Úpravy, opravy a vylepšení

Odpovědět
Uživatelský avatar
jirkab
Administrátor
Příspěvky: 16561
Registrován: 20 úno 2010 14:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Úpravy, opravy a vylepšení

Nový příspěvek od jirkab » 20 úno 2010 15:30

Všechny uvedené úpravy jsou testovány na ROM >1.66. Úpravy pro ROM<1.66 nejsou dále až na vyjímky uvedeny.

Drobné triky:

1.Dvojité zobrazování obrázků přes prohlížeč alb v Sense.
Problém se projevuje na lokalizovaném systému - Sense (chybějící zápisy v registrech). Na obrazovce alba, kde se zobrazují obrázky dvojitě: přes levé tlačítko Album vybrat jakékoliv album (nejlépe složku 100MEDIA pro obrázky z foťáku) dále přes pravé tlačítko (Menu) nastavit album jako "Favoritní" a následně potvrdit tuto volbu. Nevybírat volbu Camera Shot (Snímky fotoaparátu)! Nejspolehlivější je pro systém lokalizovaný do češtiny nainstalovat úpravu #52 odsud.

2.Skutečně 5MPixelové rozlišení vyfocených fotografií.
V nastavení fotoaparátu v rozšířených volbách vypnout druhou položku defaultně nastavenou na: Širokoúhlé zobrazení (Widescreen).

3.Snížení "přejasenosti" fotek při použití blesku.
Při focení s bleskem změnit v menu nastavení fotoaparátu citlivost ISO na 100 (trik popsaný na xda). Rozdíl na výsledných fotkách není moc velký. Podstatné je při focení s bleskem a naležato, kde má fotící levou ruku. Pokud s ním udělá "mističku" (při držení zařízení mezi palcem a ukazováčkem, jak je přirozené) od které se světlo při blejsknutí odrazí, tak je fotka skutečně přejasená.
Technicky tento problém odstraňuje ROM 2.10.

4.Při telefonování není funkční dotyková obrazovka.
Nainstalovat aplikaci BsBTweak. Vypnout možnost: Tap Time (Increase Tap Time to avoid...).

5.Automatické a ruční otočení obrazovky.
Pro aktivaci automatického otáčení v různých aplikacích nainstalovat program BsBTweak. Otáčení se nastavuje se přes Menu->Rotation->pokud není v seznamu->Options->Add Aplication->potvrdit hlášku->najít spouštěcí exe aplikace a spustit-> po spuštění aplikace se zařízením zatřást->potvrdit hlášku->zvolit Close->Exit->potvrdit hlášku->po restartu by se aplikace měla automaticky otáčet podle polohy zařízení. Ruční otočení obrazovky: pomocí programu AE Button Plus namapovat příslušné tlačítko (např. tlačítko se šipkou, apod) na 35.Otočení obrazovky.

6.Návod k zařízení ve formátu .PDF.
Stažení.

A: 5.7.2010 7.Zobrazování kurzů měn a dalších na záložce akcie.
Nabídka->Přidat akcie->(jednoduchý string např.) usdczk=x->Vyhledat lupou->klepnout na řádek, který se načte z internetu->a je přidaná položka na sledování kurzu měn. Přidání dalších: cena ropy: CLG10.NYM, zlata: GCF10.CMX, stříbra: SIZ10.CMX, přímá cena surovin na různé měny: zlato v korunách: XAUCZK=X, stříbro v dolarech: XAGUSD=X...
Pro občasnou nefunkčnost přidávání nových kurzů je zde ke stažení soubor ygoservice.db obsahující některé vybrané kurzy. Soubor nakopírovat do složky Application Data\HTC\ygo a restartovat zařízení.

A: 4.9.2010 8.Zakázání datových přenosů.
-dostupné přes BsBTweak
-přes aplikaci No Data - Stažení
-přes aplikaci Manila Dial-up Enabler/Disabler (momentálně ve verzi 0.6 včetně češtiny) Zdroj.
-přes aplikaci Data Controller 1.0.2.1 - Domovská stránka. Stažení

9.Úplné vypnutí funkce zjišťování současné polohy v Sense.
Stažení.

A: 15.10.2010 10.Čtečky knih nezobrazují správně českou diakritiku.
Pro Mobipocket Reader (stažení aplikace pro WM - přímý link) nakopírovat font s českými znaky do složky Windows/Fonts: Stažení.
Další fonty ke stažení třeba Zde.
U Haali Readeru změnit kódování na ANSI-Central Europe.
Další funkční čtečka - Freda. Ke stažení zde.
Další čtečka knih přímo od Microsoftu. Ke stažení zde.

11.Přesměrování všech zvuků (včetně systémových) do bluetooth.
Nastavení->Nabídka->Nastavení->Bluetoth->Na dotaz zapnout BT->Ozubená kola->Advanced->Audio->zaškrtnout políčko u "Play system sounds on remote handsfree device".

12.Automatické ukončení věty.
Na konci věty ťapnout dvakrát za sebou na mezerník. Systém automaticky napíše tečku a udělá mezeru. Dále je možné psát malými písmeny a systém automaticky první písmeno v prvním slově po tečce po jeho úplném napsání a stisknutí mezerníku "udělá VELKÉ".

13.Zobrazení windows her, které jsou součástí WM.
Zkopírovat soubory bubblebreaker.exe a solitaire.exe ze složky Windows jako zástupce do složky Windows\Start Menu\Programs\Games. Pro zobrazení je třeba těmto zástupcům změnit atributy (např. přes Total Commander), tak aby to nebyly soubory určené pouze pro čtení, skryté ani systémové.

14.Návod na rozebrání HD2.
Obrázkový, Video1, Video2.

A: 16.10.2010 15.Není možné připojit se k wi-fi, když ano, není možné připojení k internetu. Nezobrazují se wi-fi sítě mezi rovnocennými počítači.
Nastavit přes Nastavení->Bezdrátové ovládací prvky->WiFi (ťapnout kamkoliv do řádku wi-fi mimo obdélníček s posuvníkem)->Advanced->Power Mode->posuvník nastavit úplně doleva na Best Performance - nejvyšší výkon.
Pokud ani to nepomáhá je jako další možnost snížit zabezpečení wifi sítě např. z WPA-2 na sdílené anebo otevřené.
Další možností řešení problému s připojením ke konkrétní wi-fi síti je ruční změna jejího kanálu na přístupovém bodu (AP - router) na nějaký co možná nejnižší (<10).
V seznamu wi-fi sítí se nezobrazují Ad-hoc sitě (rovnocenné wi-fi propojení PC). Přes Nastavení->Nabídka->Nastavení->Připojení->Wi-Fi->Bezdrátové sítě->Přístup k sítím-> vybrat Všechny dostupné (anebo pouze počítač k počítači) pro "zviditelnění" i Ad-hoc sítí.
Není možné se připojit k zabezpečené, skryté wi-fi síti: problém spojený s instalací neupravené aplikace TomTom Navigátor. Řešení v dalším bodu.

A: 16.10.2010 16.Po instalaci aplikace TomTom Navigator nefunguje bluetoth, není možné se připojit k zabezpečené, skryté wi-fi síti.
Bezprostřední příznaky: hned při startu zařízení se zobrazí hláška: BTTrayCE není platná aplikace WinCE.
Oprava: Vymazat soubory: BtSdkCE30.dll, BtCoreIf.dll a ttn6bt2003.dll ze složky Windows pomocí Total Commanderu. Pokud není možné soubory vymazat je třeba jim změnit atributy, přejmenovat a pak vymazat. Pokud není možné ani potom soubory vymazat, tak odinstalovat aplikaci a reset a dále postupovat takto: nainstalovat aplikaci TT Navigator, která tyto soubory neobsahuje (BtSdkCE30.dll, BtCoreIf.dll, ttn6bt2003.dll): pomocí programu WinCE CAB Manager pro PC .cab instalátor aplikace rozbalit, zmíněné soubory vymazat a aplikaci zpět zabalit do souboru .cab. Anebo aplikaci neinstalovat pomocí .cab, ale pouze nakopírovat do zařízení soubory data.chk a TomTom Navigator.exe. Pomocí .exe pak aplikaci spouštět.

A: 22.9.2010 17.Zpřístupnění Menu NaviPanel bez použití speciálního držáku do vozidla.
Zkopírovat soubor NaviPanel.exe (který je ve složce Windows) jako zástupce do složky Windows/Start Menu/Programs.
Pro plnou aktivaci Car Kit Modu bez použití speciálního držáku do vozidla je nutné připojit (zapojit do) HD2 upravený kabel. Podrobnosti zde.
Anebo použít ("sw emulaci" Car Kit Modu) úpravu z bodu #147 zde.

A: 12.9.2010 18.Přidání jiného navigačního software do NaviPanelu (např.iGO8 anebo TomTom). Do složky (nejlépe prázdné) Copilot v Program Files v zařízení nakopírovat komplet jiný navigační software (mapy mohou být na kartě). Spouštěcí soubor navigace (např. TomTom Navigator.exe, iGO8.exe) přejmenovat na Copilot.exe.
Pro aplikaci TomTom Navigátor nainstalovanou, tak jak má být, v Program Files v zařízení je možné použít trochu jinou instalaci, která provede všechny potřebné změny automaticky. Stažení.
Anebo použít přesměrování na již nainstalovaný navigační sw pomocí aplikace v bodu #140 zde.

19.Odstranění problému při zadávání adresy v aplikaci iGO8.
Do souboru sys.txt v adresáři iGO8 doplnit/nahradit toto:
[device]
type="HTC Touch HD T8282"
sdcard_dsk_num=7

Pokud úprava není funkční něco chybí v aplikaci. Nejlepší je použít nějakou novější verzi (8.3.4.102680), vymazat složku save, a zkontrolovat zda je v souboru DATA.zip obsaženo vše co tam má být - pokud má soubor méně než 32MB, tak chyba může být i tam.
A: 29.4.2010 Základní verze funkčního souboru: Stažení - aplikace umístěna na paměťovou kartu do adresáře iGO8 (stahovat přes volbu pravé myši: "uložit jako"). Nová verze souboru sys.txt umožňuje měnit orientaci aplikace přímo přes menu iGO8.

20.HardReset pomocí kombinace tlačítek.
-Vypnout zařízení
-Stisknout a trvale držet obě boční tlačítka (VOLUME UP a VOLUME DOWN)
-Krátce stisknout zapínací tlačítko
-Tlačítka (Zvýšení a snížení hlasitosti) držet stisknutá, tak dlouho dokud se na displeji nezobrazí hláška "This operation will delete all your personal data, and reset all settings to the manufacturer default settings. Press VolUp to restore manufacturer defaults, or press other keys to cancel."
-Po stisknutí tlačítka VOLUME UP (Zvýšení hlasitosti) je proveden Hard reset (jsou smazána data v interní paměti a telefon se vrátí do továrního nastavení)
-Stisknutím jakéhokoliv jiného tlačítka je operace zrušena.

A: 2.5.2011 21.Vstup do Bootloaderu.
-Vypnout zařízení
-Stisknout a držet tlačítko ztlumování hlasitosti
-Zároveň krátce stisknout zapínací tlačítko
-Ve chvilce naskočí zařízení do BootLoaderu, potom pustit tlačítko ztlumování hlasitosti
Anebo:
-Na zapnutém zařízení sundat kryt baterie pro přístup k resetovacímu tlačítku
-Stisknout a držet tlačítko ztlumování hlasitosti
-Zároveň krátce stisknout resetovací tlačítko
-Ve chvilce naskočí zařízení do BootLoaderu, potom pustit tlačítko ztlumování hlasitosti
Anebo:
A: 2.5.2011 -nainstalovat tento .cab pro vstup do Bootloaderu bez pomoci HW tlačítek. Stažení. Po nainstalovaní se objeví zástupce v nabídce Start. Po jeho spuštění se zařízení přepne do Bootloaderu.

22.SSPL pro flešování neoficiálních ROM.
Vzhledem k v současnosti velice snadné instalaci a především odebrání HSPL používat pro flešování "jiných" ROM výhradně HSPL! Návod, stažení a veškeré info zde.
Pomocí SSPL (Soft SPL) je možné naflešovat neoficiální ROM do zařízení. V zařízení (kromě neoficiální ROM, kterou je možné kdykoliv opět přeflešovat třeba z důvodu reklamace oficiální ROM) po tomto zásahu narozdíl od naflešování HSPL (Hard SPL) (a jeho neodebrání) nezůstávají žádné zjistitelné změny.
Postup: Stáhnout a rozbalit tento archív: Stažení.
- Soubor SSPL_RUU.exe nakopírovat do prázdného adresáře. Do tohoto adresáře nakopírovat také soubor RUU_signed.nbh s nahrávanou ROM.
- Připojit zařízení k PC kabelem v režimu Active Sync.
- Spustit flešování souborem SSPL_RUU.exe.
Po chvilce se zařízení přepne do "trikolóry" (bootloaderu - BL) a na displeji by se měl mimo jiné objevit i nápis USB. Po další chvilce začne flešování o jehož průběhu informuje teploměr.
Možné problémy a jejich řešení:
- zařízení se nepřepne do BL: odpojit a restartovat zařízení, postup opakovat.
- na zařízení v BL nesvítí mimo jiné nápis USB: odpojit zařízení od kabelu a znovu připojit dokud se na displeji neobjeví nápis USB. Znovu spustit SSPL_RUU.exe.
- zařízení se nepřepne z BL do flešování: odpojit a restartovat zařízení, postup opakovat.
- flešování nedoběhne do konce: ručně přepnout zařízení do BL a naflešovat oficiální ROM. Postup opakovat.
- zařízení po naflešování nenastartuje: ručně přepnout zařízení do BL a naflešovat oficiální ROM. Postup opakovat.
Upozornění: veškeré úkony na vlastní riziko!
Zdroj.
Obecný návod jak flešovat novou ROM do HTC platný i pro toto zařízení Zde.

23.Driver umožňující připojení zařízení v režimu bootloaderu k PC se systémem Windows7/Vista-32 i 64 bitová verze.
Pro práci s programem MTTY na pc s těmito operačními systémy. Tímto se provádí prakticky downgrade ovladače HTC USB Sync na ten s datumem ze 6.10.2004. Instaluje se soubor: wceusbsh.inf. Stažení. Program MTTY : Stažení.

24.Přidávání vlastních slov do slovníku T9.
V neoficiálních ROM je většinou zástupce na tuto aplikaci již v menu, v oficiálních nakopírovat zástupce: eT9MyWords.exe ze složky Windows do Windows/Start Menu/Programs.

1.3.2010 25.Načtení hudební knihovny vždy okamžitě po startu.
Nakopírovat zástupce AudioManager_eng.exe ze složky Windows do složky Windows/StartUP. Knihovna hudebních souborů se obnoví vždy po restartu zařízení a ne až po vstupu do Karty Hudba - urychlení začátku přehrávání hudby při velkém množství hudebních souborů. Zdroj.

26.V odpovědi na SMS zprávu je velice malé písmo.
Problém v lokalizovaném systému po instalaci SMS fixu anebo při lokalizaci novější ROM než na kterou byla lokalizace určená. Použít opravu číslo #54 z následujícího příspěvku anebo v Nastavení->Systém->Sunnysoft InterWrite->Informace o verzi-> deaktivovat soubor překladu: messagingclientdll.dll.

27.Nastavení vlastního vyzvánění, zvuku SMS a melodie budíku.
-vyzvánění ve formátu .mp3 nakopírovat do složky: Windows, My Documents anebo Windows/Rings anebo na zvukovém souboru v průzkumníkovi dlouze podržet prst a vybrat možnost: Set As Ringtone (Nastavit jako vyzvánění)
- zvuk pro SMS, MMS, e-mail nakopírovat ve formátu mp3 do složky Windows
- zvuk pro budík nakopírovat ve formátu .wav do složky Windows.

28.Zařízení se nechce připojit k PC v profilu Active Sync.
Nastavení->Všechna nastavení->Připojení->USB to PC->odškrtnout (zaškrtnout - prostě zvolit druhou možnost) políčko Enable faster data synchronization (Povolit rychlejší přenos dat - synchronizaci).
Další možnost řešení problému: na PC na kterém je ESET Smart Security 5 před prvním připojením zařízení dočasně vypnout firewall.

5.3.2010 29.Připojení HD2 k TomTom Home2.
Aplikace TomTom Navigátor musí být nainstalována v paměti zařízení. Pro připojení k TomTom Home propojit zařízení s PC přes profil Active Sync. Nakopírovat upravený soubor mobile.ddf do C:\Program Files\TomTom HOME 2\Resources\Devices\. Stažení. Zdroj. Po této úpravě HD2 s TT Home2 funkční včetně aktualizací map přes funkci MapShare.

