XDA_UC

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

XDA_UC

Nový příspěvek od jirkab » 13 črc 2010 09:39

Někteří tvůrci neoficiálních ROM implementují tuto aplikaci přímo do ROM.
O co vlastně jde?
O rychlé, automatické a nejčastěji i bez zásahu uživatele, nainstalování všech aplikací, úprav registrů, uživatelských nastavení, nakopírování a vymazání souborů, zástupců, obnovu uživatelských a osobních dat uložených na paměťové kartě v příslušných adresářích. Největší využití tato užitečná aplikace najde po Hard Resetu pro obnovu zařízení do stavu částečně jako před ním. Je to taková alternativa k různým backup aplikacím (Sprite, SPB), které není možné použít (přestože se tak tyto aplikace tváří) především v případech přechodu na jinou ROM.

Hlavní zdroj této úpravy, diskuze a info zde. Novější verze zde.

Samostatná aplikace - XDA_UC_NET - portable customization, Sense GUI.
Aplikace pro ROM, které nejsou tímto programem vybavené v základu. V designu Sense ke stažení zde. Přiložen i stručný popis funkcí a odkazy na další informace.

Popis jednotlivých funkcí, umístění souborů, názvy adresářů.

1)Na paměťové kartě vytvořit složku XDA_UC - základní adresář pro automatické úpravy. Pokud je podmínkou postupná instalace podle přesně daného pořadí, tak do tohoto adresáře je možné ještě umístit složky s číselnými názvy: 1, 2, 3...třeba až 99. Instalace probíhá postupně, nejdříve jsou nainstalovány úpravy ze složky 1, potom 2, atd...

2)Instalace .cab souboru automaticky do zařízení - nakopírovat .cab soubor do složky Storage Card/XDA_UC. Cab soubory se instalují podle abecedy, takže pokud je pro instalaci nějakého programu podmínka mít nainstalovaný program jiný, je třeba je správně přejmenovat.

3)Instalace .cab souboru s dotazem kam nainstalovat - nakopírovat .cab soubor do složky Storage Card/XDA_UC/Manual

4)Obnova osobních dat exportovaných programem PIM Backup - nakopírovat soubor .pib do složky Storage Card/XDA_UC. Pro tuto funkci je nutné mít v zařízení program PIM Backup.

5)Kopírování souborů - nakopírovat soubor do složky Storage Card/XDA_UC/Copy2Root/název_složky/soubor.přípona. Nakopírovat soubor přímo do rootu zařízení se mi nepodařilo. Vždy musela být zadána cesta do nějaké další složky. Např. pro automatické nakopírování obrázku do složky: My Documents v zařízení (anebo na paměťové kartě) musí být soubor obrázek.jpg nakopírovaný ve složce Storage Card/XDA_UC/Copy2Root/My Documents (Storage Card/XDA_UC/Copy2Root/Storage card/My Documents). Je možné zadat i "neexistující" cestu - nakopírovat soubor do složky, která ještě v zařízení není. Program si chybějící složku/y vytvoří automaticky.
Druhá možnost: nakopírovat textový soubor UC_NET_CopyFiles.txt do složky Storage Card/XDA_UC. Obsah souboru musí být pro kopírování souboru anebo celého adresáře obecně tento: cílová složka/soubor=zdrojová složka/soubor. Textový soubor musí být uložený v kódování UTF-8, jinak bude problém s případnou diakritikou.

6)Vytváření zástupců - nakopírovat textový soubor UC_NET_CreateShortcuts.txt do složky Storage Card/XDA_UC. Obsah souboru musí být pro vytvoření zástupce spouštěcího souboru obecně tento:
cílová složka/název.lnk=zdrojová složka/soubor.exe.
Náhled souboru s třemi zástupci. Z náhledu souboru, který je funkční je patrné, že je úplně jedno jaké lomítko je použité, jestli jsou cesty v úvozovkách anebo zda cílová složka zástupce existuje. XDA_UC si neexistující cestu/složky vytvoří automaticky. Textový soubor musí být uložený v kódování UTF-8, jinak bude problém s případnou diakritikou.

