Odemčení Bootloaderu, S-Off, CWM, Root, SuperCID a vrácení

Odpovědět
Satir
Častý přispěvatel

Re: Odemčení Bootloaderu, S-Off, CWM, Root, SuperCID a vráce

Nový příspěvek od Satir » 19 dub 2013 10:34

Tak po pár dnech s prací se sensationem s androidem 4.2.2 cyanogenomodem(albinoman887).

Co je hlavní a co mě nejvíce potěšilo, telefon je neskutečně svižný, nezasekává se nerestartuje...

Paměť... 250MB.. není problém - konečně multitasking nabral nějakého smyslu. Mezi aplikacemi se dá skutečně přepínat a může jích být spuštěno více najednou. Což u sence byl neskutečný problém. Aplikace se obnovila startovala znovu. Takže multitasking byl spíš takový seznam posledních spuštěných aplikací. Nepříjemné při potřebě přepínat mezi email klientem a browserem , plus poz.blokem apod.

Bez grafických nadstav,.. jednoznačné plus. bez nepotřebných aplikací a podobně.

Co mi vadí, nemohu přijít na to, jak se zbavit aplkací z gapss balíčku, třeba email klient a kalendář. Pak je mám duplikátně s těma co jsem si stáhl.
Výdrž baterie šla podle mne výrazně dolů. U JB je to známo. Nicméně, dnes přišel update, kde je pár věcí opravených pro dobro výdrže baterie. uvidíme..

Na hudbu používám přehrávač od cyanogenu, Apollo. Je super! bohužel jedna zásadní výtka: Nezobrazí se mi všechna alba , která si do telefonu nahraji. Nepomůže opětovné nakopírování na kartu. :(. Za nějakou radu bych byl rád.

Widgaty na zam.obr, možnost zástupců na ploše 6x6, nastavení akcí pro soft tlačítka při zamknutém tel, a pod beru jako příjemný bonus.

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 19 dub 2013 11:36

Satir píše:nezasekává se nerestartuje
:shock: Nikdy jsem nezaznamenal třeba na ofiko ROM na SEXE podobné problémy.
Satir píše:nemohu přijít na to, jak se zbavit aplkací z gapss balíčku
Nemám zkušenosti, neporadím.
Satir píše:Pak je mám duplikátně s těma co jsem si stáhl.
Ano, když jsem viděl ten seznam aplikací, které doinstalováváš, tak jsem nechápal. Jsem asi nenáročný uživatel. Naprosto mi např. na všechny operace s emailem, které provádím stačí aplikace Gmail...
Satir píše:U JB je to známo.
Obecně jsem o takovém problému na JB neslyšel a nemůžu takovou informaci potvrdit. Spíše neoptimalizovaná ROM pro konkrétní zařízení.
Satir píše:Za nějakou radu bych byl rád
Opět neporadím. Na hudbu používám aplikaci Hudba od HTC anebo od Google - naprostá spokojenost. Zkus se zamyslet nad tím jaké jsou v aplikaci nastavené filtry, jak se nezobrazující se alba od těch zobrazujících se liší atd...
HTC U11 64/4GB Brilliant Black Dual SIM: Ofiko N 7.1.1 - 1.27.401.11, občasné S-OFF

HTC U11 64/4GB Amazing Silver Singl SIM: Ofiko N 7.1.1 - 1.27.401.12, S-ON

Jihik
Člen

Nový příspěvek od Jihik » 19 dub 2013 11:58

Gmail a další základní G aplikace jsou právě součástí těch GAPPS. Kvůli licenčním podmínkám Androida jako takového a Google aplikací, nesmí být distribuovány v ROMce. Defakto sis nemusel po flashi GAPPS ani flashovat, pokud z nich nic nepotřebuješ.
(Google Apps contain the proprietary Google applications that come pre-installed with most android devices. Due to licensing restrictions, these apps cannot come pre-installed with CyanogenMod and must be installed separately. CyanogenMod does not require Google Apps to function properly, however, to take full advantage of the Android system, Google Apps are recommended.)
http://wiki.cyanogenmod.org/w/Gapps

Ale GAPPS je ten základ, ten je zadrátovaný a zajišťuje základní funkčnost. Nejsem si jistý, co by se stalo, kdybys musel třeba svůj stažený kalendář, nebo mail odinstalovat (například kvůli chybě vývojáře, atd.) .. pak nevím, jestli bys nepřišel o vše, co bys měl v databázi telefonu a ne na netu. Ale pokud máš GAPPS, při odinstalaci nadstavby/alternativy je funkčnost zajištěna právě těmito zadrátovanými aplikacemi a je to taková jistota.