30.Problémy s nastavením (vyhledáním) interní GPS v programech - nemožnost připojit se k satelitům.
Zkontrolovat položku v Nastavení->Systém->External GPS (Externí GPS). Správné nastavení: Port je COM4, Hardwarový port: (Žádný), Přenosová rychlost: 4800 a zaškrtnuté políčko na záložce Přístup: Spravovat zařízení GPS automaticky (doporučeno).
V programech pak vždy nastavovat Com port na 4 a rychlost komunikace třeba na 4800.
Pokud se ani potom nepodaří v nezakrytém výhledu na oblohu získat informace o aktuální poloze, použít diagnostický program HTC GPS Tool z bodu #165 zde.

31.Ukládání příloh e-mailu.
Otevřít email s přílohou, neotevírat přílohu, ale dlouze na ni podržet prst. Objeví se Save AS...to potvrdit a vybrat cestu pro uložení a zvolit Save.
Příloha je uložena ve vybraném umístění.

32.Problém při vytvoření složky Storage Card2.
Složku Storage Card2 si vytvoří systém např. pokud je používán program nainstalovaný na paměťové kartě a v té chvíli je zařízení připojeno k PC přes profil Disk Drive.
Příznaky: Nejdou spouštět odkazy směřované na paměťovou kartu (programy, zvuky apod).
Řešení: Odpojit zařízení od PC, ukončit všechny spuštěné programy. Vymazat složku Storage Card (která je v té chvíli prázdná) a restartovat zařízení. Po restartu dojde k automatickému přejmenování složky Storage Card2 zpět na Storage Card a vše bude již fungovat jako dříve.

33.Při synchronizaci e-mailů se zobrazují pouze příchozí zprávy.
Nabídka Start->E-mail->Vybrat účet->Menu->Tools (Nástroje - položka je skrytá mimo obrazovku, takže je nutné s nabídkou šoupnout nahoru)->Manage Folders (Spravovat složky)->a zde zaškrtnout složky k synchronizaci.

34.Rychlé vyvolání nabídky v seznamech e-mailů.
Tato nabídka se dá vyvolat v seznamech e-mailů dlouhým podržením prstu na požadovaném e-mailu. Stejná nabídka je rychle dostupná při ťapnutí v seznamech e-mailů na ikonku obálky.

35.Rychlý vstup do správce komunikace a nastavení baterie.
Ťapnout na horní stavový řádek a po otevření obrazovky s Notifikacemi ťapnout na tlačítko na pravé straně prvního (druhého) řádku s ikonkou síly signálu (baterie). V této chvíli se otevře okamžitě správce komunikace (nastavení baterie).

5.9.2010 36.Možné řešení problému, kdy zařízení nelze na některých ROM probudit z režimu spánku.
Vypnout automatické nastavení podsvícení přes Nastavení->Systém->Power->Podsvícení.

37.Při spuštěné aplikaci TomTom Navigátor nedochází při probíhajícím hovoru k automatickému přepnutí zpět do navigační aplikace.
Nainstalovat verzi aplikace 7.916.9192, která tuto funkci umožňuje.

38.Zařízení je pomalé, zasekává se, pomalu načítá soubory uložené na paměťové kartě, nenastartuje sense popř. zařízení vůbec nenaběhne.
Možnou příčinou může být problém s paměťovou kartou. Soubory z paměťové karty zazálohovat a provést formát paměťové karty v zařízení přes aplikaci Format SD Card.

39.Po nastavení synchronizace s outlook serverem (Microsoft Exchange) je v poště indikován nový mail, i kdyz tam zdánlivě žádný není.
Jedná se o uvítací mail od Microsoftu. Je možné ho smazat třeba přes standardní WM menu emailu. Start->E-mail->Vybrat jakýkoliv účet->Inbox->zvolit složku u které svítí tučně jednička->mail vymazat.

40.Problém s voláním při zapnutém Navi Panelu.
Při odchozím volání z Navi Panelu nedojde ke spojení hovoru. Problém na některých (starších především oficiálních) ROM. Nainstalovat oficiální hotfix. Ke stažení zde.

41.Při prvním připojení zařízení k PC s Windows7 nedojde k instalaci ovladačů.
Systém Windows 7 v PC si sám při připojení zařízení a funkčním připojení PC k internetu automaticky stáhne a nainstaluje ovladače WM a aplikaci WMDC z webu Microsoftu. Pokud k tomu nedojde je nutné povolit automatické aktualizace Windows. Ve vyskakovacím okně s hláškou, že Software ovladače zařízení nebyl úspěšně nainstalován -> Podrobnosti zobrazíte kliknutím sem -> Změnit nastavení -> Provádět automaticky (doporučeno) -> Uložit změny -> Potom dojde k připojení k webu Microsoftu a stažení a instalaci ovladačů a aplikace. Anebo pro 32-bitový systém nainstalovat toto.

42.Při použití jiné SIM na zařízení s oficiální ROM TM-CZ nelze nastavit datové profily pro jiného operátora.
Nainstalovat tuto standardní HTC aplikaci Conection SetUp.

43.Možnost dát odkaz na spouštění libovolného souboru do nabídky Start - rychlého odkazu do Sense.
Ťapnout a dlouze podržet prst na spouštěcím souboru v průzkumníkovi->po chvilce vyskočí nabídka->vybrat možnost Copy (Kopírovat)->přejít v průzkumníkovi do složky Windows/Start Menu/Programs->zde zvolit možnost Menu->Edit (Upravit) (devátá položka menu)->Paste Shortcut (Vložit zástupce)->vloženého zástupce dle libosti přejmenovat->v té chvíli se zástupce objeví v nabídce Start a je možné přidat ho třeba jako rychlou volbu do Sense.

A: 15.12.2010 44.Hodiny neukazují správný čas - po přechodu z letního času dne 31.10.2010.
Nainstalovat HTC hotfix LEO_S01203, který řeší tento problém. Stažení a info zde.
Starší řešení dokud nebyl vydaný hotfix: Záložka Nastavení->Nabídka->Nastavení->Personal->Phone->GSM/UMTS Services->Time Synchronization->Get Settings...->a odškrtnout (aby nebylo zaškrtnuté) políčko: Automatic change time zone and clock. Při používání wi-fi připojení k internetu je ještě nutné zakázat synchronizaci času z internetu: Záložka Nastavení->Synchronizace dat->Internet time sync. A odškrtnout (aby nebylo zaškrtnuté) políčko: Get time from internet.

45.Soubor nejenom se Seznamy stop pro přehrávač Hudby v Sense.
Vše obsaženo v souboru AudioManager_Eng.vol ve složce Application Data/HTC/AudioManager_Eng. Záloha není problém. Obnovení/přepsání je možné např. pomocí TotalCommanderu pro PPC (není možné pomocí windows file manageru). Po obnovení je pro načtení nutný restart.

A: 22.2.2011 46.Oficiální ROM 3.14 vykazuje problémy s nedostatkem RAM - operační pamětí.
Problém způsobený nekompatibilitou oficiální ROM 3.14 s HSPL 2.08 a nižším. Pro vyřešení problému je nutné naflešovat na nižší oficiální ROM (1.66) odebrat HSPL (dát SPL 1.42 za použití programu HSPL2_RUN odsud) a ROM nainstalovat znovu, tak aby v zařízení bylo SPL 3.03. Obrázky s velikostí RAM v závislosti na ROM a SPL zde.
A: 22.2.2011 Použít HSPL 3.03 pomocí HSPL4.exe odsud.

47.Po aktualizaci na ROM 3.14 nefungují z hlavní obrazovky Sense odkazy na nastavení budíku a hodin.
Problém je způsoben nekompatibilní úpravou s názvem Vovichek_Jamrecords 16shortcuts. Odinstalovat tuto úpravu a problém bude vyřešen.

48.Při překlopení zařízení na šířku dojde při automatickém otočení obrazu po chvilce k jeho návratu k zobrazení na výšku, přestože zařízení je fyzicky stále v poloze na šířku.
Příčinou je aplikace HTC Flashlight běžící na pozadí. Problém vyřeší ukončení aplikace.

49.Při vstupu do nabídky START se nezobrazují jiné položky než položka "Dnes", nefunkční Nastavení.
Celý problém vznikne tím, že systém je/není lokalizovaný a nabídka Nastavení/Settings se jmenuje jinak, než jak systém očekává.
Na hlavní obrazovku dát rychlý odkaz na správce souborů
Reset zařízení
Spustit správce souborů pomocí rychlého odkazu a vymazat složku (pokud existuje) Settings (Nastavení) ze složky Windows/Start Menu
Vytvořit složku Nastavení (Settings) - podle používané lokalizace ve složce Windows/Start Menu
Reset zařízení.

A: 26.12.2010 50.GoldCard: i pro oživení umrtvených zařízení většinou po špatné fleši oficiálních ROM.
Pomáhá i při oživení zařízení třeba po fleši jiné než primárně příslušné oficiální ROM z paměťové karty. Používá se také při flešování jiné než primární oficiální ROM přes PC bez nutnosti použít HSPL. Na rozdíl od SSPL přepíše i SPL a tudíž není problém s kompatibilitou ROM a SPL.
Není pravda, že paměťová karta nesmí být pro použití GoldCard SDHC!
Většina karet má CID: 9E000000400000000000020002000000. Pro ty je možné použít tuto GC:
goldcard.zip
(242 bajtů) Staženo 743 x
Seznam ověřených μSD: Nokia 16GB, Nokia 8GB, Apacer 8GB, SanDisk 2GB,
Návod na vytvoření GoldCard z paměťové karty pomocí programu HxD zde. Postupovat od bodu 11.

Některé karty mají jiný CID. Třeba: F87C00CEAA2E40804738305553445303. V tomto případě postupovat podle návodu zde (v tomto návodu je i velice jednoduchý a rychlý postup zjištění CID karty a další možnost zápisu GC na paměťovou kartu). Seznam takových typů μSD karet: SanDisk 8GB, Kingston 16GB,

Postup flešování: Po vytvoření GoldCard tuto vložit do zařízení, přepnout zařízení do bootloaderu, připojit k PC, z PC spustit standardní flešování jakékoliv oficiální ROM (pro zařízení TM USA - jediná vyjímka - jiné oficiální ROM než pro zbytek světa!).

51.Výběr textu v dokumentu, který je zobrazen na více jak jednu obrazovku.
Kdekoliv v dokumentu dlouze podržet prst -> vyskočí nabídka -> zvolit položku Provést výběr ->dlouze podržet prst na začátku (konci) vybírané části a po zobrazení symbolu posunovat prst po displeji ve směru výběru až ke konci (začátku) -> ukončit výběr a buď dlouze podržet prst na vybraném textu a zvolit z otevřené nabídky požadovanou možnost anebo při vybraném textu zvolit možnost -> Nabídka a vybrat si z dalších možností zde.

52.Hlasitost v iGO8 nejde ovládat bočními tlačítky.
Problém v nových ROM. V současnosti jediné dostupné řešení: nainstalovat rozšířené ovládání hlasitosti - Volumex z #127 zde.

53.Dokopírování/změna obrázků zobrazovaných u skladeb v přehrávači hudby v Sense.
Popis úpravy zde.

54.Vyřešení spolehlivosti funkce Ztišení vyzvánění po zvednutí.
Nastavit v Sense na záložce Nastavení->Zvuk a displej->na zapnuto nejenom tuto funkci, ale i funkci Zvýšit vyzvánění.

55.Vyřešení problému s náhledem stránky v zástupci oblíbené položky na záložce Internet v Sense.
Odebrat zástupce ze záložky Internet v Sense a odstranit oblíbenou položku. Vymazat příslušný obrázek v umístění Windows/Thumbnail. Přidat znovu oblíbenou položku se změněnou adresou. Pokud byl původní zástupce ve formátu http://www.adresa.p" onclick="window.open(this.href);return false;řípona změnit na http://adresa.p" onclick="window.open(this.href);return false;řípona (anebo naopak) a přidat znovu jako zástupce do Sense. Při prvním načtení dojde opět k zobrazení náhledu stránky v oknu zástupce oblíbené položky. Zdroj a diskuze zde.

56.Postup instalace aplikací do zařízení.
Ve formátu .cab zde.
Ve formátu .exe zde.

57.HW Problém s připojením k PC.
Zde.

58.Obecný postup oživení částečně umrtveného zařízení po různých sw úpravách.
Zde.

59.Řešení problému s padáním prvního odchozího hovoru ihned po zapnutí/resetu zařízení.
Problém se projevuje podle ohlasů především na předplacených službách operátora O2. Je to v souvislosti s nekompatibilitou sítě, simkarty a systému zařízení. Diskuze k tomuto problému zde. Řešení zde.

60.Možnost nastavení synchronizace zařízení se dvěma outlook účty najednou.
Google a Hotmail zde.
Dva Live účty: #43 zde.

61.Zařízení se velice rychle vybíjí a to i v režimu letadla.
Všechny systémové aplikace, zvuky a obrázky, které systém používá pro vyzvánění anebo jako tapety mít uložené v zařízení. Zkontrolovat zda neběží nějaká častá synchronizace.
Nainstalovat jakýkoliv Task manager - správce aplikací. Nastavit pomocí něho zavíraní již nepotřebných aplikací při kliknutí na křížek, aby neběžely na pozadí.
Možnou příčinou může být také problém s paměťovou kartou. Soubory z paměťové karty zazálohovat a provést formát paměťové karty v zařízení přes aplikaci Format SD Card.

62.U hry Need For Speed Shift v 1.0.2 nefunguje zatáčení při naklánění zařízením.
Ve složce Windows vymazat soubor s názvem SmiSensorServer_1.dll.

63.Telefonní hovory na zařízení probíhají vždy na hlasitý poslech.
Možná řešení zde.
HTC U12 + (Plus) 64/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.21.401.3, S-ON

HTC U11 + (Plus) 128/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.24.401.7, S-ON

HTC U11 64/4GB Brilliant Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 2.33.401.10, občasné S-OFF

Uživatelský avatar
jirkab
Administrátor
Příspěvky: 16561
Registrován: 20 úno 2010 14:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Úpravy, opravy a vylepšení - užitečné aplikace

Nový příspěvek od jirkab » 20 úno 2010 17:58

1.Microsoft Net CF 3.5.
Pro chod některých aplikací: Stažení.

2.Doinstalování HTC Task Manageru.
Stažení.

3.Utilitka pro rychlé přepínání mezi spuštěnými aplikacemi - AltTab.
Stažení. Pro úplnou funkci namapovat na některé HW tlačítko.

4.Aplikace nejen na přemapování tlačítek - AEButton Plus.
Zdroj.

5.Vylepšení přesnosti ovládání přes displej - snižuje počet překlepů při psaní na klávesnici.
Stažení anebo Stažení - ještě více snižující citlivost. Obnovení výchozího nastavení: Stažení.

A: 7.3.2010 6.Zapínání přisvětlovacích diod bez spuštění fotoaparátu.
Dvě aplikace: -TorchButton: Zdroj. Stažení.
HTC Flashlight: Zdroj. Stažení. Stejná aplikace bez zbytečné animace po startu Stažení.

7.Aplikace na zviditelnění vlastních knih v záložce Reader v Sense - eBookIndexer.
Zdroj. Stažení. Knihy ve formátu název - autor.ePub nakopírovat do My Documents\Reader\Books v zařízení anebo na kartě a obálku (není nutná) ve formátu název - autor.jpg stejně tak v zařízení anebo na kartě do My Documents\Reader\Images. Spustit program ebookindexer. Maximum zobrazených knih v kartě Reader je 20.

8.Program pro převod e-knih do formátu .ePub pro záložku Reader v Sense - calibre.
Zdroj.

9.Modul do programu calibre pro převod e-knih do formátu .ePub s cz diakritikou - embedfont.
Stažení. Řeší i pokud se cz diakritika nezobrazuje korektně u knih stažených ve formátu .ePub např. z PalmKnihy.
Postup doplnění modulu do programu: otevřít program calibre záložku Předvolby->Advanced: Moduly->Přidat nový plugin->Najít v PC stažený embedfont_plugin.zip (nerozbalovat!)->potvrdit bezpečnostní varování->Dát OK->Použít->Zavřít->Restartovat program Calibre. Potom ještě znovu překonvertovat ePUB knihy, které v sobě mají diakritiku a třeba v PC se zobrazují korektně, ale v eBook Readeru od HTC ne, přes calibre. Poté je již diakritika zobrazena i v HTC Readeru správně.

10.Program pro přesměrování všech zvuků do sluchátka - audioroute.
Např. při Skype. Před každým hovorem je nutné přepnout zvuky do sluchátka a nejlépe po spojení hovoru i vypnout obrazovku. Stažení.

