomocí volby pravého tlačítka myši Spustit jako správce kliknout na soubor revolutionary.exe.
8. V zobrazeném okně s Příkazovým řádkem je možné ověřit popř. vyčíst SN (Sériové číslo zařízení z menu Nastavení->Info o telefonu->Identita telefonu).

Formula007
Nováček

Nový příspěvek od Formula007 » 28 led 2012 12:29

p1020079r.jpg
p1020079r.jpg (33.52 KiB) Zobrazeno 9101 x
beznzvusj.jpg

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 28 led 2012 12:46

Zkus tohle: MrcQ1wXTUIT0U1PF . Musí to být přesně včetně velkých a malých písmen. T0U - mezi písmeny je nula!
To vygenerovalo mě po zadání tvých údajů.
Kdyby to náhodou napsalo opět chybu, tak přilož opět obrázek z příkazové řádky. Třeba tam bude nějaká drobná chybka, kterou společně objevíme.
Ještě jsi nenapsal jaké má zařízení CID. Pro jistotu.
a.jpg
a.jpg (18.24 KiB) Zobrazeno 9101 x

Formula007
Nováček

Nový příspěvek od Formula007 » 28 led 2012 12:54

Super :D
Konečně to funguje s tebou vygenerovaným beta číslem.
Děkuji ti fakt MOC.

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 28 led 2012 13:03

NZ. Ano, muselo to tak dopadnout. Něco jsi zadával špatně, ale podstatné je, že je vyřešeno.

robertvan
Nováček

Nový příspěvek od robertvan » 11 úno 2012 17:31

eter16 píše:Ahoj, tak tenhle postup mi bohužel na HTCsens - Tmobile nefunguje....

C:\android>fastboot oem writecid 11111111
...
(bootloader) vreg_set: request is duplicated id 14
(bootloader) pyramid_init_sd, SD card power on ok
(bootloader) sdcc_init_memory_device done
(bootloader) [FAT_ERROR] fat_open_file: can not find SMART_IO.CRD
(bootloader) [JAVACARD_ERR] SMART_IO.CRD cann't find
OKAY [ 1.077s]
finished. total time: 1.077s

C:\android>fastboot getvar cid
cid: T-MOB004
finished. total time: 0.002s

Dá se s tím něco dělat? chtěl bych mít zařízení s oficiálním sw, a ne T-mobile :(
Ahoj, měl jsem podobný problém a dnes se mi jej podařilo vyřešit. Vyzkoušej násl. link, postup funguje!

http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1469296" onclick="window.open(this.href);return false;

Rob.

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 11 úno 2012 17:46

Díky za odkaz.
Takže u zařízení šlo normálně podle odkazu uvedeného v prvním příspěvku odemknout bootloader/S-OFF a root, ale nešlo udělat super cid a tak jsi musel postupovat podle odkazu, který jsi dával?

robertvan
Nováček

Nový příspěvek od robertvan » 13 úno 2012 07:28

Rádo se stalo. Ne, zařízení jsem měl pouze "unlock", ale přes HTC Dev. Nešel S-OFF žádným způsobem / revolutionary, Unlock root, a další popsané postupy /, a tím pádem nešlo udělat ani super cid. Postupoval jsem dle uvedeného odkazu vytážením souboru boot.img z doporučené romky / měla by to být jakákoli stock ROM / a nakopírováním do stejné složky, kde se nachází ABD, tedy jak uvádíš "C:/android-sdk-windows/tools" a spuštěním boot.img přes příkazový řádek příkazem "fastboot flash boot boot.img" při zařízení v bootloaderu. Poté se zařízení spustilo, ale po uvodní bílé obrazovce s logem HTC a přehrání melodie T-Mobile se display vypnul. To se opakovalo i po vytažení baterie a tak jsem zkusil spustit revolutionary. Zařízení se chovalo tak jak je v popisu u revolutionary a pak zůstalo v bootloaderu s S_OFF a v příkazovém okně byla možnost stažení recovery. Další postup byl dle tvého návodu výše s výsledkem S-OFF, SuperSID a Energy ROM.

trisko
Člen

Nový příspěvek od trisko » 03 bře 2012 01:00

Ahoj, na mém HTC Sensation jsem udělal S-OFF ( pomocí Revolutionary ) a nainstaloval CWR 5 0 2 0 . ROMku mam původní, ROOT zatím nemam. Půjde mi aktualizace pomocí OTA až bude aktualizace na ICS?? Nebo mam provést ROOT a nahrát jinou ROM ? Jo a sériové číslo jsem nepoužil z revolutionary.exe, ale z telefonu pod složkou identita telefonu > sériové číslo zařízení. Díky