7)Úpravy registrů - nakopírovat soubory ve formátu název.reg do složky Storage Card/XDA_UC.
Náhled takového souboru. Pro tuto funkci je nutné mít v zařízení program FS_TaskMgr.
Možný problém po využití této možnosti: u zařízení nefunguje automatické vypínání displeje po nastavené době. Skript v XDA_UC nastaví v registrech příslušné záznamy, tak aby zhasínání displeje automaticky nefungovalo a někdy nevrátí tuto úpravu zpět (přestože by měl). Pokud k tomu dojde zkontrolovat tyto záznamy v registrech: HKCU\ControlPanel\BackLight\BatteryTimeout -> 30, HKCU\ControlPanel\BackLight\LightDetectOn -> 1, HKCU\ControlPanel\BackLight\BrightNess -> 10 (vše v decimální hodnotě).

8)Nastavení pomocí .xml souborů - nakopírovat soubory ve formátu název.xml do složky Storage Card/XDA_UC.
Náhled takového souboru pomocí kterého je možné automaticky nastavit Outlook přes Microsoft Exchange server.
Pomocný program do PC pro tvorbu .xml souboru pro nastavení emailu, wi-fi a certifikátu: ProvXMLCreator. Ke stažení zde.

9)Vymazání souborů - nakopírovat textový soubor UC_NET_DeleteFiles.txt do složky Storage Card/XDA_UC. Obsah souboru musí být pro vymazání souboru anebo celého adresáře obecně tento:
složka/soubor.
Náhled souboru s jedním souborem a dvěma adresáři ke smazání. Jeden adresář prázdný a jeden ve kterém jsou další soubory. Textový soubor musí být uložený v kódování UTF-8, jinak bude problém s případnou diakritikou.

10)Přesunutí souborů - nakopírovat textový soubor UC_NET_MoveFiles.txt do složky Storage Card/XDA_UC. Obsah souboru musí být pro přesunutí souboru anebo celého adresáře obecně tento: cílová složka/soubor=zdrojová složka/soubor. Textový soubor musí být uložený v kódování UTF-8, jinak bude problém s případnou diakritikou.
HTC U12 + (Plus) 64/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.15.401.4, S-ON

HTC U11 + (Plus) 128/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.24.401.7, S-ON

HTC U11 64/4GB Brilliant Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 2.33.401.10, občasné S-OFF

adamis
Mazák

Re: XDA_UC

Nový příspěvek od adamis » 13 črc 2010 09:48

jasný, že LNK - napsal jsem to blbě. Zjistil jsem teď po HR, že se ten soubor *.lnk zapsal do Windows/Start Menu/Programs/Programs, to znamená, že se vytvořila v Programs další složka Programs a v ní je ten *.lnk
Něco dělám blbě...
Aha, už to asi mám - ten soubor iGO8.lnk je potřeba dát do "Storage Card/XDA_UC/Start Menu" a on už ho automaticky strčí do pořadače Programs... Jinak to nevidím. Vycházím z toho, že na Enegyho stránce je příklad, kde soubor, který je v "Storage Card/XDA_UC/Start Menu/GPS" skončí ve "Wndows/Start Menu/Programs/GPS". Tak při dalším HR to zkusím!! :idea:
HTC Titan - ROM_1.09.401.02_Radio_16.23.02.09_A_16.24.00.23_Signed - Microsoft Exchange, SkyDrive...

adamis
Mazák

Nový příspěvek od adamis » 13 črc 2010 15:44

Objevil jsem další "fičurku": v Energyho ROMkách je prográmek Setting exporter (v jiných ROMkách možná taky, to nevím...). Po jeho nastartování si zaškrtnete, co chcete uložit a uložíte - dá se uložit nastavení BT, Face/Twit, Regional, Sound/Rings, Power, Alarms, Owner info, Sense Tab, Sense Setting, Device Keys. Potom je důležité v návaznosti na XDA_UC zvolit v Menu - Autoimport - Enable. Pak jedním červeným tlačítkem - Export Everything a je hotovo. Při dalším HR se vám všechny uložené nastavení automaticky vrátí zpět - BOMBA!!!
Například ta otravná práce vždy znovu a znovu vyplňovat Owner info (Info o vlastníkovi) byla ubíjející...
HTC Titan - ROM_1.09.401.02_Radio_16.23.02.09_A_16.24.00.23_Signed - Microsoft Exchange, SkyDrive...