A: 24.5.2010 11.Úprava výstupního zvuku - SRS WOW HD pro HD2.
Zdroj.
Stažení. Po instalaci program nespouštět (nachází se v Nastavení->Systém anebo v nabídce Start), ale nejdříve provést soft reset.

12.Programy nejen pro čištění systému.
ClearTemp: Stažení
A: 23.12.2011 CleanRam v2.5: Diskuze a aktualizace Zde
A: 23.12.2011 Placený program - SKTools 4.5.1.5: Zdroj.

13.Systémové utility pro testy hardware zařízení.
HD2 Debug Tools - neinstalovat na zařízení s lokalizací.
HTC Debug Tools obsahuje: A911Switch, Battery, BRCMbtspy, BRCMRFTestUtil, Broadcom_WL_Serial_Server, BTRouter, ByteCounter, DCompassApp, DebugTool, DevHealth, DMRouter, GPSRouter, HTCFM, HTCGPSTool, NavDbgTool, NetworkTestPPC, QxdmSdLog, RegisterEditor, RegistryEditor, RotationTestAP, ShowTP_Reg, testHTCSensorDemoAP, TVOUT_SETTING, Uni_AT, USBModeSwitch, wl_server_serial, wl_server_socket.
Qualcomm Tools obsahuje: AudioCapture, AUXPGA_App, DcvsController, gpsOneApp, GPSOneNMEAServer, ImageViewer, memoRx, PrivacyMode, RetailConfig, RetailViewer, SHUTDOWN, SrvMgr, WceSetAudioDev.
Diskuze a stažení.

14.Testovací aplikace FM rádia - FMtool.
Stažení. Vyextrahováno z HD2 Debug Tools.

15.Aplikace pro rozšíření a vylepšení BT v profilu handsfree - JetWare version 1.31.
Zdarma k vyzkoušení placená aplikace: Zde.

16.Jiné ovládání hlasitosti.
Stažení.

A: 19.10.2010 17.Blikání podsvícení tlačítek při příchozí události - LeoExtendedNotifications v0.92.
Zdroj.
Instalace základní původní verze pro všechny možnosti upozornění (hovor, mail, SMS). Anebo nainstalovat tuto verzi aplikace včetně rozhraní pro konfiguraci funkcí. Další stažení.

18.Čtyři sloupce ikon v nabídce start.
Stažení.

A: 19.6.2010 19.Komplexní program pro správu hlavní obrazovky v Sense - Co0kie's Home Tab v 1.8.5. - CHT -> nová verze zde v bodu #151.
Zdroj. Aplikace je skutečně velice užitečná a její pomocí lze měnit na hlavní obrazovce všechny možné funkce: Stažení.
A: 20.6.2010 Korektní a aktuální cz lokalizace Hlavní obrazovky i pro tento program je zobrazena po instalaci CZ Manila fixu anebo po nakopírování souboru 15739b59_manila do složky Windows z bodu #52 zde a následném restartu.
Volitelné možnosti programu jsou měněny přímo přes registry (HKLM\Software\HTC\Manila\Co0kie\) anebo pomocí grafického rozhraní tohoto jednoúčelového prográmku:

A: 19.6.2010 20.CHTEditor - Co0kie's Home Tab Editor v 1.8.5.1. - CHTE -> nová verze zde v bodu #152.
Zdroj. Dostupná i cz lokalizace. Další stažení aplikace.
A: 20.6.2010 Cz lokalizace aplikace je on-line na aplikačním serveru, takže je dostupná přímo z menu aplikace. V hlavní nabídce aplikace zvolit Menu->Change language->povolit připojení k internetu->Czech->OK->přes internetové připojení se stáhne lokalizační balíček, poté se aplikace automaticky restartuje ve zvoleném jazyce. Pokud najdete v cz lokalizaci tohoto programu nějaké blbosti, překlepy, nesmysly, chyby apod., tak prosím své připomínky pište do této diskuze. Díky.
Další možnost lokalizovat aplikaci (off-line anebo pokud není na serveru aplikace lokalizace aktuální) do cz je stáhnout tento soubor. Soubor language.txt nakopírovat do složky Program Files/CHTEditor.

21.Spuštění Správce komunikace dlouhým podržením tlačítka Odeslání hovoru.
Stažení. Anebo namapovat dlouhé podržení tohoto tlačítka (Send key (Hold)) přes AE Button Plus na spouštění aplikace "Comm Manager".

A: 2.6.2010 22.Spuštění rozšířené nabídky rychlého přístupu k funkcím po dlouhém podržení vypínacího tlačítka - Actionscreen.
Stažení. Dostupné funkce v nabídce:
Napsat: nový e-mail, SMS, MMS
Založit: novou upomínku, úkol, poznámku
Vypnout: data, zařízení, provést SoftReset
Spustit: Wi-fi, BT, Foťák
Další možnost včetně popisu, jak na vlastní nastavení.

23.Zástupce pro rychlý přístup k seznam všech hovorů.
Stažení.

A: 30.3.2010 24.Automatické přepínání profilů - Tprofiler version 1.25.
Zdroj.

A: 14.9.2010 25.Telefon jako detektor magnetických kovů - metalDetector v 1.0.0.0.
Zdroj. Stažení.

26.Soft klávesnice Finger Keyboard.
Stažení.

27.Aplikace na trvalou volbu jiné než systémové klávesnice i po SoftResetu - SipChange.
Stažení.

28.Jednoduchá aplikace na SoftReset přes obrazovku.
Stažení.

29.Jednoduchá aplikace na každodenní automatický SoftReset - Auto Reset.
Stažení.

30.Aplikace na automatické, časové zapínání a vypínání radiové části zařízení - PhoneTimer.
Stažení. Časy je třeba nastavovat pomocí standardní HTC klávesnice na kterou je nutné přepnout ještě před startem aplikace. Rozbalovací menu času nefunkční.

31.Program na počítání přenesených dat - Traffic Monitor.
Stažení a další stažení.

32.Aktivace české a slovenské XT9.
Stažení. Dále provést změnu v Nastavení klávesnice a vybrat požadovaný jazyk.

33.Přidání položky "Označit všechny jako přečtené" (Mark All Read) do menu Možností v Doručených emailech.
Stažení.

34.Program na deaktivaci hardwarových tlačítek při příchozím volání - inCallLock.
Stažení. Hovor je možné přijmout, odmítnout, ztlumit anebo přepnout na jinou funkci pouze pomocí displeje.

35.Program na kompletní správu zamykání přístroje při různých činnostech - Pocket Shield.
Zdroj.

36.Aplikace zamezující přechodu zařízení do režimu spánku - DontSleep.
Zdroj. Verze aplikace zamezující zařízení pouze přechodu do režimu spánku: Stažení a verze aplikace zapínající navíc ještě při své aktivaci wi-fi: Stažení.

37.Zrychlení pohybu v Sense.
Stažení.

38.Optimalizace výkonu grafiky.
Dvě aplikace. A: 26.7.2010 První: Turbo3D v3.0 *FINAL* Zdroj.
Druhá: Stažení.

A: 23.12.2011 39.Modifikovaný GPS driver v.3.60.
Zdroj.

40.Zapínací animace ve stylu BIOSu.
Stažení. Přehled animace, startovací zvuk je úpravou vypnutý. Animaci po spuštění si systém bere ze souboru LEO_animated.gif ze složky Windows.
Zvuk po spuštění: HTC-QuietlyBrilliantBoot.wav je také ve složce Windows. Samostatná úprava na vypnutí zvuku po startu: Stažení.

A: 29.8.2010 41.Barevný ukazatel stavu baterie s procenty.
Nainstalovat nejdříve (pro ROM 1.66 určitě) Certifikát anebo novější verzi Certifikátu a potom tento Program.
Obrázek
Pro bezproblémové zobrazení a chod na ROM 1.66 je ještě potřeba smazat z registrů tyto klíče: HKLM\Software\HTC\VolumeOverlay\LoadIconFromResDLL a SoundIconLink.

42.Vypnutí animace hodin při návratu na úvodní obrazovku.
Stažení.

43.Přesunutí posuvníku pro odblokování zařízení na obrazovce dolů.
Stažení. Pro vrácení posuvníku zpět nahoru nainstalovat toto a potom odinstalovat předchozí program.

44.Změna barvy mraků na hlavní obrazovce.
Žluté: Stažení, po instalaci reset. Další barvy a diskuze: Zde.

45.Program na uživatelskou změnu názvu operátora - Personalizer.
Stažení.

A: 23.1.2012 46.Aplikace na rozšířené a barevné zobrazení dalších údajů v horním stavovém řádku - BattClock version 3.8.2.
Zdroj. Diskuze.

47.Kompletní změna fontů písma v zařízení.
Zdroj.

A: 25.11.2010 48.Přehrávače videa funkční na HD2. Další možnost: konverze pro integrovaný přehrávač.
The Core Pocket Media Player ve verzi 0.72RC1 - podporuje titulky a obsahuje AC-3 audio kodek: Stažení. Pro funkčnost nastavit Volby->Video->GDI (popř. Raw FrameBuffer) - rozhodně ne DirectDraw! Plugin pro zobrazování titulků ve formátu .srt, .smi, .ass, .ssa: Stažení.
Odladěná verze aplikace s upraveným skinem pro ovládání prsty: Zdroj. Stažení. TCPMP a Master Codec Pack6: informace diskuze a stažení zde.
CorePlayer ve verzi 1.3.6 build 7427, nástupce předchozího programu v současnosti bez podpory titulků a audio AC-3 kodeku: Zde. Opět pro funkčnost nastavit Menu->Nástroje->Nastavení->Vybrat stánku->Video. Skin pro HD2: Zde.
A: 17.1.2011 Jednoduchý, bezplatný a plně funkční převodník všech možných formátů video souborů na formát, který plynule přehrává integrovaný přehrávač v Sense. Informace a stažení zde.

49.Čtečky Barkódů.
Domovská stránka aplikace: Zde. Stažení.
Další aplikace: mobiletag_3. Stažení.

A: 14.6.2010 50.Aplikace pro správu zařízení přes webový prohlížeč využívající k propojení s PC wi-fi nebo usb kabel - WIFI Remote Access version 1.7r4.
Zdroj.

51.Aplikace pro kompletní ovládání zařízení přes PC - MyMobiler v.1.25.
Zdroj. HD2 skin aplikace: Zde.

A: 16.07.2011 52.Nejenom úprava známých chyb počeštění Sense - Manila cz fix verze 4.04.
Samostatné téma k této úpravě a více podrobností zde.
Stažení. Soubor po instalaci:
-přepne prostředí Sense přes registry do češtiny
-opraví chybu s nefunkčními notifikacemi událostí
-opraví chyby počeštění Sense - zahrnuje všechny opravy obsažené v předešlé verzi, obsahuje všechny známé cz soubory Sense
-obsahuje počeštění dalších karet v Sense. Seznam zde.
-dokopíruje do registrů chybějící klíče pro obrázky a videa v cz systému
-upraví registr pro zlepšení podpory českých znaků v odeslaných emailech
-podporuje počeštění Hlavní obrazovky i při použití Co0kie's Home Tab, Co0kie.HomeTab_ME a Cookie's Widget Extension.
Samostatný soubor 15739b59_manila s češtinou na Hlavní obrazovce pro individuální úpravy k dispozici zde.
-zavedeno číslování verzí manila cz fixu - před instalací každé novější verze na verzi 2.1 je doporučeno nejdříve verzi 2.1 ručné odinstalovat přes menu->Nastavení->Aplikace->Odebrat programy. Toto platí při instalaci jakékoliv novější verze pouze na verzi 2.1
-samostatný soubor 15739b59_manila s češtinou na Hlavní obrazovce s odstraněnými nápisy Kalendář a Budík, když nejsou žádné události v kalendáři a žádné buzení v aktuálním dni ve formě .cab zde.

53.Předchozí verze opravy některých českých výrazů.
Nepoužívat!
Stažení. Soubor po instalaci:
-nepřepíná do češtiny. V této verzi je třeba přepnout Sense do češtiny změnou v registru: HKCU\MUI\CurLang -> 1029 Decimální (405 - Hexadecimální)
-neřeší problém s nefunkčními notifikacemi událostí. Je třeba ještě rozbalit a dokopírovat do složky Windows obsah tohoto archívu.
-pouze nakopíruje opravené soubory počeštění Sense: názvy počasí na hlavní obrazovce, názvy počasí na kartě kalendář, na kartě akcie o stahování akcií při roamingu, změněn formát datumu na hlavní obrazovce a na kartě kalendář (na např. středa 23.12.2009).

54.Upravený CZ/(SK) systém z ROM 1.48 na ROM 1.66.
Původní verze, již nepoužívat! Nahrazeno bodem #85.
CZ - zapracovány některé opravy českých popisů (např. počasí), chyba s malým textem v odpovědi SMS a další drobnosti. Potom nainstalovat tento hotfix pokud není kompatabilní s použitou ROM, tak tento .cab a na závěr přepnout systém zpět do en, po restartu nakopírovat do složky Windows tento soubor pro opravu chyby: Omezeno na 10 pøíjemcù a po restartu přepnout zpět do cz anebo rovnou nainstalovat: tento .cab.
SK - neopravovány chyby lokalizace.

55.Skype pro WM.
Stažení - již není možné stáhnout z oficiálních stránek aplikace.

A: 13.2.2011 56.Kvalitní aplikace pro IM: IM+.
Zdroj - 7-mi denní trial na vyzkoušení.
Cz lokalizace aktuální verze zde.

57.Úprava full klávesnice od HTC - přemapování na qwertz.
Pouze cz: Stažení,
+ znaky: ľ, ô, ŕ pro sk: Stažení
Změny oproti původní klávesnici:
-prohození Y<->Z - funkční i při používání anglické, české a slovenské XT9!
-jsou vypuštěna písmena, která čeština nepoužívá kromě samohlásek se dvěma tečkami a přeškrtnutým "l"
-jsou doplněny některé symboly a znaky, které nebyly dostupné na obrazovce s písmeny: \,=, <, >, [, ], {, }, ø, ©, ®, Ω, ß, μ, £, ¥, €.
-zatím neřešena záměna .com za .cz - třeba příště (jsou nutné změny v ezinput.dll!).
Detaily: - rozložení znaků klávesnice je v souboru 0D09.xml na výšku a v 0C09.xml na šířku.
-rozložení základních znaků pro XT9 jsou v souborech (postupně cz, en a sk) 0D05.KDB, 0D09.KBD a 0D1B.KBD na výšku a 0C05.KDB, 0C09.KBD a 0C1B.KBD na šířku - vše ve složce Windows.

58.Změna řazení kontaktů v adresáři - ContactChanger.
Zdroj.

A: 1.3.2010 59.Doba podsvícení hardwarových tlačítek stejná jako displeje.
Stažení.

60.Další karta do Sense - TV online.
Dvě verze "aplikace": Zde.

61.Systémové úpravy Sense.
Zdroj.

62.Změna odkazu defaultního prohlížeče obrázků v Sense na Resco Photo Manager.
Stažení. Rozbalit v PC, spustit RescoHackHTCAlbumTab.cmd a postupovat podle instrukcí.

63.Rozšíření a zabarvení správce komunikace.
Zdroj. Náhled. Stažení.

A: 19.8.2010 64.USBhost pro HD2 - DFT LEO USBH WM65.
Zdroj včetně postupu instalace, doporučovaného připojovacího kabelu/příslušenství a stažení ovládací aplikace. Další stažení zde. V současnosti pouze pro HID a MassStorage profil. Je možné připojit USB myš, USB klávesnici, USB flash disk a USB hard disk. Pouze s externím napájením nejlépe přes speciální USB Y kabel - možná i přes "běžný" kabel třeba k USB HDD anebo přes USB HUB. Funkčnost ověřována na ROM 3.14, před instalací provést pro jistotu zálohu důležitých dat a mít na paměti, že aplikace je spíše demonstrační a je možné, že nemusí být plně stabilní.
Obrázek

65.Obarvení šipek v symbolech u hovorů v dialeru a v historii hovorů.
Stažení - původní aplikace doplněna a upravena.

66.Aplikace na ruční změnu podsvícení displeje - myLight a jednoduchá aplikace na okamžité vypnutí automatického nastavení podsvícení - AutoBacklight Toggle.
Stažení myLight a zdroj a další stažení AutoBacklight Toggle.

A: 23.12.2011 67.Aplikace na zálohu osobních údajů - PIM Backup v2.8.5.
Zdroj. Další stažení.
Verze PIM Backup aplikace v české lokalizaci v instalačním balíčku .cab zde.