Nejsem si jistý, jestli by třeba odinstalací G-Kalendáře nezmizela možnost Synchronizace z kalendáře G-účtu a pak bys nemohl synchronizovat. Jinak dát je pryč by asi nebyl takový problém přes Titanium.
HTC Sensation XE
CyanogenMod 11 KitKat 4.4.2 By Sultanxda
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2530073

Satir
Častý přispěvatel

Nový příspěvek od Satir » 19 dub 2013 12:26

Satir píše:nezasekává se nerestartuje
:shock: Nikdy jsem nezaznamenal třeba na ofiko ROM na SEXE podobné problémy.

tak to jsi štatsný člověk. Sence prostředí se restartuje pořád, a nebyl jsem na tom sám. KOlega vlastní sensationa, také mu to dělá. Jakmile pustíš více věcí, telefon se z toho po*** a zresetuje sence.

Satir píše:Pak je mám duplikátně s těma co jsem si stáhl.
Ano, když jsem viděl ten seznam aplikací, které doinstalováváš, tak jsem nechápal. Jsem asi nenáročný uživatel. Naprosto mi např. na všechny operace s emailem, které provádím stačí aplikace Gmail...
Jasný, taky používám gmail. Co doinstalovávám. whatsapp,google keep, fb klent msg, aldiko, dropbox, quickPic, swiftkey, ,mx player. zas toho tolik není a jsou to věci které denně využívám.
Satir píše:U JB je to známo.
Obecně jsem o takovém problému na JB neslyšel a nemůžu takovou informaci potvrdit. Spíše neoptimalizovaná ROM pro konkrétní zařízení.
bohužel je to tak, u zařízení , na které přišel update v podobě JB, je zaznamenaná menší výdrž baterie)))
Satir píše:Za nějakou radu bych byl rád
Opět neporadím. Na hudbu používám aplikaci Hudba od HTC anebo od Google - naprostá spokojenost. Zkus se zamyslet nad tím jaké jsou v aplikaci nastavené filtry, jak se nezobrazující se alba od těch zobrazujících se liší atd...
žádné filtry nic, nenačte se to do knihovny .)

Edit:
Jihik píše:Gmail a další základní G aplikace jsou právě součástí těch GAPPS. Kvůli licenčním podmínkám Androida jako takového a Google aplikací, nesmí být distribuovány v ROMce. Defakto sis nemusel po flashi GAPPS ani flashovat, pokud z nich nic nepotřebuješ.
(Google Apps contain the proprietary Google applications that come pre-installed with most android devices. Due to licensing restrictions, these apps cannot come pre-installed with CyanogenMod and must be installed separately. CyanogenMod does not require Google Apps to function properly, however, to take full advantage of the Android system, Google Apps are recommended.)
http://wiki.cyanogenmod.org/w/Gapps

Ale GAPPS je ten základ, ten je zadrátovaný a zajišťuje základní funkčnost. Nejsem si jistý, co by se stalo, kdybys musel třeba svůj stažený kalendář, nebo mail odinstalovat (například kvůli chybě vývojáře, atd.) .. pak nevím, jestli bys nepřišel o vše, co bys měl v databázi telefonu a ne na netu. Ale pokud máš GAPPS, při odinstalaci nadstavby/alternativy je funkčnost zajištěna právě těmito zadrátovanými aplikacemi a je to taková jistota.