adamis
Mazák

Nový příspěvek od adamis » 16 črc 2010 13:58

Tak kamarádi, dneska jsem dělal první HR s XDA_UC. Abych pravdu řekl, byl druhej, ale ten první jsem ještě neměl tak vychytanej. Jedním slovem SUPER!!! Přeneslo se všechno, všechno se nastavilo, takže celej HR se vším všudy tak půlhodinka. Nastavení Exchange by mělo jít taky, ale mě se to nepodařilo, takže růčo... Zatím! Ještě taky nevím, jestli jde v XDA_UC nějak nastavit, aby se nastavení Manily Sense (Nabídka/Co0kies Home Tab správce/Menu/Import nastavení) provedlo taky automaticky. Jsem nadšen!!!

marekproksa
Člen

Nový příspěvek od marekproksa » 25 črc 2010 15:40

si ted cosi ctu o xda_uc..nejak se v tom nemůžu vyznat....chci se zeptat jestlii jjde nějak rozdělit caby do složek podle toho jestli je chci instal. do tel. nebo na kartu? a jak pomoci tohoto programu zazalohuji nastavení telefonu? o jsem fakt cosi nepopbral... 8-) :?: diky m
█║▌│█│║║█║▌ ║▌││ROM ░ 31.08.10 ░ © ★ Miri & DINIK ★ ™ ░ v.19.0 ░ WWE ░ 2.13 ░ 23134░ Radio2.15.50.14

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 25 črc 2010 20:48

Dovolím si trochu odbočit: v poslední Duttyho ROM je již také nahrazen dříve používaný Autoinstall zde zmiňovaným XDA_UC. Zatím to používám jako Autoinstall, tzn. po HR pro instalaci pouze .cab souborů do zařízení.
Naštěstí nemusím řešit zmiňovaný problémek s rozhodováním kam aplikaci instalovat, protože pokud je aplikace již jednou na kartě nainstalovaná, stačí mi pouze zástupce pro spouštění. To zde bylo již řešeno, ale nějak jsme se zatím nedozvěděli výsledek, ale vcelku mi je to jedno, protože vše co kopíruji do zařízení (zvuky, zástupce, obrázky pro tapety, úpravy registrů a další soubory) mám zabalené do jednoho .cab souboru, který nechám nainstalovat v rámci XDA_UC.
HTC U12 + (Plus) 64/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.15.401.4, S-ON

HTC U11 + (Plus) 128/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.24.401.7, S-ON

HTC U11 64/4GB Brilliant Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 2.33.401.10, občasné S-OFF

adamis
Mazák

Nový příspěvek od adamis » 25 črc 2010 21:05

marekproksa píše:si ted cosi ctu o xda_uc..nejak se v tom nemůžu vyznat....chci se zeptat jestlii jjde nějak rozdělit caby do složek podle toho jestli je chci instal. do tel. nebo na kartu? a jak pomoci tohoto programu zazalohuji nastavení telefonu? o jsem fakt cosi nepopbral... 8-) :?: diky m
Soubory *.cab uložené ve Storage Card/XDA_UC se nahrajou automaticky do paměti telefonu a soubory *.cab, uložené v Storage Crad/XDA_UC/SD se nahrajou na kartu (musí se ručně odsouhlasit).