68.Program pro flešování neoficiálních ROM - Leo_CustomRUU.
Stažení. V poslední době hlásí některé antiviry přítomnost trojského koně v tomto programu: před flešováním vypnout antivirus např. u AVG: spustit uživatelské rozhraní-> Rezidentní štít->Odškrtnout políčko Rezidentní štít je aktivní->Uložit změny. Po flešování nezapomenout antivirus aktivovat anebo dát Leo_CustomRUU.exe do vyjímek přes Rezidentní štít->Správa vyjímek->Soubory vyjmuté z kontroly->Přidat...

1.3.2010 69.Vypínání obrazovky/zamykání zařízení pomocí světlocitlivého sensoru.
Zdroj.

A: 5.3.2010 70.Úprava full klávesnice od HTC - přemapování na qwertz a změna tlačítka .com -> .cz (.sk).
Význam tlačítka .com se mění v souboru ezinput.dll, který je u různých verzí klávesnic rozdílný. Proto upravena celá instalace na verzi HTC klávesnice 2.1 (Build 1921.3624). Symbol tlačítka (.cz anebo .sk) je uložen v obrázku v souboru SIPBitmaps.dll - tzn. byla nutná "odsignace" souboru, výměna obrázků, uložení, signace :roll: . V této úpravě obsaženy také všechny změny z úpravy #57.
V současné verzi možné instalovat pouze na některé neoficiální ROM! Při instalaci na zařízení s oficiální ROM dojde po restartu k zamrznutí na spouštěcí obrazovce a pomůže pouze Hard reset! Před instalací této úpravy pro jistotu provést zálohu.
Cz QWERTZ verze: Stažení. Na dlouhé podržení tlačítka .cz výběr: .com .org.eu
Sk QWERTZ verze: Stažení. Na dlouhé podržení tlačítka .sk výběr: .com .eu .cz
Původní WWE QWERTY verze: Stažení.
Obrázek, Obrázek

3.3.2010 71.Výrazné barevné označení stisknutého tlačítka na klávesnici.
Zdroj. Stažení modré verze.

3.3.2010 72.Výrazné barevné označení aktuálního dne v kalendáři.
Zdroj. Stažení modré verze.

A: 5.3.2010 73.Další rozšíření programu pro správu hlavní obrazovky v Sense - Co0kie's Home Tab: Advanced Home Tab for Co0kie's Home Tab a nové uspořádání.
Zdroj. Rozšíření.
Zdroj. Nové uspořádání.

3.3.2010 74.Posuvník pro odemknutí zařízení z HTC HD2 Mini.
Odemykání posunem zhora dolů. Dvě trochu rozdílné verze: Stažení anebo Stažení - neinstalovat pokud je použit požadavek na PIN!
Původní posuvník pro odemykání: Stažení.

75.Aplikace pro zrušení a opětovné obnovení certifikátu systémových souborů - Unsigner a Msigner.
Potřeba například pro úpravy systémových obrázků v .dll souborech. Postup:
-zrušení certifikátu: přetáhnout v PC příslušnou .dll knihovnu na soubor: UnSigner.exe. Krátce problikne okno - jediná změna je, že .dll soubor se o maličko zmenší (o odebraný certifikát).
-otevření souboru se systémovými "zdroji" (obrázky, popisky apod) pomocí programu ResHacker.exe
-uložení vybraných zdrojů do PC jejich změna a zpětné načtení a uložení změněného souboru
-podepsání změněného souboru pomocí programu siggner.exe s platnými certifikáty
Stažení.

76.Aplikace pro rozbalení a změnu "zdrojů" v systémových souborech - ResHacker.
Pro změnu obrázků, položek v menu, nápisů v souborech .exe, .dll... Stažení.

4.3.2010 77.Změna prvního systémového obrázku po startu zařízení - splash screen.
Zdroj. Změna se zapisuje do ROM, takže aplikace úpravy se provádí stejným způsobem jako flešování ROM. Doba flešování, tak 10 sekund. Stažení - ideálně doplňuje úpravu 40.
Původní HTC splash screen - třeba pro odstranění T-mobile obrazovky po zapnutí zařízení: Stažení.

A: 9.9.2010 78.Opera mini 5. Aplikace přímo pro Windows Mobile - verze 5.1.21594.
Stažení. Funkční i automatická změna orientace displeje.
Nastavení Opera mini jako defaultního prohlížeče systému je umožněna přímo v aplikaci! A další příjemná vylepšení!
A: 12.10.2010 Rozšířená verze aplikace: Opera Mini 5.1 Native Windows Mobile+ Extra Options. Zdroj, návod, obrázky, diskuze a stažení zde.

5.3.2010 79.Černé téma a další grafické úpravy systémových aplikací.
Zdroj. Stažení pouze "černého" dialeru. Funkční pouze na novějších dialerech.

6.3.2010 80.Manažér pro správu e-knih do záložky Reader - SetupEBookLibraryManager.
Prográmek pro přejmenovávání knih v Readeru, jejich import do knihovny i když nejsou uloženy přesně ve složce, kterou Reader od HTC prohledává. Není nutné již použití ebookindexeru. Program je přímo integrován v Readeru. Zdroj. Stažení.

A: 22.3.2010 81.Samostatná instalace HTC Readeru e-knih.
Jedna možnost: Zdroj. Stažení. Po instalaci zástupce programu ve složce Multimédia. Na oficiální ROM 1.66 se spustí, ale knihy nejdou číst, na ROM 2.10 funkční, na HTC TP2 s ROM 2.07 také plně funkční včetně předchozího programu.
Druhá možnost: Reader včetně záložky do Sense. Náhled.
Postup instalace a další info zde.
Alternativa pro zařízení na kterých není HTC eReader funkční: Freda - větší možnosti uživatelského nastavení než aplikace od HTC. Popis a stažení zde.

7.3.2010 82.Návod a aplikace (CFC_GUI) na jednoduchou změnu grafiky systému uloženou v Manila souborech (Sense) a Manila "kuchyně" pro systémové úpravy Manila souborů (Sense).
Návod a stažení.
Návod, stažení a další odkazy na kompletní úpravy Sense.

A: 12.5.2010 83.Samostatná instalace záložky HTC Dokumenty.
Zdroj. Náhled. Nefunkční na oficiální ROM 1.66. Další stažení.
Postup instalace a další info zde.

84.Samostatně aplikovatelný AT příkaz "Task29".
Zdroj. Není nutná instalace speciálních driverů jak je popsáno v bodu #23 zde a ani aplikace příkazu přes program MTTY. Je nutná předchozí instalace HSPL.
Postup: spustit .exe a postupovat stejně jako při flešování ROM. Za necelou minutku je hotovo.
Příkaz vymaže "kompletně" paměť zařízení (nevymaže SPL - tudíž ani HSPL a nevymaže radioROM). Někteří doporučují udělat tento proces vždy před nahráváním nové ROM pro kompletní "očistu" zařízení od předchozí ROM a jejích zbytků, pro bezproblémový a hladký chod nové ROM. Po aplikaci je zařízení čisté a po startu zamrzne na bootovací obrazovce, protože nemá v sobě software, takže nemá jak a z čeho nastartovat.
Po aplikaci přepnout ručně do bootloaderu (bod #21 zde), připojit k PC a naflešovat novou ROM. Stažení upravené a zmenšené "aplikace".

A: 20.3.2010 85.Oficiální CZ/SK systém na ROM 1.66.
Žádné další úpravy tohoto bodu. Oficiální stažení primárně určené pro ROM 1.66.479.2. Rozbalené do .cab souborů, které je možné nainstalovat na libovolnou ROM a zařízení: stažení.
HTC-Leo-5_OEM_IW100cz.armv4.CAB - česká lokalizace
HTC-Leo-5_OEM_IW100sk.armv4.CAB - slovenská lokalizace
mainla_mail_fix_20100105.cab - fix pro korektní zobrazování diakritiky při náhledech mailů v Sense - obsahuje knihovnu, která nemusí být s každou ROM kompatabilní - projevuje se nefunkčními některými tlačítky (funkcemi) na kartě Pošta v Sense - není nutné instalovat. Při vypnutí (restartu) a opětovném zapnutí (restartu) lokalizace se tento fix nejspíše nadále nevyužívá, tudíž je problém s omezenou funkcí karty Pošta odstraněn.
ime_easteurope.cab - není mi přesně jasné co tento soubor má v cz/sk lokalizaci za funkci (podle mne je nejspíše nutný pro PL) - není nutné instalovat - určitě zbytečné instalovat pokud není používána T9.

21.3.2010 86.Utilitka na rychlé zamykání zařízení.
Zdroj. Původní verze aplikace, která zamykala displej na dlouhé podržení tlačítka odeslání hovoru: stažení. Protože používám tuto funkci tlačítka pro vyvolání Správce komunikace nemohl jsem tuto aplikaci použít a proto jsem ji vyextrahoval pro její nezávislé použití. Ke stažení zde. Po nakopírování do zařízení dát zástupce aplikace do složky Windows/Start Menu/Programs. Potom je možné přidat zástupce např. do rychlé volby. Pro jednodušší instalaci soubor .cab ke stažení. Utilitka urychluje použití zařízení při obcházení problému jak je popsáno v bodu #N4 zde.

87.Program na zobrazení aktuálního svátku místo operátora - WMM Svátky.
Stažení. Aplikace jak už název napovídá zamění název operátora za aktuální svátek s možností volby zobrazení svátku na další den a zobrazení svátku při roamingu.

A: 25.3.2010 88.Program na snadné poslouchání internetových rádií - WMM Radio stream.
Stažení. Aplikace na poslouchání internetových rádií s možností uživatelské editace předvoleb, buď přímo v zařízení anebo pohodlněji v PC (v poznámkovém bloku) úpravou souboru Data.csv z umístění Program Files/WMM Radio stream. Na HD2 nefunkční odkazy do AB rádia ve formě: "73/playlist/ok" (2), ale pouze ve formě: "http://www.abradio.cz/data/s/46/playlist/pohadka32.asx" (0). Příklad souboru pro: Rádio1, Frekvence1, Evropa2, Černá Hora, Dance Radio, Roxette, Madonna, U2, Queen, Depeche Mode, Humor a Pohádka. Na HD2 instalovat v současnosti pouze verzi 1.0! Verze 1.1 změní font písma v některých dalších aplikacích jako například v Internet Exploreru, IM+. V případě podobných problémů stačí verzi odinstalovat a nainstalovat verzi 1.0. Není nutný ani SR.
Aplikaci neukončovat křížkem, ale přes Konec. Jinak ji není možné do dalšího soft resetu spustit - zamrzne na spuštění splah screenu (platí pro verzi 1.1 i 1.0).

A: 15.8.2010 89.Další záložka do Sense - Facebook v1.6.
Zdroj. Náhled.
Postup instalace a další info zde.

A: 28.10.2010 90.Vypnutí hlášky po odeslání SMS: Zpráva byla úspěšně odeslána.
Na systému, který má lokalizované pouze Sense přes Manila_cz_fix vymazat (přejmenovat) ve složce Windows soubor smssendsucceeded.0405.html. Postup platí obecně pro vypnutí jakékoliv Notifikace, která se nedá vypnout přes Nastavení->Zvuky a upozornění->Upozornění.
Na některých ROM tato úprava není proveditelná (soubor nelze vymazat - je součástí ROM). V tomto případě provést vypnutí hlášky přes registr:
HKLM\Software\Jataayu\Messaging\DisableSMSSuccess -> 1.

A: 29.3.2010 91.Další záložka do Sense - Seznam hovorů.
Zdroj. Náhled.
Postup instalace a další info zde.

92.Snížení šumu při hovoru - oficiální oprava 07759.
Výrazně snižuje šum v modulaci protistrany při hovoru. Oficiální HotFix HTC již staršího data, ale funkční především na ROM s 576MB RAM, kde není možné v současnosti použít radioROM 2.09. Stažení oficiálního .exe formátu hotfixu anebo ve formě .cab, pokud by první možnost nešla nainstalovat zde.

A: 8.11.2010 93.Aplikace na změnu vibrací - Vibro v1.5.
Zdroj. Umožňuje bohaté uživatelské nastavení, přizpůsobení a odlišení událostí vibracemi pro příchozí hovor, SMS a e-mail.

6.4.2010 94.Aplikace na měření hladiny světla - AmigaLux.
Zdroj. Aplikace spíše na orientační zjištění funkčnosti světlocitlivého sensoru.

A: 4.6.2010 95.Úprava cz/sk lokalizace pro ROM 1.66 i na neoficiální ROM třeba s jiným dialerem.
-Nainstalovat lokalizaci z bodu #85 pomocí příslušného .cab a v Nastavení->Nabídka->Nastavení->Systém->Sunnysoft InterWrite->Informace o verzi->postupně vždy označit vybraný Soubor překladu, který není kompatibilní s naflešovanou neoficiální ROM a stisknout tlačítko Deaktivovat->poté co jsou u požadovaných souborů překladů červené křížky, zvolit->OK->OK->Na vyžádání resetu dát Ano. Jestli je překlad nekompatibilní se pozná velice jednoduše: buď systémová aplikace nelze vůbec spustit anebo je místo nabídky "prázdno".
Seznam názvů souborů překladů k jednotlivým "problematickým" (novým) aplikacím zde.
-Po instalaci lokalizace samozřejmě nainstalovat opravu češtiny z bodu #52 (popř. slovenčtiny odjinud).
Připomínky a náměty k tomuto bodu opět do této diskuze.

A: 7.6.2010 96.Pokročilý Home Tab 2.2.4. - Outlook úkoly na hlavní obrazovce!
Zdroj. Veškeré informace, stažení a konfigurace.

A: 12.11.2011 97.Aplikace Narozeniny - Manila Birthday v2.8.3.
Zdroj. Aplikace lokalizovaná s množstvím funkcí, provázaná s kontakty.

98.Přesunutí posuvníku pro odblokování zařízení doprostřed obrazovky.
Zdroj a stažení. Na výběr jsou dvě varianty: s popisem a bez popisu. Tomu odpovídají i další dva soubory ke stažení, které jsou potřeba pro možnost vrácení původního posuvníku zpět nahoru a jsou opět rozlišené podle verze (s popisem a bez popisu). Pro vrácení nahoru odinstalovat nejdříve úpravu a poté nainstalovat příslušný stock.cab a softreset.

A: 23.12.2011 99.Aplikace na ovládání PC pomocí PDA - GRemote a Remote Control.
Ovládání je možné přes BT anebo Wi-fi. Na výběr jsou režimy ve kterých může ovládací PDA fungovat jako myš, klávesnice, touchpad, joystick.
GRemote v 1.5.5: zdroj, stažení a veškeré info.
Remote Control App v 0.9.3: stažení. Free alternativa.

A: 23.1.2011 100.Přidání vlastního místa do záložky počasí a na hlavní obrazovku v Sense - JVH3 Weather City Editor v 3.7.
Zdroj, stažení a veškeré info.
Zjištění kódu konkrétního města třeba zde.
A: 23.1.2012 Při problémech se stahováním počasí (hláška: "Došlo k chybě spojení při pokusu o stažení údajů o počasí. Opakovat? ") hledat inspiraci a řešení v následujících příspěvcích zde.
HTC U12 + (Plus) 64/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.21.401.3, S-ON

HTC U11 + (Plus) 128/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.24.401.7, S-ON

HTC U11 64/4GB Brilliant Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 2.33.401.10, občasné S-OFF

Uživatelský avatar
jirkab
Administrátor
Příspěvky: 16561
Registrován: 20 úno 2010 14:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Úpravy, opravy a vylepšení - užitečné aplikace II

Nový příspěvek od jirkab » 20 úno 2010 17:59

A: 3.12.2010 101.Emulátor her pro playstation - FPSECE v.011.
V současnosti ve verzi 0.11 - zřejmě dostupná pouze v placené verzi. S častými aktualizacemi a plným režimem opět pouze v placené verzi. Domovská stránka. Náhled.

102.MortScript a další užitečné prográmky - sto-helit.de.
Domovská stránka. Další stažení pouze MortScriptu pro PPC ve verzi 4.3b11 zde.

18.4.2010 103.4x4 rychlých voleb kontaktů na záložce Lidé.
Zdroj.

104.Počítadlo SMS, správa SMS a kontaktů přes PC, blokování hovorů a SMS a další užitečné prográmky - Efficasoft.com.
Domovská stránka.

A: 23.4.2010 105.Další aplikace na aktivaci automatického otáčení displeje v aplikacích podle G-sensoru - HTC G-Sensor Config.
Stažení aplikace.