Nejsem si jistý, jestli by třeba odinstalací G-Kalendáře nezmizela možnost Synchronizace z kalendáře G-účtu a pak bys nemohl synchronizovat. Jinak dát je pryč by asi nebyl takový problém přes Titanium.
No mě jde o to jen, že používám klienta na email- Gmail a na kalendář , Gkalendář. věcičky od googlu. Ale v Gapps byl ten kalendář a email klient pojmenovanej jinak, i když je to asi vesměs stejná aplikace. Tak at to tam nemám doplikátně

Jihik
Člen

Nový příspěvek od Jihik » 19 dub 2013 14:06

Satir píše:No mě jde o to jen, že používám klienta na email- Gmail a na kalendář , Gkalendář. věcičky od googlu. Ale v Gapps byl ten kalendář a email klient pojmenovanej jinak, i když je to asi vesměs stejná aplikace. Tak at to tam nemám doplikátně
To se mi nějak moc nezdá. Kde přesně co vidíš a máš to duplicitně? Podívám se u mě.
Já tedy používám Touch Calendar kvůli Widgetu, ale to nevadí. Vidím u sebe jen Kalendář od albinomana a teď jsem zmaten, kde se mi tam vzal. Jestli byl v ROMce, nebo jestli s těmi GAPPS:
Obrázek
HTC Sensation XE

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 19 dub 2013 14:51

Satir píše:na které přišel update v podobě JB, je zaznamenaná menší výdrž baterie
Na zařízeních na které tento update udělal výrobce určitě takový problém není.
Satir píše:KOlega vlastní sensationa, také mu to dělá.
To vcelku nic neznamená.
HTC U11 64/4GB Brilliant Black Dual SIM: Ofiko N 7.1.1 - 1.27.401.11, občasné S-OFF

Satir
Častý přispěvatel

Nový příspěvek od Satir » 19 dub 2013 15:51

Na zařízeních na které tento update udělal výrobce určitě takový problém není
musím tě svést z omylu.
Výdrž šla dolů u zařízení, které dostalo update na JB.. Další problém bylo třeba, příliš tiché vyzvánění u sms a pod.
To vcelku nic neznamená.
znamená. Telefon je už na trhnu nějakou dobu a paměť 750Mb ram, z které přavážnou většinu žere systém a ještě větší prostředí sence je zastaralý a v dnešním trendu již nestíhá :). To máš jako například s PC.
Dostačující paměť RAM 1GB a více.
Já sem si pomohl odstraněním toho ,,špatného" sence, nahráním čistého androidu a nepotřebuji měnit telefon :)

Edit:
To se mi nějak moc nezdá. Kde přesně co vidíš a máš to duplicitně? Podívám se u mě.
Já tedy používám Touch Calendar kvůli Widgetu, ale to nevadí. Vidím u sebe jen Kalendář od albinomana a teď jsem zmaten, kde se mi tam vzal. Jestli byl v ROMce, nebo jestli s těmi GAPPS:
Obrázek
JOjo, ten tam mám taky, ten byhc hodil nejradši pryč. Plus ten emailový klient. Ale asi je to jedno. Koukám že je aktualizovaný zároveň se systémem.
kalendář + gmail
Tím duplicitním myslím to, že se mi do tel nainstaloval klient od Gmailu a kalendář z google play :).. A radši byhc dal pryč ty od albinomana
Obrázek
Naposledy upravil(a) Satir dne 19 dub 2013 15:59, celkem upraveno 1 x.