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 25 črc 2010 21:14

Aha a mohl by jsi editovat první příspěvek, aby tam byly dostupné všechny tyto zmíněné a přidávat další triky...?
Něco jako zde včetně očíslování, aktualizací...

adamis
Mazák

Nový příspěvek od adamis » 25 črc 2010 21:28

jirkab píše:Aha a mohl by jsi editovat první příspěvek, aby tam byly dostupné všechny tyto zmíněné a přidávat další triky...?
Něco jako zde včetně očíslování, aktualizací...
Noo, v podstatě to není špatný nápad, ale kurňa, jaký já jsem lenivý a pohodlný!!! Nicméně to nějak vyrobím a dám dohromady...
Jen bych byl moc rád, kdyby se našel někdo,kdo tomu XDA_UC rozumí víc než já a umí anglicky víc než já (to je ostatně skoro každý, kdo umí anglicky 10 a více slovíček...) a pomohl nám to tady dát dohromady. Podle mě je totiž XDA_UC velice mocný nástroj a ten, kdo ho umí naplno využít dělá HR tak maximálně 10 minut a tři zmáčknutí...

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 25 črc 2010 21:46

Hned jak bude chvilka času (tak po půlce září), tak se určitě zapojím. Stačí pokud dáš prvnímu příspěvku náplň. Klidně to tam piš bez zbytečných úprav (jako je třeba formátování textu). Vzhledem k tomu, že mám práva na úpravy příspěvků ostatních, tak tam tyto drobnosti upravím. Hlavní je, aby tam ihned v úvodu nechyběl odkaz na zdroj úpravy a dalších informací.

marekproksa
Člen

Nový příspěvek od marekproksa » 25 črc 2010 22:46

ted se zeptam možna pro Vas trivialní věc...jak teda vyrobim ty zastupce již na kartu nainstal. programů?a ta zaloha toho nastavení...?
█║▌│█│║║█║▌ ║▌││ROM ░ 31.08.10 ░ © ★ Miri & DINIK ★ ™ ░ v.19.0 ░ WWE ░ 2.13 ░ 23134░ Radio2.15.50.14

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 25 črc 2010 23:00

Zástupce "vyrábím" ve File Exploreru v zařízení. Na souboru, kterému chci vytvořit zástupce dlouze podržím prst, vyberu možnost Kopírovat (Copy), otevřu složku kam chci zástupce umístit, tam na prázdném místě opět dlouze podržím prst (anebo přes Menu->Edit) a vyberu možnost Vložit zástupce (Paste Shortcut). A je hotovo.
Takto vytvořeného zástupce většinou přejmenuji, nakopíruji do PC a pomocí WinCE Cab Manageru přidám do .cab souboru.
Zástupce se dá tvořit i ručně přímo v PC (třeba v poznámkovém bloku) a vytvořit jej dokáže i přímo WinCE Cab Manager.

adamis
Mazák

Nový příspěvek od adamis » 26 črc 2010 09:54

Já zástupce "vyrábím" pro změnu v Total Commanderu. Otevřu si jedno okno s ikonou programu a druhé okno Windows/Start Menu/Programs. Najedu si kurzorem na ikonu programu a dám File/>>>>/Create Shortcuts - a je hotovo...

capp65
Člen
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od capp65 » 26 črc 2010 10:51

Ahoj vespolek
Zatím se v XDA_UC začínám jen orientovat,protože HR ešče neprobělh... ;) ale je podobný Sashimi,které prozatím používám a tam se instalace na SD potvrzuje taky.
Chci se ještě zeptat
adamis píše:Objevil jsem další "fičurku": v Energyho ROMkách je prográmek Setting exporter (v jiných ROMkách možná taky, to nevím...).
Otázka zní...nedal by se tento prográmek vypreparovat a zprovoznit pro jiné ROM???
On opravdu v jiných romkách není.

Dík capp
HTC HD2 Energy.Leo.29007.Sense2.5.Cookie.2.0.DinikGlass.Jan.06,CZ Sense, RadioROM 2.15.50.14 / Android: MDJ_FroYo_HD_v._4.6_MDJ_S78.0

Obrázek

adamis
Mazák

Nový příspěvek od adamis » 26 črc 2010 10:55

a co takhle položit otázku obráceně... Nedala by se používat skvělá ROM Energy a s ní skvělý prográmek Setting Exporter? Odpověď zní: dala! Vřele doporučuji... :D :D :D

capp65
Člen
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od capp65 » 26 črc 2010 11:11

Je pravda,že ROM Energy jsem ještě neskoušel...snad někdy...zatím jen Elegancia od Miri i s Dinikem ale Duttys je taková moje vlajková loď.