A: 23.9.2010 106.Aplikace - zástupce (nejenom) na rychlé přepínání GSM/UMTS - Bandswitch, WMLongLife, BandSwitch.lnk.
Bandswitch: velice užitečná aplikace na rychlé přepínání režimů GSM/Auto/UMTS a další drobnosti. Zdroj.
WMLongLife: aplikace, která řeší přepínání GSM/UMTS z důvodu úspory energie. Rozsáhlé možnosti nastavení v přehledném uspořádání. Zdroj.
Na rychlé a jednoduché přepínání AUTO/GSM/UMTS na ROM co používám také funguje pouze vytvořit zástupce s tímto obsahem: 30#"\windows\CMBandSwitching.exe". Hotový zástupce ke stažení zde.

24.4.2010 107.Modifikace Sense záložky kalendář.
Zdroj, stažení a veškeré informace pro které verze Sense je tato úprava funkční a kterou verzi úpravy pro tu kterou konkrétní verzi Sense použít.

A: 28.8.2010 108.Další záložka do Sense - Manila GPS tracker (version3).
Zdroj. Náhled.
Postup instalace a další info zde.
A: 28.8.2010 Ve verzi 3 přibyla další záložka G - Horizont Náhled.
Postup instalace a další info zde.
Verze 3 způsobuje na některých ROM problémy dalším doinstalovaným záložkám - např. Reader.

109.Flashové hry na WM.
Zdroj.

110.Přidání zástupce pro rychlou volbu jednotlivých funkcí z nabídky Nastavení.
Zdroj. Velmi podrobný návod na tvorbu jednotlivých zástupců. V příspěvku #9 návod i na přidání příslušné ikony k zástupci. Funkčnost testována na neoficiální ROM 6.5.X, tzn. není zaručena funkčnost na jiných zařizeních a jiných ROM. Vše je závislé na použitých souborech v konkrétní ROM.

24.5.2010 111.Rozšíření hlavní obrazovky s CHT o další doplňky: CWE - Cookie's Widget Extension.
Zdroj. První zkušební verze, doplněná o další lokalizace včetně cz.
A: 18.5.2010 Korektní a aktuální cz lokalizace Hlavní obrazovky je také i pro tento program zobrazena po instalaci CZ Manila fixu anebo po nakopírování souboru 15739b59_manila do složky Windows z bodu #52 zde a následném restartu.

A: 16.7.2010 112.Přetaktování a kontrola frekvence procesoru v HD2 - LeoCpuSpeed.
Zdroj. Další stažení aplikace ve verzi 4.

17.5.2010 113.Dodatkové funkce v plné verzi Co0kie.HomeTab: Co0kie.HomeTab_v1.7.1_ME (MoonNah Edition).
Zdroj. Další rozšíření této skutečně velice užitečné aplikace jejíž pomocí lze měnit na hlavní obrazovce všechny možné funkce.
A: 18.5.2010 Korektní a aktuální cz lokalizace Hlavní obrazovky i pro tento program je zobrazena po instalaci CZ Manila fixu anebo po nakopírování souboru 15739b59_manila do složky Windows z bodu #52 zde a následném restartu.

A: 21.5.2010 114.Méně mraků v animaci počasí v Sense - Less clouds v3.
Veškeré info, obrázky a stažení ve zdroji úpravy zde.

21.5.2010 115.HTC Fix pro "stabilitu systému" při hovoru.
Stažení.
Další info a stažení úpravy ve formě .cab pro instalaci na jakoukoliv ROM zde. Úprava provede pouze změnu těchto dvou knihoven: CAD.dll a
Wavedev.dll. Další stažení .cab zde. Bohužel na ROM co používám to prakticky kompletně znefunkční telefonní aplikaci. Následná odinstalace proběhla bez problémů.

A: 31.8.2010 116.Změna obrázku planety v počasí na hlavní obrazovce Sense - Jaguaralani PLANETS.
Veškeré info, obrázky a stažení ve zdroji úpravy zde. Měnit je možné jak "Slunce" pro den, tak i "Měsíc" pro noc.

A: 26.6.2010 117.Aplikace na úpravu MP3 tagů písniček přímo v zařízení - Mp3 Tag Editor v.2.0.
Veškeré info, obrázky a stažení ve zdroji úpravy zde.

30.5.2010 118.Obarvení různých detailů na jednotlivých záložkách v Sense - Coloured Sense Bits.
Veškeré info, obrázky a stažení ve zdroji úpravy zde.

30.5.2010 119.Nastavení kompletního zprůhlednění všech prvků na hlavní obrazovce jednou aplikací - BL_Group Full Transparent.
Aplikace funguje velice pěkně a má i jednoduché rozhraní pro aktivaci a vrácení zpět do původního stavu. Zdroj. Další stažení.

120.Nastavení stejného pozadí na všech záložkách Sense jako na hlavní obrazovce - BG4all.
Kompatibilní s CHT. Zdroj. Další stažení.

A: 6.10.2010 121.Focení pomocí hardwarového tlačítka - SciLor's LeoCameraAnyKey v0.5.1
Zdroj info a stažení aktuální verze aplikace.
Diskuze k aplikaci na XDA zde.

A: 25.8.2010 122.Změna barvy písma.
Veškeré info, návod, obrázky a stažení některých barev písma ve zdroji úpravy zde.

2.6.2010 123.Jiný skin aplikace FM rádio.
Obrázky a stažení zde. Další stažení.

124.Aplikace pro vypnutí displeje (zamknutí zařízení) a aktivace zvoleného profilu otočením zařízení displejem dolů - Flip2Mute - GSensor Profile Changer.
Stažení a info.

125.Aplikace pro odpočítávání času a stopky.
-My StopWatch v1.5: Zdroj. Další stažení včetně cz lokalizace zde. Existuje i novější verze aplikace (2.0). Nějak se mi nelíbí...
A: 13.6.2010 -SenTi v1.6.5: Zdroj, diskuze, podrobnosti a stažení zde.

126.Jednoduchá aplikace pro zhasínání displeje - Screen Off.
Zdroj, diskuze, podrobnosti a stažení zde.

127.Komplexní program pro rozšíření možností a správu hlasitosti - Volumex.
Veškeré informace na domovské stránce aplikace včetně stažení.
Po instalaci tohoto programu se mohou vyskytnout problémy se zobrazením diakritiky v různých programech (IE, Opera, Translator...). Řešení: vymazat soubor Arial ze složky Windows/Fonts.

128.Flešovací utilita Custom_RUU.exe bez otravných potvrzování.
Zdroj, diskuze, podrobnosti a stažení zde.

A: 3.12.2010 129.Aplikace na kompletní změnu fontu písma v celém systému - KD-Font v.1.2.4.
Zdroj, diskuze, podrobnosti a stažení zde.

23.12.2011 130.Aplikace pro synchronizaci úkolů s Google - GogTask v2.6.
Zdroj, diskuze, podrobnosti a stažení zde.

25.8.2010 131.Aplikace pro zjednodušení při překládání aplikací - MUI-Generator 0.1Alpha.
Zdroj, diskuze, podrobnosti a stažení zde.

A: 1.6.2011 132.Oboustranné nahrávání modulace probíhajícího hovoru.
Zdroj úpravy zde.
Tato úprava patří spíše do sekce úprav registrů, ale je tak "závažná", že je v obou umístěních.
Pro ROM (oficiální), které neobsahují žádnou aplikaci pro nahrávání hovorů funkční buď v kombinaci s aplikací ACR 1.2.5.CAB odsud anebo stačí nainstalovat tuto upravenou aplikaci ACR 1.2.5HD2.CAB (jsem si dovolil doplnit do instalace této aplikace úpravu registru pro plnou funkčnost na HD2).
Pro instalaci aplikace a nahrané/nahrávané hovory je nutné vybrat umístění v interní paměti zařízení!!!!
Ne na paměťové kartě!

A: 23.1.2011 133.HTC Home Sense pro Windows - HTC Home 1.10.
Aplikace pro všechny, kterým chybí Sense na PC.
Zdrojové stránky včetně odkazu na stažení (i cz lokalizace nastavení) zde. Velice časté aktualizace aplikace.
Další diskuze a prezentace na XDA.
A: 21.9.2010 Přestože by v novém buildu měla být podpora lokalizace pro AccuWeather, tak ji mám pouze u názvu města. Takže jsem cz lokalizaci počasí doplnil. Ke stažení zde. Soubor po stažení rozbalit a složku cs-cz nakopírovat do umístění:
HTC Home 1.10\WeatherProviders.
Vzhledem k tomu, že v aktuálních verzích programu jsou přidávány nové funkce, které nejsou obsaženy v cz překladu nastavení na domovské stránce programu, zde je ke stažení aktuálně doplněný soubor cs-CZ.xaml. Soubor nakopírovat do složky:
HTC Home 1.10\Localization.
Náhled uspořádání mé plochy a zde ke stažení základní obrázek.
V aplikaci je dostupná i změna formátu data " na hlavní obrazovce" stejně tak, jako v Sense. Soubor Settings.ini otevřít (používám NotePad2) a na řádku DateFormat změnit formát třeba podle tohoto vzoru.

134.Aplikace pro rozšířenou správu vyzváněcích tónů SMS a E-mailů - InboxTones.
Zdroj, popis aplikace, podrobnosti a stažení zde.

3.9.2010 135.Aplikace na okamžitou aktivaci kamery z režimu spánku pomocí hw tlačítka Home - Camera lock button.
Zdroj, diskuze, podrobnosti a stažení zde.

3.9.2010 136.Aplikace pro vizualizaci hodnoty kapacity baterie v závislosti na čase - tBattery Graphical Analyzer.
Zdroj, diskuze, podrobnosti a stažení zde.

4.9.2010 137.Tři sloupce zástupců oblíbených stránek na záložce Internet.
Zdroj, diskuze, podrobnosti a stažení včetně návodu na vrácení dvou sloupců zástupců zde. Dobré je doplnit tuto úpravu ještě úpravou registru na zvětšení počtu zástupců (HKCU\Software\HTC\Manila\Internet.CountOfPush).

9.9.2010 138.Průhledné psaní SMS - TransparentSMS.
Zdroj, podrobnosti a stažení včetně obrázků zde.

9.9.2010 139.Další záložka do Sense - Manila Game Fifteen (Version 2).
Zdroj. Náhled.
Postup instalace a další info zde.

12.9.2010 140.Pomocná aplikace na spouštění jiných (systémových) aplikací - VJBrisk v0.42.
Zdroj, diskuze, podrobnosti a stažení zde. Další stažení zde.

15.9.2010 141.Jednoduchá aplikace umožňující spouštět jiné aplikace včetně dalšího argumentu - RWA - Run With Argument - v.1.0.
Zdroj, diskuze, podrobnosti a stažení zde.

23.12.2011 142.Další aplikace na poslouchání internetových rádií celého světa - OPENwebRadio Q,W(VGA) - v.2.0 BETA2.
Zdroj, diskuze, podrobnosti a stažení zde.

23.1.2011 143.Utilitka na export registrů přímo v zařízení - VipRegExport v.9.0.
Zdroj, diskuze, podrobnosti a stažení zde.

15.9.2010 144.Utilitka na automatické vytvoření zástupců nastavení - Control Panel Settings to Links.
Zdroj, diskuze, podrobnosti a stažení zde. Aplikace automaticky vytvoří do jedné složky v nabídce start zástupce všech položek v Nastavení. Takového zástupce je pak možné přidat např. na rychlou volbu a zvolit konkrétní položku nastavení podstatně rychleji než přes standardní nabídku Nastavení.

145.Oprava problému, kdy na cz systému nefunguje úprava na barevné odlišení víkendových dnů v měsíčním zobrazení kalendáře.
Upravená aplikace, diskuze a odkaz na zdroj zde. Nekompatibilní s verzí Sense = < 1921 - neinstalovat.

146.Spojení úprav #145 a #107.
Obě úpravy po nainstalování fungují současně. Podrobnosti zde.
Stažení: 28days+cz_obarv_cal.cab. Nekompatibilní s verzí Sense = < 1921 - neinstalovat.

22.9.2010 147.Softwarová emulace Car Kit režimu.
Zdroj, diskuze, podrobnosti a stažení zde. Aplikace umožňuje aktivaci Car kit režimu (včetně automatického přepnutí na hlasitý poslech při hovoru) bez nutnosti vložení zařízení do speciálního držáku anebo připojení upraveného kabelu. Další stažení již kompletně připravené instalace zde.

A: 23.12.2011 148.Aplikace na rychlé a automatické změny profilů - Profile Switch v.1.17.0.0.
Zdroj, diskuze, podrobnosti a stažení zde.

A: 12.08.2011 149.Další záložka do Sense - RSSTab 4.1.
Zdroj. Náhled.
Postup instalace a další info zde.

A: 23.1.2011 150.Program pro automatické přepínání na hlasitý poslech při hovoru - AutoLoudspeaker V1.6.
Zdroj.

A: 13.11.2010 151.Komplexní program pro správu hlavní obrazovky v Sense - Co0kie's Home Tab v2.0.0 Final Released - CHT.
Zdroj včetně stažení aplikace. Aplikace je skutečně velice užitečná a její pomocí lze měnit na hlavní obrazovce všechny možné funkce, nově obsahuje i další widgety.
A: 27.9.2010 Korektní a aktuální cz lokalizace Hlavní obrazovky i pro tento program je zobrazena po instalaci CZ Manila fixu anebo po nakopírování souboru 15739b59_manila do složky Windows z bodu #52 zde a následném restartu (anebo pouze restartu sense).
Volitelné možnosti programu jsou měněny přímo přes registry (HKLM\Software\HTC\Manila\Co0kie\) anebo pomocí grafického rozhraní tohoto jednoúčelového prográmku:

A: 13.11.2010 152.CHTEditor - Co0kie's Home Tab Editor v2.0.0.0 Final Released - CHTE.
Zdroj včetně stažení aplikace.
A: 13.11.2010 Cz lokalizace aplikace zatím není dostupná on-line na aplikačním serveru - zřejmě ani již nebude on-line. Pro cz lokalizaci stáhnout tento soubor. Soubor language_czech.txt nakopírovat do složky Program Files/CHTEditor. Pokud najdete v cz lokalizaci tohoto programu nějaké překlepy, nesmysly apod., tak připomínky do této diskuze. Díky.
Detail aktualizace cz lokalizace zde. Zde ke stažení kompletní instalace i včetně cz a sk lokalizace.
A: 8.5.2011 Sk lokalizace aplikace zatím není dostupná on-line na aplikačním serveru - zřejmě ani již nebude on-line. Pro sk lokalizaci stáhnout tento soubor. Soubor language_slovak.txt nakopírovat do složky Program Files/CHTEditor. Pokud najdete v sk lokalizaci tohoto programu nějaké překlepy, nesmysly apod., tak připomínky do této diskuze. Díky.
Detail aktualizace sk lokalizace zde. Zde ke stažení kompletní instalace i včetně cz a sk lokalizace.

A: 23.07.2011 153.CHTScheduler 2.30 + CHTSLoco 1.10 (final versions).
Zdroj včetně stažení aplikace. Pomocí této aplikace je možné provádět rozsáhlá nastavení vzhledu, nastavení a plánování chování celého zařízení.

A: 23.1.2011 154.Grafické vylepšení počasí v Sense - ATMOSFERA v6.
Zdroj, diskuze, obrázky a stažení zde.

6.11.2010 155.Grafické vylepšení nové verze FM rádia.
Zdroj, diskuze, obrázky zde. Náhled. Stažení až po registraci a přihlášení na stránkách autora :evil:.

A: 23.12.2011 156.Rozšíření funkce stavové diody - Zevele's Blinker v1.9.
Zdroj, diskuze, popis aktivovaných funkcí a stažení zde.

A: 27.12.2010 157.Aktivace automatického otáčení obrazovky v Sense podle polohy zařízení - PQD_LandscapeMode.
Otáčí do zobrazení na šířku. Funkční pouze při otočení na jednu stranu - s tlačítky vpravo. Funkční ve všech záložkách Sense.
Zdroj, diskuze, stručný popis a stažení zde. Náhled.
A: Po instalaci této úpravy není funkční povolení (pouze vypnutí) upozornění na stahování dokumentů záložky Dokumenty v Sense (a dokumentů v roamingu) přes Nastavení->Synchronizace dat->Dokumenty->Vypnout upozornění na stahování (Vypnout upozornění na roaming).

158.Oficiální CZ/SK systém na ROM 3.14.
Žádné další úpravy tohoto bodu. Oficiální stažení primárně určené pro ROM 3.14.479.2. Rozbalené do .cab souborů, které je možné nainstalovat na libovolnou ROM a zařízení: stažení.
HTC-Leo-9_OEM_IW100cz.armv4 - česká lokalizace
HTC-Leo-9_OEM_IW100sk.armv4 - slovenská lokalizace
Po instalaci na jinou ROM je možné, že některé aplikace nebudou fungovat korektně. Postupovat analogicky, jak je uvedeno v bodu #95 zde.