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 19 dub 2013 21:19

Satir píše:Výdrž šla dolů u zařízení, které dostalo update na JB.. Další problém bylo třeba, příliš tiché vyzvánění u sms a pod
Z vlastní zkušenosti si však myslím, že se nejedná o obecný problém.
Na kterém konkrétním zařízení máš tuto praktickou zkušenost?
Mám v tomto směru praktickou zkušenost s OneX při update z ICS na JB a ničeho z toho co popisuješ jsem si nevšiml.
Satir píše:znamená.
Opět musím uvést opačný názor. Většinu toho má ve svých rukou konkrétní uživatel. SEXE o kterém píši bylo používáno uživatelem, kterého jsem důkladně sledoval :P přes rok a nechtěný restart ani problém Sense nenastal jedinkrát. Telefon byl oproti mým předchozím zvyklostem z WM nuceně resetován (skutečně laxním) uživatelem tak maximálně jednou měsíčně. Tento uživatel nekontroloval nikdy žádnou hodnotu volné RAM a spokojeně používal. Používána většinou oficiální ROM s S-OFF a rootem. Nainstalováno kolem třiceti aplikací. Používáno na běžné věci: Gtalk, mail, kancelář - kalendář, internet, wi-fi, focení, navigace on i off-line, sms (přes net), hraní, vyhledávání, volání, správa souborů...
Satir píše:Dostačující paměť RAM 1GB a více.
Naprostý souhlas, ale přece jen to vše není o HW. Každý nový stroj (alespoň u HTC) má podle mého ve stejné třídě kromě lepšího HW především lépe optimalizovaný systém a to i včetně Sense. Pokud třeba srovnám SEXE s HOX+, tak ten rozdíl je bohužel minimálně jedna generace (spíše dvě). Pokud porovnám HOX a HOX+ tak rozdíl je tak půl generace ve propěch HOX+, ale dovedu si představit, že tento drobný rozdíl je možné v extrémních případech otočit různými uživateli v opačné pořadí.

Ipanema
Začátečník

Nový příspěvek od Ipanema » 04 úno 2014 15:27

Už jsem to kdysi zkoušel a nejsem v tom zběhlý, kdysi mi při mém pokusu o ROOT pomohlo jen tovární nastavení v servisním menu.... Sám jsem s tel. nic nezvládl.

Je zde někdo, kdo by mi nahrál do mého tel. tuto ROM? Nemám ani S-OFF, ani ROOT. (Mám pouze otevřený BootLoader a zakoupenou aplikaci 4EXT.) Chci čistý Android, třeba v této verzi 4.4.2.
Pokud to půjde, věřím, že ano, tak se nějak domluvíme přes TeamViewer a Skype na dálku. Finanční odměna samozřejmostí. Pošlu na účet co se domluvíme.

Kód: Vybrat vše

HTC Sensation XE
ICS 4.0.3
SW 3.33.401.153
HBOOT 1.29
PYRAMID PVT SHIP S-ON RL
Děkuji předem

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 05 úno 2014 09:32

Takové úpravy nedoporučuji dělat na zakázku. Je to podle mého naprostý nesmysl. Co pak bude uživatel s telefonem jako neznalý dělat až nastane nějaký problém, když o tom nic neví? A že ten problém nastane je jasné. Stačí se podívat do diskuze k ROM. Tyto (podobné) ROM nejsou na denní používání. Jsou pro "ladiče". A ještě na dálku :hm: ? To tipuji na pěkně ztrávený minimálně jeden víkend pro oba zúčastněné.
Co ti nevyhovuje na oficiální ROM a co tě vede k takovému požadavku?

Ipanema
Začátečník

Nový příspěvek od Ipanema » 05 úno 2014 09:41

Neznám důvody, co by mi mělo začít vadit. Ale nejsem v tom zběhlý.
Hlavní je proč to chci je rychlost systému. Místo toho než si koupím nový tel, tak jsem chtěl vyzkoušet toto. Prostě mi jako uživateli začalo po dvou letech používání vadit, že otevření zpráv, internetu, Skype, atp. trvá 2-3 vteřiny než se něco začne dít. Volné paměti RAM mám asi 80-100MB a to mi skoro na pozadí neběží nic. Všechny aplikace ukončuji. Pam. kartu mám Class10, ta tomu moc nepřidá, ale v globálu je prostě ten systém na mě už moc. Když to srovnám s Nexus4, co má kamarád, tak od udělá 4 kliky a výběry aplikací a já za stejný čas udělám 2 a to jen možná. Nebudu srovnávat jeho tel. s mým a ani jablka s hruškami, ale vyloženě nutně chci zvýšit rychlost odezvy telefonu. Místo řešení to nákupem nového tel., chci udělat toto.

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 05 úno 2014 09:53

Tomu důvodu (pomalosti systému) rozumím, ale když jsem kdysi zkoušel, tak nikdy k nějakému drastickému nárůstu rychlosti u neofiko ROM (a to ani s čistým AD) na stejném zařízení nedošlo.
HR jsi zkoušel dělat?

