Acer Aspire V3-772G - postřehy a výměna HDD na W 8.1

Uživatelský avatar
jirkab
Administrátor
Příspěvky: 16561
Registrován: 20 úno 2010 14:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Acer Aspire V3-772G - postřehy a výměna HDD na W 8.1

Nový příspěvek od jirkab » 27 čer 2014 07:35

1.jpg
Výkonostně výborný NB jakožto náhrada "domácího" stolního PC s občasným (17" - bohužel) přenesením někam - jednodušším než přenášet stolní PC.

Požadavky byly jasné: 2x video výstup pro připojení dvou monitorů, skutečný i7 procesor - tzn. výkonné čtyřjádro (ne jako u UB a menších NB pouze úsporné dvoujádro) a slušná grafika, která bude po zatížení konstrukcí NB uchladitená tak, aby i při renderování NB stíhal. Všechny zásadní požadavky bohužel vše menší než 15" vylučovaly a ten poslední i vše menší než 17".

NB je bohužel vybaven standardním HDD, který skutečně systém brzdí. Ale lepší je dát o dvacet tisíc méně a vyměnit historický HDD za SSD (a hlavně nemít zbytečnosti jako je dotyková obrazovka...).

Podstatné parametry NB: procesor i7-4702MQ, Grafika: Nvidia až 4GB, RAM: 8GB (uvnitř jsou čtyři sloty, zaplněný pouze jediný), dva sloty pro HDD, 4xUSB (z toho 2x USB 3.0).

Opět nastala akce výměny původního HDD za nějaký SSD disk. Řešil jsem čistou instalaci, ale vzhledem k tomu, že jsem neměl k dispozici správnou verzi instalace W 8.1, tak jsem řešil jak na to. Nakonec to nebylo až tak těžké, ale bohužel se při této operaci není možné zbavit toho balastu co je přibalený. Takže pak nastavá činnost s odinstalací a kompletním vyčištěním systému od smetí výrobce a jeho "kámošů" (Nero, Cyberlink, McAfee, Norton, Spotify...), které zabere tolik času a námahy, že čistá instalace od začátku je oproti tomu (především na SSD) úspora času.
Pro možnost, že je dostupná instalačka správné verze systému není nic jednoduššího než si nechat z původního HDD (systému) vyčíst licenční číslo (funkční např. programy: produkey, keyfinder) a to pak při instalaci použít.

Ve chvíli jak není instalace dostupná, tak jednoduše provést přes nástroj Obnovení v ovládacích panelech na nějaké úložiště o velikosti minimálně 32GB zálohu původního HDD (jeho recovery oddílu): Vytvořit jednotku pro obnovení. Tu pak po záměně HDD použít pro obnovení systému na nový HDD. Nový HDD musí být nejlépe naformátovaný a výhradně s pouze jediným oddílem bez předchozích zbytků instalací nějakých operačních systémů. Ve chvíli jak je na disku oddílů více a třeba s recovery předchozího OS, tak je obnovení odmítnuto. To byl právě můj případ a místo toho, aby při obnovování systém na tuto skutečnost upozornil, tak se prostě obnovení ani nezačalo. Takže než jsem se dopátral příčiny, tak uběhlo hodně hodin. Samozřejmě, že standardní naformátování nic neřeší a je třeba použít nějaký z pokročilých nástrojů pro práci s úložišti (zde - použit MiniTool Partition) a tam všechny další oddíly odebrat a vytvořit z HDD jeden celek.
HTC U12 + (Plus) 64/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.25.401.3, S-ON

HTC U11 + (Plus) 128/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.24.401.7, S-ON

HTC U11 64/4GB Brilliant Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 2.33.401.19, občasné S-OFF

Odpovědět