A: 13.11.2010 159.Další záložka do Sense - TV a rádia.
Poměrně "stará záležitost". Zdroj. Náhled.
Postup instalace a další info zde.
Postup přidávání dalších odkazů na rádia a TV a volba programu pro přehrávání zde.

160.Jednoduchá aplikace umožňující vytvořit spouštěcí .exe soubor jiné aplikace (anebo její specifické funkce pomocí argumentu) s vlastní ikonkou - Png2Exe v4.
Zdroj, diskuze, podrobnosti a stažení zde.

161.Grafické vylepšení a kompletní stažení aplikace AudioBooster - Zesílení zvuku.
Zdroj, diskuze, obrázky zde. Stažení upravené instalace zde. Náhled.

162.Office Mobile 2010 v cz lokalizaci - Verze: 14.0000.4524.
Lokalizovanou verzi Office Mobile 2010 cz je možné nainstalovat z Marketplace anebo nainstalovat z .cab. Stažení zde. Řeší i problém použití kompletní lokalizace z bodu #158 v Office Mobile (Excel i OneNote) na neoficiálních ROM.
Na sk lokalizovaný systém nainstalovat tuto upravenou cz verzi: stažení zde.

A: 11.8.2011 163.Utilita pro jednoduchou správu záložek v Sense - SenseUtil (Tab Control File Editor).
Pomocí této aplikace by mělo být přidávání dalších záložek a jejich správa uživatelsky příjemnější. Zdroj včetně stažení instalačního .cab souboru.

A: 30.04.2012 164.Nejenom oprava známých chyb slovenského Sense - Manila sk fix verze 3.03.
Samostatné téma k této úpravě a více podrobností zde.
Stažení. Soubor po instalaci:
-přepne prostředí Sense přes registry do slovenštiny
-opraví chybu s nefunkčními notifikacemi událostí
-opraví chyby sk Sense - zahrnuje všechny opravy obsažené v předešlé verzi
-obsahuje lokalizaci dalších karet v Sense. Seznam zde.
-dokopíruje do registrů chybějící klíče pro obrázky a videa v sk systému.

165.Testovací aplikace GPS modulu - HTC GPS Tool.
Stažení. Vyextrahováno z HD2 Debug Tools.

166.Přesunutí cache HTC album na paměťovou kartu pro ROM 3.14.
Zdroj a další upřesňující info. Další stažení zde.

167.Pouze cz lokalizace Office Mobile 2010.
Ke stažení zde.

A: 23.2.2011 168.Fix Opera Flash v1.5.5.20.
Zdroj včetně odkazu na stažení a podrobného obrázkového a video návodu zde.
Po aktivaci umožňuje prohlížení, ve zdroji vyjmenovaného, flashového internetového obsahu v prohlížeči Opera.

169.Odstranění RSS pluginu Sense hlavní obrazovky.
Použít drac667_Remove_RSS_Feed.cab, popř. MobileUnderground NoRSS_22e41977_manila.cab. Ke stažení zde. Další stažení zde.

170.Pouze sk lokalizace Office Mobile 2010 v češtině.
Ke stažení zde.

171.Aplikace/zástupce pro automatické spouštění Android portu z SD ve WM - Android Loader v6.0 Final HD2 anebo RunDroid-dual boot to Android [SD] or WM6.
Android Loader v6.0 Final HD2 - včetně mnoha dalších možností nastavení spouštění. Veškeré info a stažení zde.
RunDroid-dual boot to Android [SD] or WM6 - info a stažení zde.

172.Přesunutí cache Google Maps z interní paměti na paměťovou kartu.
Zdroj úpravy včetně popisu postupu a stažení upravených souborů pro verzi GM 4.1.1. zde.

173.Zobrazení Flash obsahu internetu.
Zdroj úpravy, diskuze a stažení instalačních souborů zde. Podle diskuze někomu úprava funguje a někomu ne. Zřejmě podle typu zařízení a použité ROM.

174.Vymazání souborů, které se instalují přímo z ROM - uvolnění interní paměti.
Zdroj a popis postupu zde.

175.Řešení problému s nefunkční volbou ukazatele směru k cíli v kompasu.
Přeinstalovat aplikaci kompasu. Stažení.

176.Další šablony pro režim "Obrazový motiv" ve fotoaparátu.
Zdroj. Obsahuje i aktivační klíč do registrů, který tento režim povolí u zařízení, kde není standardně aktivní. Další stažení zde.

177.Microsoft My Phone nejen v cz (sk) lokalizaci - Verze: 01.06.2718.0001.
Stažení zde. Řeší i problém použití kompletní lokalizace z bodu #158 v My Phone na neoficiálních ROM.

178.Odstranění nápisu u posuvníku pro odemknutí obrazovky - Lock Screen Middle Fix.
Veškeré info a stažení různých verzí zde.
HTC U12 + (Plus) 64/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.21.401.3, S-ON

HTC U11 + (Plus) 128/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.24.401.7, S-ON

HTC U11 64/4GB Brilliant Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 2.33.401.10, občasné S-OFF

Uživatelský avatar
jirkab
Administrátor
Příspěvky: 16561
Registrován: 20 úno 2010 14:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Úpravy, opravy a vylepšení - registry

Nový příspěvek od jirkab » 20 úno 2010 18:00

Samostatné úpravy registrů:

A: 4.9.2010 1.Správce souborů, FTP a editor registrů - Total Commander pro zařízení Pocket PC v.2.52 beta 3.
Stažení, čeština do programu: Stažení.

2.Editor registrů pro PC.
Stažení. V programu je také třeba možné úpravy registrů převádět na instalační .cab sobory.

3.Úpravy Opery a internetu.
-zvýšení počtu záložek: HKLM\Software\Opera\Prefs\User Prefs\Maximum Allowed Tabs

-aktivní odkazy při oddálení: HKLM\Software\Opera\Info\az_overview_threshold -> 32

-změna počtu zástupců oblíbených položek: HKCU\Software\HTC\Manila\Internet.CountOfPush (nejlépe sudé číslo)

-zlepšení posunu po stránce: HKLM\Software\Opera\Info\PanFps -> 50

-plynulejší přiblížení: HKLM\Software\Opera\Info\ZoomFps -> 50

-nižší základní přiblížení: HKLM\Software\Opera\Prefs\Adaptative Zoom\Default Zoom -> 100

-rychlejší zobrazení textu - zvýšení cache: HKLM\Software\Opera\Info\fontcachesize -> 64

-zvýšení přidělené paměti: HKLM\Software\Opera\MemoryLimits\AllocLimit -> 70254592, HKLM\Software\Opera\MemoryLimits\HeapLimit -> 73400320, HKLM\Software\Opera\MemoryLimits\memory_heap_threshold_size -> 131072, HKLM\Software\Opera\MemoryLimits\mmap_reserve_size -> 20971520, HKLM\Software\Opera\MemoryLimits\sbrk_reserve_size -> 49283072.

4.3.2010 -změna nápisu v řádku vyhledávače na záložce Internet v Sense: vytvořit nový klíč: HKCU\Software\HTC\Manila\Internet.SearchTitle -> hodnota "String" cokoliv např. Vyhledat Googlem
4.3.2010 -změna vyhledávání na záložce Internet v Sense: vytvořit nový klíč: HKCU\Software\HTC\Manila\Internet.SearchUrl -> hodnota "String" např. pro výsledky pouze v češtině google.cz/search?hl=cs&output=html&q=%s - adresa se zadává bez "http://www.". Výsledky vyhledávání optimalizované pro PDA: google.cz/pda/search?hl=cs&output=html&q=%s atd...

-změna spouštěného prohlížeče za jiný než IE při dalších odkazech systému (např. prohlížení http://www.str" onclick="window.open(this.href);return false;ánek kontaktu): HKLM\Software\Microsoft\Shell\Rai\:MSPIE\1 -> OperaL.exe pro prohlížeč Opera.

4.SMS, E-mail, Pdf...
-změna levého soft tlačítka v doručených e-mailech z Odpovědět všem (Reply All) na Odpovědět (Reply):
HKCU\Software\Microsoft\Inbox\Settings\ShowReplyAllEmailSK1 -> 0
-při problémech s cz kódováním v e-mailech změnit: HKLM\nls\SystemLCID -> na 405 (hex) a reset

-odstranění popisku např. - GSM z doručených SMS: vymazat obsah příslušného klíče v registru: HKLM\Software\Jataayu\Messaging\MsgFlags

-vypnutí hlášky po odeslání SMS (zpráva byla úspěšně odeslána): HKLM\Software\Jataayu\Messaging\DisableSMSSuccess -> 1

-zvětšení menu seznamu kanálů ve čtečce RSS: HKCU\Software\Ilium Software\RSS Hub\EnableTouchableUI -> 1

-zobrazení PDF dokumentu na celou obrazovku: HKCU\Software\Adobe\AdobeReaderLE.25\KeepToolbarInFullScreen -> 0
-přizpůsobení zobrazení PDF souborů při otevření obrazovce: HKCU\Software\Adobe\AdobeReaderLE.25\InitialZoomType -> 0

5.Bluetooth.
-nestandardní chování Bluetooth s některými autorádii/pevnou BT zástavbou ve vozidlech/BT handsfree: vytvořit nový klíč: HKLM\Software\Microsoft\Bluetooth\sys\COD -> hodnota "DWORD" decimální 5374476 anebo změnit klíče: HKLM\Software\WIDCOMM\Plugin\HandsFree\SupportedFeatures -> 45, HKLM\Software\WIDCOMM\Plugin\HandsFree\HFBDA s hodnotou Binární stejnou jako je v klíči LastConnectedBda, HKLM\Software\WIDCOMM\Plugin\HandsFree\HFDeviceType s hodnotou DWORD decimální 2, vymazat hodnotu klíče: HKLM\Software\WIDCOMM\BtConfig\General\BDAddr a změnit klíč: HKLM\Software\WIDCOMM\BtConfig\General\DisableReopenAudio -> 0 anebo změnit klíč:
7.5.2010 HKLM\Software\WIDCOMM\Plugin\HandsFree\SupportedFeatures -> 1085
-příjem souborů přes BT bez bezpečnostního dotazu a zadávání hesla: HKLM\Software\WIDCOMM\BTConfig\Services\0002\Encryption -> 0, HKLM\Software\WIDCOMM\BTConfig\Services\0002\Authorization -> 0

5.9.2010 -přidání podpory BT (dlouhý stisk tlačítka) v MS aplikaci Voice Command: HKLM\SOFTWARE\OEM\VoiceCommand\Path -> \windows\voicecmd.exe.

6.Další.
-vypnutí automatického zamykání: HKCU\ControlPanel\Keybd\DeviceLockWhenSuspend -> 0

-aktivace světlocitlivého sensoru pro celý systém: HKLM\System\State\Phone\PSensorStatus -> 1

-kompletní deaktivace G-sensoru: HKLM\Drivers\BuiltIn\GSensor\Dll -> změnit název knihovny

6.5.2010 -povolení spuštění blesku při nízké kapacitě baterie: HKLM\Drivers\BuiltIn\Battery\FlashLightPowerUnavailable -> 1 - po restartu se bohužel hodnota změní zpět na 0, takže povolení po restartu opět nefunkční.

-zamezení automatickému vyskakování soft klávesnice: vytvořit nový klíč: HKCU\ControlPanel\Sip\TurnOffAutoDeploy -> hodnota "DWORD" 1
4.3.2010 -rychlejší odezva klávesnice při psaní: HKCU\ControlPanel\Keybd\InitialDelay -> 100 (Decimal).

-přenastavení levého tlačítka na hlavní obrazovce: HKLM\Software\HTC\Manila\Home LSKText na požadovaný nápis např.: Foťák, v klíči HKLM\Software\HTC\Manila\HomeLSKPath zadat cestu ke spouštěcímu souboru např.: windows/camera.exe. Vrácení levého softwarového tlačítka na spuštění aplikace Telefon: Stažení. Úpravu je možné realizovat přes BsB (ale bez editace nápisu)
20.6.2010 Obsah registru HKLM\Software\HTC\Manila\HomeLSKPath pro funkci levého soft tlačítka v Sense na "Všechny kontakty (All contacts)" je Manila://people\browserlayer\?.page

-přenastavení funkce na dlouhé podržení odesílacího tlačítka: HKLM\Software\Microsoft\Shell\Keys\40C6\

-vypnutí animace počasí na hlavní obrazovce: HKCU\Software\HTC\Manila\Home.WallpaperMode -> 1
-kompletní vypnutí služby počasí v sense: HKLM\Software\HTC\Manila\HTCServices\WeatherService\WeatherService.dll přejmenovat např. na WeatherService.dlll

-omezení náhodného spuštění "klikacího" odkazu při rolování: HKLM\System\GWE\Touch\Filter\Minimumtaptime -> 30

-přidání desátého řádku do vyskakovacího Menu v aplikacích: HKLM\Software\HTC\HtcMenus\PortraitMaxItemCount -> 10

-zrychlení posuvu na stránce internetu, telefonním seznamu a albu: HKLM\SOFTWARE\HTC\HTCScroll\velocity_factor -> 20000 nebo vyšší
-zrychlení posuvu v albu při zobrazení na šířku: HKLM\SOFTWARE\HTC\HTCAlbum\rotate -> 0

-aktivní funkce Zesílení zvuku (Audio Booster) i v dalších písničkách: HKLM\Software\HTC\AudioManager_Eng\Config\enter_suspend -> 0. Podle některých zdrojů stačí nechat běžet Audio Booster na pozadí; ani jedna z těchto úprav není stoprocentně funkční (např. po funkci Pausa je Audio Booster opět neaktivní)

-java na celý displej: HKCU\Software\JBlend\Full_Screen_Mode -> 1
-změna velikosti písem v java aplikacích přes JBlend emulátor: u Opery Mini5 je to takto: HKCU\Software\JBlend\
VM_Font_Size0 velikost písma ve formulářích (zadávání adresy)
VM_Font_Size1 velikost písma v prohlíženém textu (dá se měnit dále ještě v nastavení OM)
VM_Font_Size2 velikost písma v systému aplikace v některých Menu

-vypnutí zvuku při nastavování hlasitosti: HKCU\ControlPanel\Volume\Mute Change -> 1

8.4.2010 -vypnutí HTC prostředí pro ovládání hlasitosti: HKLM\Services\HTCVOLUME -> vymazat anebo přejmenovat klíč DLL

-společné ovládání hlasitosti v Sense: HKLM\Software\HTC\VolumeOverlay\SimpleMode -> 1

8.4.2010 -aktivace klasických Windows notifikací v horní stavové liště: HKLM\Services\NOTIFICATIONMANAGER -> vymazat anebo přejmenovat klíč Dll

30.5.2010 -vypnutí zobrazování hodin v horním stavovém řádku: HKLM\Software\Microsoft\Shell\TaskBar\LimitedClock -> 1

-zmenšení velikosti textu v YouTube aplikaci: HKLM\Software\HTC\Youtube\TextScale -> 50
-třídění vyhledávání v YouTube podle datumu: HKLM\Software\HTC\YouTube\SearchSort -> 1
4.3.2010 -kompletní povolení běhu aplikací YouTube a Streaming Media v režimu na šířku v závislosti na Gsensoru: HKLM\Software\HTC\YouTube\EnableRotateScreen -> 1, HKLM\Software\HTC\StreamingDShow\EnableRotateScreen -> 1. Potom ještě známým způsobem přidat aplikace na seznam v BsB pro otáčení přes polohový senzor

-vypnutí vibrační odezvy v aplikaci kalkulačka: HKLM\Software\HTC\Calculator\Vibrate -> 0
-změna vibrační odezvy v aplikaci kalkulačka: HKLM\Software\HTC\Calculator\VibrateLevel -> 06, 0 - bez vibrací, 6 - největší vibrace.

16.4.2010 -vypnutí vibrační odezvy ve PhoneDialeru: HKLM\Software\HTC\Phone\PhoneExtendSetting\KeyPadVibration -> 0
-změna vibrační odezvy ve PhoneDialeru: HKLM\Software\HTC\Phone\PhoneExtendSetting\KeyPadVibrationLevel -> 0XX, 0 - bez vibrací, XX - největší vibrace.

14.7.2010 -vypnutí vibrační odezvy při psaní na soft klávesnici HTC: HKLM\Software\HTC\ezsip\VibrationEnabled -> 0.

-vypnutí vibrační odezvy v celém systému: HKLM\Software\OEM\TFLOSettings\ApVibrationOn -> 0.