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 03 bře 2012 07:21

trisko píše:Jo a sériové číslo jsem nepoužil z revolutionary.exe, ale z telefonu pod složkou identita telefonu > sériové číslo zařízení.
To je úplně jedno, číslo je stejné.
trisko píše:jsem udělal S-OFF ( pomocí Revolutionary )
Pokud máš odemčený BL pomocí Revolutionary a S-OFF s oficiální ROM, tak se případná aktualizace (OTA) do zařízení sice stáhne, ale nenainstaluje. Zařízení zamrzne na obrazovce flešování (kolečko se šipkami). Řešením je vyndat baterii a normálně zapnout - vše bude v původním stavu.
Ve chvíli jak budeš chtít OTA aktualizaci, tak uzamkneš BL přehráním oficiální ROM a odebereš S-OFF příkazem fastboot oem writesecureflag 3.
Osobně tuto cestu nedoporučuji, protože přijdeš o S-OFF a není jasné (zatím) jestli nová verze BL půjde neoficiálně odemknout/podflešovat apod. Ono nejde ani tak o to jestli to půjde (všechno jde), ale o to chtít (musí se najít někdo, kdo tomu rozumí, aby vymyslel proceduru - utilitu a tomu se musí chtít).
Vždy (zatím tomu tak bylo) se okamžitě po vydání OTA aktualizace (někdy i dříve) objeví ta samá celá ROM ve flešovatelné formě přes PC (navíc s root apod.), ale právě na to, aby jsi ji naflešoval musíš mít S-OFF. Takže na uzamykání BL a odebírání S-OFF je vždy času dost. O aktualizaci se určitě dozvíš - telefon tě na ni upozorní (tedy pokud máš tuto volbu aktivní).

trisko
Člen

Nový příspěvek od trisko » 03 bře 2012 12:03

ahoj, tak jsem chtěl udělat root na mém sensation. podle návodu jsem na kartu skopčil ten soubor < su-2.3.6.3-efgh-signed > standartně jsem na to přes recovery najel a při instalaci mi to vyplivlo error a instalace byla přerušena, takže jsem se vrátil zpět a přez reboot do menu, tam na mě vyskočilo okénko < nahlásit společnosti > a v menu se objevil superuser. Co teď s tím?? jak docílím plnéhu rootu??

Tak jsem ten soubor <su-2.3.6.3-efgh-signed> stahl odjinud provedl jsem instalaci znovu a již vše proběhlo v pořádku :-) Root jsem si potvrdil instalaci root explorera a v superuserovi mam povolenou aplikaci root explorer, takže vše v pořádku...:-)

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 03 bře 2012 13:30

Občas SU napoprvé neprojde.
Někdy také u .zip balíčků při hlášce Aborted stačí přes CWM zvolit možnost installzip from sdcard->toggle signature verification a pak při další instalaci je již vše v pořádku.
trisko píše:Root jsem si potvrdil
Ano. Úplně jistě se dá zjistit root přes terminál. #3.11 zde.

trisko
Člen

Nový příspěvek od trisko » 03 bře 2012 15:44

Tak ROOT jsem ověřil a napsalo mi to # takže super :-)jenom bych potřeboval poradit ohledně nějaké pěkné ROMky. Vůbec nevím jakou, neorientuju se v tom. Mam HTC Sensation ( ne XE ). Nějakou s ICS. Děkuju.
A ještě dotaz co to je SuperCID? Mam ho když mam PYRAMID PVT SHIP S-OFF RL, místo LOCKED mam revolutionary, mam ClockWork Recovery 5.0.2.0 a ROOT ?

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 03 bře 2012 17:52

trisko píše:jenom bych potřeboval poradit ohledně nějaké pěkné ROMky
Tak s tím neporadím. Na XE používám ofiko testovací s ICS 3.30​.401​.101. Jako hlavní mobil mám E3D a na ten není jediná pořádná neoficiální. Pro SE je to podle ohlasů sice lepší, ale nějaké zjišťování chyb mě odrazuje a ofiko ROM se mi zdají, když ne výborné, tak určitě velice dobré.
Na SE ne XE již existuje jakási polooficiální ICS ROM přes OTA pro registrované uživatele, která se zřejmě nebude od té veřejné už moc lišit. Upravená ve flešovací formě je ke stažení třeba zde anebo zde. Právě již i odemčená.
trisko píše:co to je SuperCID?
Je to napsáno v prvním příspěvku:
Tzn. má zapsáno v bootloaderu "univerzální" region - ten umožňuje naflešovat do zařízení jakoukoliv oficiální ROM, která před flešováním kontroluje tento údaj.
trisko píše:Mam ho když
To netuším. S tím co jsi napsal to nemá nic společného. Pokud jsi postupoval kompletně tak, jak je popsáno v prvním příspěvku a to přesně v odstavci s nadpisem Postup uvedení zařízení do SuperCID stavu tak ano. Jestli je tomu tak zjistíš příkazem: fastboot getvar cid.

Odpovědět