Ipanema
Začátečník

Nový příspěvek od Ipanema » 05 úno 2014 09:56

jirkab píše:HR jsi zkoušel dělat?
Ano, už dvakrát za poslední rok. Raději jsem oželel všechno nastavení a udělal. Zrychlení bylo, ale spíš subjektivní tak na první týden. Pak se mi to zdálo vše stejné. Nyní je to opět katastrofa. Doslova.

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 05 úno 2014 10:11

Pak nemám jiný nápad.

Jihik
Člen

Nový příspěvek od Jihik » 05 úno 2014 10:25

Ahoj,

tu ROM na kterou odkazuješ mám 2 dny. Zkoušel jsem i jiné 4.4, ale stály za houby, nebo nechodily, tato chodí slušně a zatím jsem nenarazil na problém. Předtím jsem používal i 4.3, 4.2, 4.1 ...

Pravdou je, že Oficiální ROM je vymazlená určitým způsobem, Sense jsem měl rád, ale je to přecpané a přetížené. Navíc jsem musel používat na leccos aplikace třetích stran, protože SMS, Mail a tak dále jsou nedokonalé. Čisté androidy (např. Cyanogen) jsou super, Jednoduché, účelné, svižné a mají mnoho nastavení, které obyčejný uživatel využije a v oficiální ROM nejsou. Po Sense se mi stýskalo rozhodně asi 10x méně, než kolikrát jsem slintal blahem.

Každopádně já jsem nadšenec a změnit ROM včetně všech aplikací je pro mě otázka 20 minut (S Titanium backup a 4EXT). V práci kolega z jiného oddělení (50 let?) má stejný Sensation XE jako já, byl nespokojený, kolega od něj (podobný nadšenec) mu tam dal myslím 4.2 a teď je nadšený. Já sám bych si netroufal upravovat telefon někomu jinému, ani bych to nedoporučoval někomu, kdo není znalý a neumí si to dát do kupy sám. Pak ta ROM bude mít nějakou chybu a nebudeš umět se vrátit, dát si tam jinou, a tak dále.

Je třeba na to koukat ze všech stran. Jestli to máš pomalé, pro začátek udělej Factory reset :-)
HTC Sensation XE

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 05 úno 2014 11:54

:tlesk: Nádherně napsáno!

Ipanema
Začátečník

Nový příspěvek od Ipanema » 06 úno 2014 10:15

Ještě, že jste na mě dva. :lol:
Už jsem to včera udělal sám. Sice jako začátečník a poprvé v životě jsem to dělal skoro 3 hodiny, ale je to vše a i bez flashe Radia. Mám stále S-ON a vše zatím jede. Uvidíme časem, jak píšete vy, že se to (musí) pokazit. Mám 5 obrazovek, na čtyřech mám vytažené widgety, na pozadí asi 10 aplikací a stále mám volnou RAM před 205-195 MB. Rychlost telefonu a jeho odezva je rychlejší subjektivně 3x.
Jediné, co mi vadí, ale to je asi vlastnost, je že
1) při psaní E-mailu nebo SMS se mi chybné slovo (překlep) nepodtrhne červeně (prakticky stejně jako v MS Outlooku). Takhle to bylo u ICS. V nastavení mám jen: zobrazovat návrhy slov (to je na nic po dopsání slova do konce) a automatické opravy slov, kdy se slovo samo změní např. na zcela jiné významem.
2) když mám tel. položený v nabíjení v doku, tak při příchozím hovoru (poloha v leže) je vidět pouze zelené/červené sluchátko na přijmutí hovoru. Není ale vidět jméno/číslo volajícího, to je v horní části obrazovky, která se nezobrazuje a zobrazuje se v doku jen spodní polovina.... Takže dok schovám do šuplíku.
3) neukazuje se kolik má SMS napsaných znaků a kolik eventuálně zbývá do 160ti. Není nikde volba na skrytí/zobrazení tohoto odpočtu. Zatím nic jiného jsem nenašel, ale třeba by tohle mohlo navnadit/odradit další. Při neomezeném tarifu to neřeším. Jinak bych byl naštvaný psát často zprávu při mém štěstí okolo 161-165 znaků.