-spouštění vybraných aplikací bez prodlevy - povolení jejich běhu trvale na pozadí např. pro Zprávy: vytvořit nový klíč: HKCU\Software\HTC\TaskManager\ExclusiveList\System s hodnotou "DWORD" 0 a názvem Messaging_Client.exe

-provázání fotek z alba do facebooku: HKLM\System\StorageManager\FATFS\CacheSize -> 0
-zobrazení nadcházejících událostí ve facebooku na více dní: HKCU\Software\HTC\Manila\Facebook.LeadTimeOfEvents -> zadat počet dnů, pro které chceme události zobrazovat (původní hodnota 30).

-vyjmutí vybraného adresáře s obrázky ze zobrazení v záložce Fotografie a videa - vytvořit nový klíč v registru:
HKLM\Software\HTC\HTCAlbum\Ignored (příklad: vyjmutí adresáře s obrázky osob, které namluvili navigační pokyny v TomTom) přidat nový klíč třeba s názvem Tomtom s obsahem, kde je přesně specifikována cesta k adresáři s obrázky, tzn. v tomto případě: \Storage Card\VOICES.

14.7.2010 -automatická aktivace menu při každém spuštění fotoaparátu na 5 sekund - doba se dá prodlužovat jakoukoliv aktivitou v aplikaci: HKLM\Software\HTC\Camera\General\ShowUIAfterLaunchCamera -> 1.

6.6.2010 -aktivace navigačních tlačítek v Navi Panelu i bez instalace sw Copilot - vytvořit nový klíč v registru: HKLM\Software\HTC\NaviSW\SDKModule s hodnotou řetězce \windows\alksdk.dll. Úprava v .cab zde.

26.8.2010 -aktivace oboustranného nahrávání modulace probíhajícího hovoru - vytvořit nový klíč v registru: HKLM\Drivers\BuiltIn\WaveDev\MixModeRecord s obsahem DWORD a hodnotou 1. Zdroj úpravy zde.

-24-ti hodinový formát času - vytvořit nový klíč v registru: HKLM\nls\overrides s obsahem DWORD ITime a hodnotou 1
-zobrazení času i včetně první nevýznamné nuly - vytvořit nový klíč v registru: HKLM\nls\overrides\ s obsahem DWORD STFmt a hodnotou 'HH:mm:ss'.

-změna velikosti písma v systému - změnit hodnotu registru: HKLM\ControlPanel\Stylus\192DPI na některou z hodnot: 1300 - největší, 1200, 1050, 900, 720 - nejmenší.

-jiné řešení dvojitého zobrazování obrázků v lokalizovaném Sense - např. nahradit záznam v registru: HKLM\Software\HTC\HTCAlbum\VideoSaveFolder_0409 tímto: HKLM\Software\HTC\HTCAlbum\VideoSaveFolder_0405 s obsahem My Pictures.

23.9.2010 -řešení problému, kdy nefunguje automatické vypínání displeje po nastavené době - zkontrolovat tyto záznamy v registrech: HKCU\ControlPanel\BackLight\BatteryTimeout -> 30, HKCU\ControlPanel\BackLight\LightDetectOn -> 1, HKCU\ControlPanel\BackLight\BrightNess -> 10 (vše v decimální hodnotě).

23.9.2010 -řešení problému, kdy dochází k odpojování wi-fi v režimu spánku: HKLM\Comm\BCMSDDHD1\Parms\SuspendOffDelayInterval -> 0, HKLM\Comm\BCMSDDHD1\Parms\WlanAlwaysOnEnable -> 1.

-řešení problému, kdy dochází k vypínání GPS modulu v režimu spánku: ve všech třech registrech: HKLM\System\CurrentControlSet\Control\Power\State\Resuming
HKLM\System\CurrentControlSet\Control\Power\State\Unattended
HKLM\System\CurrentControlSet\Control\Power\State\Suspend
upravit hodnoty DWORD: gps0:, gpd0:, com4: na obsah -> 1. Celkem tedy devět úprav registrů. Anebo nainstalovat tento .cab, který všechny uvedené úpravy registrů obsahuje. Pro správnou funkci musí ještě konkrétní GPS aplikace podporovat svůj běh na pozadí.

27.10.2010 -aktivace chybějící položky Screen (možnost kalibrace displeje a zapnutí vyhlazování písma v oficiální ROM 3.14) v Menu->Nastavení->System: HKLM\ControlPanel\Pen\Hide -> 0.

-změna názvu paměťové karty v systému: HKML\System\StorageManager\Profiles\SDmemory\Folder -> změnit např. na Storage Card.

-automatické odpojení datových přenosů po stáhnutí emailů (po 10s): HKLM\Comm\ConnMgr\Planner\Settings\SuspendResume -> GPRS_bye_if_device_off a HKLM\Comm\ConnMgr\Planner\Settings\CacheTime -> 10.

-problém s občasnou nefunkčností defaultní aplikace budíku: HKLM\System\CurrentControlSet\Control\Power\Timeouts\ACResumingSuspendTimeout -> 15 a HKLM\System\CurrentControlSet\Control\Power\Timeouts\BattResumingSuspendTimeout -> 15 (obě hodnoty dword, decimál).

-problém se zobrazováním jedné nepřečtené SMS, přestože jsou všechny SMS smazané:
HKCU\System\State\Messages\sms\Unread\Count -> 0, pokud po resetu je opět zobrazena jedna nepřečtená SMS stáhnout opravu s názvem FixUnreadCount zde, rozbalit, nakopírovat do zařízení, spustit a provést reset. Po restartu zařízení po chvilce "1" zmizí.

-vypnutí záložky Nastavení v Sense: HKLM\Software\HTC\Manila\Configuration\adresář se jménem rovnající se pořadovému číslu záložky Nastavení\Enable -> 0. Pořadové číslo záložky Nastavení je většinou to nejvyšší číslo, protože záložka Nastavení bývá poslední. Zda je to skutečně záložka nastavení ověřit v položce PageName = Manila:/settings.page.

- zapnutí infa o vlastníkovi: HKLM\ControlPanel\Owner\Hide -> 0.

- nastavení jednotlivý notifikačních zvuků: je vždy obsaženo v registru Wave: HKCU\ControlPanel\Notifications\příslušná větev registru - třeba pro emal: {877D65A-239C-47a7-9304-0D347F580408}\Wave -> Windows\název.wav. Pro kterou událost se notifikace nastavuje je uloženo v registru s názvem Default.

7.Tweakovací aplikace - HD2Tweak 1.2.0.
Přeložená do angličtiny, není nutné mít nainstalovaný NetCF 3,5. Horší ovládání než BsBTweak. Zdroj.

8.Tweakovací aplikace - BsBTweak.
Zdroj. Stažení.
Je nutné mít nainstalovaný NetCF 3,5. Přes Touto aplikaci je možné řešit tyto úpravy, které nejsou dostupné přes menu:
-aktivace všech úprav pro úsporu energie: Power Saving

-aktivace skrytých fotorežimů: Hidden Camera Modes
-aktivace dalších videoformátů v režimu nahrávání videa: Video Formats
-zlepšení kvality fografií v režimu Super Fine: Camera Superfine
-zlepšení kvality natáčeného videa MPEG4 v rozlišení VGA - zvýšení bitrate: Video BitRate

-vypnutí automatického zamknutí zařízení když není používáno: Auto Lock

-vypnutí Sim ToolKitu: STK Service

-zobrazení ikonky Nastavení v nabídce Start pro přímý vstup do nastavení: Windows Settings

-skrytí kontaktů na SIM: SIM Contacts

-zobrazení zadávací stránky "Info o vlastníkovi": Owner Info

-snížení citlivosti displeje: Screen Sensitivity

-zamezení vyskakování hlášek o nepodepsaných aplikacích: Polices

-přiblížení výběru textu při psaní SMS: HTC Magnifier

-skrytí panelu, který zakrývá tlačítka s menu při Hovoru: Phone Slide Cover

-aktivace původního menu odložení událostí: Windows Notifications

-zlepšení kvality zvuku v FM rádiu: Radio Deemphasis

-skutečné ukončení HTC aplikace na prohlížení obrázků v Sense: Album Close

-aktivace funkce zalamování řádků v Adobe Reader: Adobe Reflow

-aktivace všech úprav pro zvýšení výkonu: Performance

-vypnutí animace při startu: Startup Animation

-zapnutí standardního vyskovacího Windows menu v nabídkách: System Menus

-aktivace ikonky odeslat zprávu v SMS od HTC: Manila Send Button

-aktivace výběru Led upozornění: Led Notifications

-rychlejší načítání internetových stránek nejen při připojení přes wi-fi (aktivací N standardu), ale i při připojení přes mobilního operátora: Wifi N

-neodpojování Wifi při Standby režimu (funkční společně s předchozí): Wifi Standby

-další úpravy prohlížeče Opera 9.7: Opera 9.7

9.Tweakovací aplikace - XT Hack Beta2.
Zdroj. Stažení.
Je nutné mít nainstalovaný NetCF 3,5. Další tweakovací aplikace pro HTC HD2.

A: 4.4.2011 10.Další (touch) tweakovací aplikace na různé úpravy - Touch Tools 2.0 Suite PR1.7.
Zdroj.
HTC U12 + (Plus) 64/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.21.401.3, S-ON

HTC U11 + (Plus) 128/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.24.401.7, S-ON

HTC U11 64/4GB Brilliant Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 2.33.401.10, občasné S-OFF

Uživatelský avatar
jirkab
Administrátor
Příspěvky: 16561
Registrován: 20 úno 2010 14:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

HD2 - Opravdu skutečné a nevyřešené problémy

Nový příspěvek od jirkab » 20 úno 2010 18:05

Opravdu skutečné a nevyřešené problémy:

N1.Nemožnost použít vestavěné FM rádio jako TMC přijímač v navigacích.
Zatím nevyřešeno! Program Hypergps nefunkční.

A: 26.8.2010 N2.Skutečně funkční obousměrné nahrávání probíhajícího hovoru.
Vyřešeno! :mrgreen:
Bod #132 zde
anebo bod #6 zde.

N3.Změna navigačního software vyskakujícího v Sense na kartě Footprints při volbě navigovat na Footprints.
Zatím není žádná skutečně plně funkční možnost jak toto nahradit.
Jsou pouze dvě (tři) polofunkční možnosti:
- Nastavit si místo Copilota jinou navigační aplikaci, tak jak je uvedeno v úpravě číslo: 18 v prvním příspěvku tohoto tématu. Pak se místo Copilota ve Footprints spouští jiná navigační aplikace, ale bez potřebného parametru, takže by musel uživatel ručně nastavit adresu, kam chce navigovat.
- Změnit (vymazat) obsah registru HKLM\Software\Htc\Navisw\SDKModule na cokoliv jiného (původní hodnota \windows\alksdk.dll). V této chvíli bude místo Copilotu vyskakovat "první" systémová GPS aplikace: GoogleMaps s obrazovkou mapy ve které bude v poloze footprintsu zabodnutý špendlík. Tato změna registru, ale také znemožní spouštět navigační software přes Navi panel.
- Použít navigační aplikaci TomTom Navigator ve verzi 7.915.9196, která obsahuje funkci navigovat na obrázek. Nakopírovat si všechny footprintsové obrázky do složky s názvem: "GEO-PHOTOS". Tuto složku vytvořit přímo v rootu paměťové karty. Obrázky se potom dají zvolit ve funkci Navigovat na obrázek v aplikaci TomTom Navigátor. Zobrazují se pouze ty obrázky se správnou polohou podle mapy, která je zvolená v navigaci: tzn. pokud je obrázek z Ameriky ani se nezobrazí ve výběru pokud je zvolena třeba mapa Evropy.

N4.Povolit uspání zařízení v aplikacích a aktivovat ovládání hlasitosti v tomto režimu.
Zde se o to pár nadšenců snaží. V přehrávači hudby v Sense to funguje bez úprav - stejně tak v několika systémových aplikacích. V CorePlayeru např. mi to stejně ani pomocí tohoto Programu nefunguje (to samé ani ruční úpravou registrů).
Myslím si, že tato úprava není ani nezbytně nutná, protože v CorePlayeru (a vlastně ve všech aplikacích) to funguje standardně takto: pokud při přehrávání (používání aplikace) je stisknuto tlačítko zavěšeného sluchátka (červený telefon) zařízení se zamkne a přehrávání (aplikace) se přeruší. Pokud však uživatel ručně zamkne zařízení přes nabídku Start->Lock, přehrávání (aplikace) pokračuje a to i po automatickém zhasnutí displeje. Pokud však chcete na takto uspaném zařízení změnit hlasitost je potřeba (samozřejmě s vyjímkou přehrávače v sense) alespoň jakýmkoliv tlačítkem pod displejem ho rozsvítit (není nutné odemykat).

N5.Aktivace blikání stavové diody při příjmu nového e-mailu.
Částečně vyřešeno pomocí úpravy číslo #17 - blikání podsvícení hardwarových tlačítek odsud.

N6.V připojené bluetooth klávesnici nelze psát s diakritikou.
Zatím nevyřešeno!
HTC U12 + (Plus) 64/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.21.401.3, S-ON

HTC U11 + (Plus) 128/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.24.401.7, S-ON

HTC U11 64/4GB Brilliant Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 2.33.401.10, občasné S-OFF

Uživatelský avatar
jirkab
Administrátor
Příspěvky: 16561
Registrován: 20 úno 2010 14:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

HD2 - Seznam manila souborů s češtinou

Nový příspěvek od jirkab » 25 úno 2010 22:34

Seznam manila souborů ve kterých se nachází počeštění Sense. Všechny soubory jsou ve složce Windows.

4f874ba0_manila - Akcie
7b320e09_manila - "
532ca12c_manila - "
70bd3069_manila - Album
2b9c7497_manila - Email
78e287d9_manila - "
743c7b89_manila - "
0f161977_manila - Footprints
1c47b801_manila - "
4d1c3124_manila - "
6a05ed2d_manila - "
7d2cb2ac_manila - "
7dbf7433_manila - "
7de515a6_manila - "
047aa207_manila - "
268c6d57_manila - "
7058eeff_manila - "
1a1b37c4_manila - Hodiny
15739b59_manila - Home
1b45813c_manila - Hudba
3a8ed8c9_manila - "
3c1bf3b2_manila - "
6b6e5e00_manila - "
4035139b_manila - Kalendář
7c983834_manila - Kompas
1fc03e1e_manila - Lidé
3d9dde3f_manila - "
6fe8d04a_manila - "
21f93ba4_manila - "
29945859_manila - "
367aeb34_manila - "
6779d86d_manila - "
17381c91_manila - "
506556af_manila - "
59c42a27_manila - Počasí
4351f62d_manila - Twitter
0fdf7187_manila - Poloha
6e05cce7_manila - "
1b0b3b35_manila - Základní prostředí
14f42104_manila - "
26486169_manila - "
683e070b_manila - "
4207fc23_manila - "
735271aa_manila - "
736e014d_manila - Zprávy
57940f43_manila - "
580897d6_manila - "
2bbbd46d_manila - Reader
1288bd7e_manila - Dokumenty
2304c350_manila - "
5ecde7f6_manila - "
6df3b420_manila - "
6e9159cf_manila - "
0a4ea10b_manila - Internet
0ca4b866_manila - Facebook
5A6741B0_manila - Seznamy hovorů
0291f8d3_manila - GPS tracker
3CC1B48D_manila - G Horizont
683E070B_manila - Manila popisky
27E0047D_manila - Hra Patnáct
103878F8_manila - RSS
5DA4285F_manila - TV a rádia
5A2BE7DB_manila - "


Pomůcka pro manilaHASH: \windows\htc\název\locales\cs-cz\název.cs-cz.xml
HTC U12 + (Plus) 64/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.21.401.3, S-ON

HTC U11 + (Plus) 128/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.24.401.7, S-ON

HTC U11 64/4GB Brilliant Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 2.33.401.10, občasné S-OFF

Uživatelský avatar
Ante666
Mazák
Příspěvky: 507
Registrován: 07 bře 2010 22:50
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Úpravy, opravy a vylepšení

Nový příspěvek od Ante666 » 08 bře 2010 01:25

"24.Přidávání vlastních slov do slovníku T9.
V neoficiálních ROM je většinou zástupce na tuto aplikaci již v menu, v oficiálních nakopírovat zástupce: eT9MyWords.exe ze složky Windows do Windows/Start Menu/Programs."


Super vec - uz jsem se te na to tusim nekde ptal : Otevru si Editaci a muzu si po jednom pridavat svoje slovicka. Kdybych "nekde na netu" ( kde :) ? ) nasel databazi ceskych slov bez diakritiky (!) - neslo by ten "eT9MyWords.exe" naplnit nejak najednou ;) ?

