Lenovo ideapad U330 touch - uživatelské postřehy

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Lenovo ideapad U330 touch - uživatelské postřehy

Nový příspěvek od jirkab » 30 led 2014 21:47

Obrázek

První spuštění: Naprostý děs. Mraky nesmyslných programů, utilit a dalších zbytečností.

256GB HDD je rozdělený na několik dalších oddílů. V jednom skrytém je recovery W8. Na co takovou hrůzu obnovovat? Další 20GB disk "D" na kterém byly po koupi uloženy ovladače :wall:.

Naprosto příšerné dílenské zpracování u UB za 30.000,-. Ostré hrany jak u základní části, tak i monitoru. Základní část se sestává ze dvou dílů, které k sobě vůbec nepasují: 1-2mm mezera, ale jen někde :roll: .

Obrázek detailu:

Obrázek
Spodní část vylisovaná z plechu (vanička) jakoby byla o trošku větší :roll: . Ne jakoby, ale ona skutečně je. Po rozborce je to naprosto jasné. Fúúúj.

Rozebráno - jen pro představu jak to vypadá vevnitř:

Obrázek

Na rozdíl oproti UB Acer S3 má vyměnitelnou RAM, jinak nic zajímavého.

Překvapení na mne čekalo při pokusech o čistou instalaci W8. Neřešil jsem nic a z dřívějška jsem měl nějakou instalaci W8 Pro. To byla ta záludnost. Na UB nikde nebyl štítek s licenčním klíčem. Pouze tato "suprová" nálepka:

Obrázek

Věděl jsem, že je tento klíč pevně zapsaný v UEFI (náhrada BIOS). Myslel jsem si, že nainstaluji svojí instalačku, ta si vezme kód z UEFI a bude hotovo. Chyba: v UB je nějaký systém "Core" a na ten je v UEFI i licence, takže s verzí PRO je to bez šance. Začal jsem pátrat po internetu, kde stáhnout správnou verzi. Oficiálně je to nemožné, protože nemám licenční klíč, který z UEFI nejde (neumím) vydolovat, ale oficiálně stejně nikdo (ani výrobce, ani dodavatel sw) tuto verzi (Core) Windows 8 ke stažení nenabízí. Takže přichází neoficiální instalace. Někdy je nutné obejití zadání aktivačního klíče při instalaci pomocí doplnění souboru ei.cfg do instalace do složky sources. Testováno na verzi Pro a funkční.

Kód: Vybrat vše

[EditionID]
Core
[Channel]
OEM
[VL]
0
Druhý řádek - typ systému (Professional, Core, Enterprise)
Čtvrtý řádek - druh licence (OEM, Retail)
Šestý řádek - typ licence (Hromadná: 1, Jednotlivá: 0)
Toto by měl být příklad obsahu souboru s možností výběru verze při instalaci (netestováno):

Kód: Vybrat vše

[Channel]
Volume

[VL]
1
Zdroj. Pozor v tomto zdroji je nepřesně pro konkrétně tento případ popsána tvorba instalačního disku. Nepřesnost spočívá ve způsobu naformátování bootovací flešky. Správně musí být pro UEFI použito pro bootovací medium formátování FAT32 (ne NTFS).

Zdroj přesného popisu vytvoření spouštěcího USB Flash disku zde.

Zdroj informací BIOS - UEFI zde.

Po stažení tohoto souboru na internetu: cs windows 8 x64 dvd 915456 iso nebyl pak po instalaci problém s on-line aktivací systému. Uf. Samozřejmě stahováno mimo oficiální zdroj (M$) - proč to dělají. Stejně je po internetu mraky instalaček a to včetně funkčních licenčních klíčů, aktivátorů atd :|
HTC U12 + (Plus) 64/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.15.401.4, S-ON

HTC U11 + (Plus) 128/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.24.401.7, S-ON

HTC U11 64/4GB Brilliant Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 2.33.401.10, občasné S-OFF

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Lenovo ideapad U330 touch - uživatelské postřehy

Nový příspěvek od jirkab » 09 úno 2014 19:15

Shrnutí prvních zkušeností:

Plusy:
+++ podsvícení klávesnice s jeho velice jednoduchým zapínáním
++ příjemná klávesnice
+ tichý provoz
+ 3x USB

Mínusy:
- - - - Naprosto drasticky špatná konstrukce - jako kdyby byly jednotlivé díly z jiných přístrojů :o. V některých místech i nebezpečná - možnost pořezání.
- Nic moc odolnost. Vnější díly jsou skutečně z plechu, navíc nějakého levného/špatného/nevhodného, takže velice náchylné k mechanickému poškození.
- Plochý konektor napájení. Viděl jsem poprvé. Proč to dělat standardně, když to může být atypické.

Nová kategorie:
Naprosto zbytečné funkce/vlastnosti, které by si mohli výrobci odpustit a někdy jsou spíše na škodu.
Zbytečnosti:
? ? ? Vysoké rozlišení displeje - z toho plynoucí skoro nečitelné detaily bez lupy. Ve chvíli nastavení zvětšení jsou některé nabídky/zobrazení "mázlé", při snížení rozlišení jsou "mázlé" zase jiné :roll:.
? ? Dotykový displej. V této výkonnostní kategorii, se nic bez dotykového displeje nevyrábí.
HTC U12 + (Plus) 64/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.15.401.4, S-ON

HTC U11 + (Plus) 128/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.24.401.7, S-ON

HTC U11 64/4GB Brilliant Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 2.33.401.10, občasné S-OFF

Odpovědět