Pokud se něco pokazí časem (zatím jako laik, nevím co by se mělo pokazit), tak nevím jestli bych to uměl opravit, ale jsem moc rád, že jsem to včera zvládnul. Takhle kdyby byly rychlé všechny systémy ve starých tel. (i když mám pocit, že dvoujádrový procesor a RAM 768MB je stále dostačující, alespoň pro mě a nehraju hry), tak se nové tel. snad ani neprodávají. Mám pocit, jako bych telefonu ulevil znatelně! Např. nejdelší co se mi na ICS 4.0.3 otevíralo byla aplikace Skype. Zhruba 15 vteřin po kliknutí na ikonu aplikace trvalo, než se ukázala plocha s kontakty. Nyní vše trvá asi 3-4 vteřiny. Navigace do auta nyní otevřena za téměř poloviční čas.

Jihik
Člen

Nový příspěvek od Jihik » 06 úno 2014 10:39

Bez S-OFF se neflashne s ROMkou BOOT.IMG (4EXT na to s S-ON nemá oprávnění), který obsahuje kernel a bez správného kernelu nemusí ROM fungovat (zpravidla se zasekne v zobrazení loga). Takže jsi použil manuální flash BOOT.IMG přes ADB, nebo jsi nic nedělal? Radio flashovat nemusíš, protože máš 3.33 a to stačí prakticky na všechny ROMky. Jen když někdo rootnul/odemknul dřív, než byla automatická aktualizace (třeba já), tak jsem pak musel ručně upgradnout radio na 3.33, protože mi některé ROM nechodily.

Ohledně znaků SMS - mám nastaveno "Oříznout všechny znaky Unicode" .. při psaní SMS se neukazuje počet dokud je 150 znaků, ale když zbývá 10, tak se objeví číslice 10 a odpočítává. Pak už dál normálně ukazuje xxx / x (např 145 / 2).

Ohledně doku, mám kolébku doma i v práci (jednu z dx.com a jednu ze Sunnysoftu) a nevšiml jsem si, že by mi v nich něco "překáželo" ani když mi někdo volá.
HTC Sensation XE

Ipanema
Začátečník

Nový příspěvek od Ipanema » 06 úno 2014 10:57

Jihik píše:Takže jsi použil manuální flash BOOT.IMG přes ADB, nebo jsi nic nedělal?
Udělal jsem odemčení Bootloaderu přes HTCdev, pak ROOT, pak nahrání ROM a nahrání Gapps. Oba poslední kroky přes recovery a 4EXT.
Jihik píše:Ohledně znaků SMS .....
Ano, toho jsem si nevšimnul. Je to takovým světlým šedým fontem.... Máte ale pravdu, je to tam a odpočítává mi to posledních 30 znaků v první zprávě.
Jihik píše:Ohledně doku, .....
Tak nastavení ohledně doku v tel. nyní žádné není. Dok se ukazuje správně, ale při příchozím hovoru mám jen černou obrazovku a "šoupací" kurzor na sluchátko. Nic víc. Na vrchí hraně displeje je asi 3px spodní hrana fotky volajícího. Jméno bude někde hooodně nad zobrazovanou vrchní hranou.

Edit: Dok mám originál HTC také ze Sunnysoftu. Nastavení hledám, ale nenacházím. Můžu to vyfotit, jak to myslím, ale myslím, že se chápeme. Musím stisknout tlačítko na doku za telefonem a tím se mi vlastně režim doku zruší. Potom vidím obrazovku tak, jako by tel v doku nebyl. Pokud ale tlačítko na doku nesvítí a režim doku je aktivní, tak vidím jen černou obrazovku. Nic víc.

Jihik
Člen

Nový příspěvek od Jihik » 06 úno 2014 11:36

To je zvláštní. Mně to ukazuje 10 znaků od konce první zprávy, celkem slušně viditelným písmem. Kernel je od Sultana. Ohledně doku - já mám prostě kolébky a to není nic jiného, než napájecí kabel, akorát je telefon naležato. Takže se mi ukazuje to samé, jako když ho mám v ruce, jen naležato (to mi nevadí).

Opravdu se bavíme stále o té ROM http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2530073 ?

Edit:
Obrázek
HTC Sensation XE

Odpovědět