Diky...
Philips Fizz, Dancall 2711, Sony CMD- Z1, Siemens S3, Siemens C35i, Sony CM-DX1000, Samsung X-820, Panasonic , Nokia 6310, Samsung E700, Nokia 6021+6020, Nokia 3230, Nokia 6131, Ericsson GA-628, Ericsson T10, Nokia E90, HP iPaq 914, Nokia 6301, HTC Touch, Sony Ericsson V630i, Sony Ericsson T700, Sony Ericsson W880i, Nokia E71, Nokia E51, HTC Snap, HTC HD2, Nokia E5, Nokia 2630, LG Optimus Black P970, Samsung Galaxy Pro, Nokia N8, Motorola Charm, LG Optimus P500, ZTE Blade, MotoProPlus ( SUPER !!! ), Huawei Ascend G300, Samsung Galaxy S3;

******** Motorola Pro Plus + Samsung X820 + Huawei Ascend G300 U8815 + Samsung Galaxy S3 *********

Uživatelský avatar
Ante666
Mazák
Příspěvky: 507
Registrován: 07 bře 2010 22:50
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Úpravy, opravy a vylepšení

Nový příspěvek od Ante666 » 08 bře 2010 09:10

A jeste - provedl jsem
32.Aktivace české a slovenské XT9.
Stažení. Dále provést změnu v Nastavení klávesnice a vybrat požadovaný jazyk.

ale prave ze tam je vse s diakritikou... :(
Philips Fizz, Dancall 2711, Sony CMD- Z1, Siemens S3, Siemens C35i, Sony CM-DX1000, Samsung X-820, Panasonic , Nokia 6310, Samsung E700, Nokia 6021+6020, Nokia 3230, Nokia 6131, Ericsson GA-628, Ericsson T10, Nokia E90, HP iPaq 914, Nokia 6301, HTC Touch, Sony Ericsson V630i, Sony Ericsson T700, Sony Ericsson W880i, Nokia E71, Nokia E51, HTC Snap, HTC HD2, Nokia E5, Nokia 2630, LG Optimus Black P970, Samsung Galaxy Pro, Nokia N8, Motorola Charm, LG Optimus P500, ZTE Blade, MotoProPlus ( SUPER !!! ), Huawei Ascend G300, Samsung Galaxy S3;

******** Motorola Pro Plus + Samsung X820 + Huawei Ascend G300 U8815 + Samsung Galaxy S3 *********

Uživatelský avatar
jirkab
Administrátor
Příspěvky: 16561
Registrován: 20 úno 2010 14:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Úpravy, opravy a vylepšení

Nový příspěvek od jirkab » 08 bře 2010 13:35

Jak už jsem psal T9 vůbec nepoužívám, takže s tímto nejspíše moc neporadím - tyhle úpravy jsem přidal vlastně jen pro přehled, že něco takového existuje.
K 24. kde sehnat databázi slov bez diakritiky netuším, ale neexistuje nějaký program na ořezávání diakritiky...
K 32. jedině mne napadá použít T9 anglickou a doplnit vlastni slova bez diakrtiky...
Ale je vůbec nutné, se tímto zabývat? Nešlo by to vyřešit tímto:
Jestli si to dobře domýšlím, jde ti o diakritiku (v czT9) při psaní SMS. Zkoušel jsi odškrtnout v nastavení zpráv přes Sense->Všechny zprávy->Menu->Settings->Options->Use Unicode when necessary? (je to druhé zaškrtávátko zvrchu). To by snad mohlo pomoci. Minimálně je rozdíl, že když máš políčko zaškrtlé (a to je zaškrtlé defaultně) a napíšeš do SMS znak s diakritikou, tak to okamžitě zkrátí maximální velikost zprávy (<70) na rozdíl od případu, kdy políčko zaškrtlé není (<160).
Je to tedy ten případ, který předpokládám a pomohlo to co jsem napsal anebo se jednalo o něco jiného?
HTC U12 + (Plus) 64/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.21.401.3, S-ON

HTC U11 + (Plus) 128/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.24.401.7, S-ON

HTC U11 64/4GB Brilliant Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 2.33.401.10, občasné S-OFF

Uživatelský avatar
Ante666
Mazák
Příspěvky: 507
Registrován: 07 bře 2010 22:50
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Úpravy, opravy a vylepšení

Nový příspěvek od Ante666 » 08 bře 2010 22:44

Priznam se, ze T9 jsem taky nikdy nepouzival. Ale od doby co si Tweakuju zarizeni k obrazu svemu se nestacim divit, jak nektere vychytavky ulehci a zprijemni praci s telefonem. No a narazil jsem na XT9 - odzkousel - a kdyz jsem videl ten potencial, ze se da skutecne a i bez chyb napsat VELICE RYCHLE SMS-ka, tak ted netouzim po nicem jinem 8-) nez najit v HTC HD2 soubor, ktery otevru, zkopiruju vsechna slova at s diakritikou ci bez, pouziju programek na odstraneni diakritiky a vse bez hacku a carek nakopiruju zpet. Tim padem uz mi system nebude nabizet "Ptáček pípá" ;) ale "Ptacek pipa"...
"Zaskrtavatko" ( Use Unicode... ) jsem odskrtl - zadna zmena ani po restartu...
Kdyz ted napisu slovo Ptacek, zustane napsane "Ptáček" - v tom pripade musim dat "nove slovo" a vepsat "Ptacek". No a hned potom system slovo Ptacek bez diakritiky zna a dale mi ho jiz stale nabizi. Pri nabidce me ale stve, ze misto hodne zabiraji slova s diakritikou.
KAM se prosim v HD2 ukladaji ta vsechna slovicka co mi jsou nabizena ? To by nesel ten soubor najit, zeditovat a pouzivat ?

Dik za pomoc !
Philips Fizz, Dancall 2711, Sony CMD- Z1, Siemens S3, Siemens C35i, Sony CM-DX1000, Samsung X-820, Panasonic , Nokia 6310, Samsung E700, Nokia 6021+6020, Nokia 3230, Nokia 6131, Ericsson GA-628, Ericsson T10, Nokia E90, HP iPaq 914, Nokia 6301, HTC Touch, Sony Ericsson V630i, Sony Ericsson T700, Sony Ericsson W880i, Nokia E71, Nokia E51, HTC Snap, HTC HD2, Nokia E5, Nokia 2630, LG Optimus Black P970, Samsung Galaxy Pro, Nokia N8, Motorola Charm, LG Optimus P500, ZTE Blade, MotoProPlus ( SUPER !!! ), Huawei Ascend G300, Samsung Galaxy S3;

******** Motorola Pro Plus + Samsung X820 + Huawei Ascend G300 U8815 + Samsung Galaxy S3 *********

Uživatelský avatar
jirkab
Administrátor
Příspěvky: 16561
Registrován: 20 úno 2010 14:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Úpravy, opravy a vylepšení

Nový příspěvek od jirkab » 09 bře 2010 14:39

Ono pokud změníš to zaškrtávátko unicode...tak tam žádná viditelná změna není, ale klidně můžeš psát znaky s diakritikou, ale odešle to zprávu standardně nezkrácenou. Bohužel na druhé straně, jsou znaky s diakritikou zobrazeny špatně. Takže řešení stejně nic moc.
Jak jsem psal T9 nepoužívám (a ani to v budoucnu neplánuji), takže s tímto nepomůžu. Jedině zkusit pohledat někde na internetu. Použít buď nějaký Dečeštinátor (tak se snad i ten program v originálu jmenuje) anebo zde a třeba zde jsou diskuze a stažení T9 editoru.
Kam se ta slovíčka ukládají nevím. Možná, že je to do složky ET9IMEDB, ale jak to editovat??
Soubor s českou T9 je ve Windows/CSlsUN_xt9.ldb.
HTC U12 + (Plus) 64/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.21.401.3, S-ON

HTC U11 + (Plus) 128/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.24.401.7, S-ON

HTC U11 64/4GB Brilliant Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 2.33.401.10, občasné S-OFF

Uživatelský avatar
Ante666
Mazák
Příspěvky: 507
Registrován: 07 bře 2010 22:50
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Úpravy, opravy a vylepšení

Nový příspěvek od Ante666 » 10 bře 2010 02:17

Diky moc za odkazy ! Trochu jsem to zkoumal, ale moudry z toho nejsem. Nevadi - treba se casem nekdo ozve ze ma reseni...
Philips Fizz, Dancall 2711, Sony CMD- Z1, Siemens S3, Siemens C35i, Sony CM-DX1000, Samsung X-820, Panasonic , Nokia 6310, Samsung E700, Nokia 6021+6020, Nokia 3230, Nokia 6131, Ericsson GA-628, Ericsson T10, Nokia E90, HP iPaq 914, Nokia 6301, HTC Touch, Sony Ericsson V630i, Sony Ericsson T700, Sony Ericsson W880i, Nokia E71, Nokia E51, HTC Snap, HTC HD2, Nokia E5, Nokia 2630, LG Optimus Black P970, Samsung Galaxy Pro, Nokia N8, Motorola Charm, LG Optimus P500, ZTE Blade, MotoProPlus ( SUPER !!! ), Huawei Ascend G300, Samsung Galaxy S3;

******** Motorola Pro Plus + Samsung X820 + Huawei Ascend G300 U8815 + Samsung Galaxy S3 *********

Uživatelský avatar
varan66
Člen
Příspěvky: 34
Registrován: 23 úno 2010 13:23

Re: Úpravy, opravy a vylepšení

Nový příspěvek od varan66 » 12 bře 2010 06:34

83.Samostatná instalace záložky HTC Dokumenty.
Chtěl bych varovat před instalací na ROM 1.66.
Telefon se stane nepoužitelný a pomůže obnovení ze zálohy nebo HR.
/ ROM 3.14.479.2 WWE / RadioROM 2.15.50.14/čeština

Uživatelský avatar
jirkab
Administrátor
Příspěvky: 16561
Registrován: 20 úno 2010 14:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Úpravy, opravy a vylepšení

Nový příspěvek od jirkab » 12 bře 2010 08:14

Díky doplním to tam.
Všechny úpravy testuji, ale pouze na té ROM, kterou mám v té době v přístroji - tzn. většinou aktuální neoficiální od Duttyse.
HTC U12 + (Plus) 64/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.21.401.3, S-ON

HTC U11 + (Plus) 128/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.24.401.7, S-ON

HTC U11 64/4GB Brilliant Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 2.33.401.10, občasné S-OFF

Uživatelský avatar
varan66
Člen
Příspěvky: 34
Registrován: 23 úno 2010 13:23

Re: Úpravy, opravy a vylepšení

Nový příspěvek od varan66 » 12 bře 2010 10:57

Je to pořádný kus poctivé práce, co se vidí na těchto stránkách.
Někoho takhle obětavého jsem snad ještě nepotkal. Je třeba za to autorovi poděkovat.
Měl bych zájem o přechod na ROM Dutyho, ale nevím, jestli je možno použít "InterWrite_Leo_1-48-479-1.zip" pro počeštení,
nebo zda se dá použít a musí se něco povypínat.Chtěl bych totiž vyzkoušet, zda je v této nové ROM zlepšen ovladač na Bluetooth.
Mám problém s verzí 1.66.405.2 a RadioROM 2.08.50.08_2 při komunikaci v Toyotě Avensisu 2009, kde přes všechny úpravy dochází občas k chybám spojení. Jiné chyby tato ROM nemá, jedině že je v ní zbytečný balast.
/ ROM 3.14.479.2 WWE / RadioROM 2.15.50.14/čeština

Uživatelský avatar
jirkab
Administrátor
Příspěvky: 16561
Registrován: 20 úno 2010 14:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Úpravy, opravy a vylepšení

Nový příspěvek od jirkab » 12 bře 2010 18:16

Děkuji.
Na tyto ROM bohužel kompletní počeštění pomocí IW použít v současnosti nejde (a to ani to upravené z bodu #54 odsud) z důvodu toho, že tyto ROM mají upravený dialer (obrazovku pro telefonní aplikaci) a zatím jsem nezjistil, který překlad vypnout, aby to fungovalo. Pro test by určitě stálo za to tam nějakou ROM ve verzi 2.10 vyzkoušet (třeba i v angličtině) - buď neoficiální na tomto základu anebo oficiální - u té oficiální však rozhodně neflešovat přes SD kartu! Flešovat pouze přes kabel pomocí PC, aby nedošlo k přepsání SPL na to, které obsahuje ROM 2.10 a ze kterého není v současnosti jednoduchá cesta zpět na HSPL anebo původní SPL. Ta ROM je skutečně trochu jiná, že by tam i v této oblasti mohla být změna i když pravděpodobnost úspěchu bych odhadoval, tak na 20%, ale určitá šance tu je. Úplně poslední od Duttyse (verze 1.2) je odlehčena o zbytečnosti - 50MB, právě kvůli co největší úspoře místa - plánuji její test tento víkend.
Jaký používáš profil pro spojení s autorádiem? Hands free anebo Wireless Stereo? Pokud to druhé zkusil bych pouze Hands free. Dnes jsem viděl funkční spojení s autorádiem Blaupunkt (starší kousek) funkční přes Hands free profil - bez jakýchkoliv úprav registrů (jiný profil to autorádio neumí). Sice to nezobrazuje kontakty z adresáře na displeji (pouze číslo), ale bez problémů.
HTC U12 + (Plus) 64/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.21.401.3, S-ON

HTC U11 + (Plus) 128/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.24.401.7, S-ON

HTC U11 64/4GB Brilliant Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 2.33.401.10, občasné S-OFF

Uživatelský avatar
varan66
Člen
Příspěvky: 34
Registrován: 23 úno 2010 13:23

Re: Úpravy, opravy a vylepšení

Nový příspěvek od varan66 » 13 bře 2010 05:40

Používám hands free profil, jiný mi to nenabízí.Zkoušel jsem to bez jakýchkoliv úprav registrů a nešel příjem hovorů.Po změnách podle bodu "5.Bluetooth" je již možný provoz bez přenesení tel. seznamu , ale občas nepřijme hovor.
Rozumím dobře , že při flešování ROM pouze přes kabel pomocí PC nikdy nedojde k přepsání SPL ?
Zdá se, že pokud je v názvu ROM "HG", tak je skutečně změna v bluetooth a vesměs jsou tyto ROM chváleny.
Děkuju za pomoc, s Toytou obecně není přívětivá komunikace.Zlatý PARROT CK3100 .
/ ROM 3.14.479.2 WWE / RadioROM 2.15.50.14/čeština

Uživatelský avatar
jirkab
Administrátor
Příspěvky: 16561
Registrován: 20 úno 2010 14:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Úpravy, opravy a vylepšení

Nový příspěvek od jirkab » 13 bře 2010 09:57

V současnosti je takto HSPL pro HD2 udělané -> přepsat se dá pouze flešem z karty. Toto není obecné pravidlo, které by platilo na všechny HTC - u každého je to jinak.
Pokud však budeš flešovat oficiální ROM, která do tvého přístroje patří (což není případ ROM pro US T-mobile), a nebudeš mít v přístroji HSPL, tak samozřejmě dojde k přepsání SPL i při flešování přes kabel. Doufám, že jsem to moc nezamotal. Podstatné je neflešovat v současnosti ofiko ROM 2.xx z paměťové karty!
HG= Holy Grail - v českém překladu tuším Svatý Grál :| , proč to je tak nazvané to jsem neřešil.
HTC U12 + (Plus) 64/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.21.401.3, S-ON

HTC U11 + (Plus) 128/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.24.401.7, S-ON

HTC U11 64/4GB Brilliant Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 2.33.401.10, občasné S-OFF

Milan79
Člen
Příspěvky: 15
Registrován: 25 úno 2010 21:36

Re: Úpravy, opravy a vylepšení

Nový příspěvek od Milan79 » 13 bře 2010 10:19

Používáte někdo task29 před nahráním nové ROM?
Prý je to vhodné na pročištění paměti od všech zbytků ... ?
A jak na to?
HTC LEO: Duttys N4S Legacy Cont. (V3) WWE, OS 5.2.23139, Sense CZ, RadioROM 2.15.50.14

Uživatelský avatar
jirkab
Administrátor
Příspěvky: 16561
Registrován: 20 úno 2010 14:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Úpravy, opravy a vylepšení

Nový příspěvek od jirkab » 13 bře 2010 11:34

To snad není pravda :mrgreen: . Teď ho zrovna přidávám včetně popisu.
Takže úprava číslo 84. za chvíli tam je... :mrgreen:
HTC U12 + (Plus) 64/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.21.401.3, S-ON

HTC U11 + (Plus) 128/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.24.401.7, S-ON

HTC U11 64/4GB Brilliant Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 2.33.401.10, občasné S-OFF

Odpovědět