Ale přesto otázka zněla jak zněla...
HTC HD2 Energy.Leo.29007.Sense2.5.Cookie.2.0.DinikGlass.Jan.06,CZ Sense, RadioROM 2.15.50.14 / Android: MDJ_FroYo_HD_v._4.6_MDJ_S78.0

Obrázek

adamis
Mazák

Nový příspěvek od adamis » 26 črc 2010 11:37

Duttyho ROMky mě nijak výrazně neoslovily, mám rád, když se z přístroje vymačká co nejvíce a tady je králem jednoznačně NRG!!! Ale prosím, nekamenujte mě, ať si každý používá, co je mu blízké...

Na tebou položenou otázku, tak jak zněla, odpovídám: protože to nepotřebuju, tak nic preparovat nemusím. :D

RenEdi
Člen

Re: XDA_UC - automatická instalace

Nový příspěvek od RenEdi » 05 srp 2010 10:31

hojky, mám Enegy ROM a v ní pochopitelně XDA UC
nedá se v ní, ale nic nastavovat, nemám možnost "na XDA_UC zvolit v Menu - Autoimport - Enable"

sama zapíše data do Storage Card/XDA_UC/Exporter soubory *.reg
jinou složku než Exporter na kartě nemám

ty *.reg, ale asi neobsahují pokyny k instalaci *.cab??
mám tedy vytvořit složku SD ty .cab soubory nainstalovat do Storage Card/XDA_UC/SD

rád bych se připravil na možný HR a následně uvedl tydlifoník zpět do původního stavu
Xperia Arc S
[ROM|WWE] ** 826x Series ** WM 6.5.3 build [29007] - Sense 2019 (26/01/2011)

ClonyXXL
Častý přispěvatel

Nový příspěvek od ClonyXXL » 05 srp 2010 12:29

Já používám Sprite Backup. Udělám si zálohu, po HR ji netáhnu, a tydlifónik je OK. Samozřejmě se to dá použít JEN na stejnou ROM.
Co je důležité pro mě? JE ČESKY. Tomu XDA_UC nerozumím, takže pro MĚ je pasé....... Metodou pokus - omyl je to na moc dlouho.
HTC HD2 ROM_Leo_HTC_WWE_EastEurope_1.66.476.2 (76641), RadioROM 2.07.51.22_2, čeština Sunnysoft

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 05 srp 2010 16:17

RenEdi píše:hojky, mám Enegy ROM a v ní pochopitelně XDA UC
nedá se v ní, ale nic nastavovat, nemám možnost "na XDA_UC zvolit v Menu - Autoimport - Enable"

sama zapíše data do Storage Card/XDA_UC/Exporter soubory *.reg
jinou složku než Exporter na kartě nemám

ty *.reg, ale asi neobsahují pokyny k instalaci *.cab??
mám tedy vytvořit složku SD ty .cab soubory nainstalovat do Storage Card/XDA_UC/SD

rád bych se připravil na možný HR a následně uvedl tydlifoník zpět do původního stavu
Soubory .reg obsahují obecně nastavení registrů. Klidně se do nich můžeš kouknout třeba poznámkovým blokem.
Odpovědi na další otázky by jsi měl najít v následujících citacích:
adamis píše:...prográmek Setting exporter. Po jeho nastartování si zaškrtnete, co chcete uložit a uložíte - dá se uložit nastavení BT, Face/Twit, Regional, Sound/Rings, Power, Alarms, Owner info, Sense Tab, Sense Setting, Device Keys. Potom je důležité v návaznosti na XDA_UC zvolit v Menu - Autoimport - Enable. Pak jedním červeným tlačítkem - Export Everything a je hotovo. Při dalším HR se vám všechny uložené nastavení automaticky vrátí zpět...

Odpovědět