Instalace ROM, diskuze k návodu

Uživatelský avatar
jirkab
Administrátor
Příspěvky: 16561
Registrován: 20 úno 2010 14:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Instalace ROM, diskuze k návodu

Nový příspěvek od jirkab » 20 úno 2010 16:38

HTC Touch HD: Flešování ROM

Úvod:

V předchozím návodu byl popsán postup „instalace“ HardSPL do zařízení. Tím se nám otevřela možnost flešování jakékoliv ROM určené pro HTC Touch HD. Především pro ty kdo nemají ještě žádné zkušenosti v této oblasti anebo si nejsou až tak jistí při nahrávání ROM do zařízení je určen tento návod. Postup je možné označit jako univerzální pro většinu zařízení HTC.

Celý proces začneme výběrem nějaké „favorizované“ ROM - ať již oficiální od výrobce anebo upravené jedním z mnoha fandů (kde jinde než) na XDA.

Ještě před započetím akce je nutno zálohovat si všechny soubory z paměti zařízení o které nechceme přijít, například na paměťovou kartu. Při přehrávání ROM dochází vždy k vymazání interní paměti (toto neplatí při flešování samostatné RadioROM). Data na paměťové kartě nejsou vymazána.

Postup:

Připojíme zařízení k PC, kde je nainstalováno a povoleno připojení ActiveSync (anebo WMDC ve Vistách). Zde doporučuji používat pro toto zásadně notebook. Je to z důvodu, že pokud dojde k výpadku elektrického proudu při flešování na klasickém PC a tím pádem k přerušení nahrávání může dojít k velkým problémům a následně k nutnosti složitého oživování zařízení. Že je zařízení správně připojeno a připraveno nám signalizuje stavová ikona AS (WMDC) tím, že „zezelená“.

Osobně před flešováním nevyndávám ani paměťovou kartu, ani SIM kartu ze zařízení a ani nedávám offline mód. Někteří doporučují provést před nahráním HardReset (údajně pro srovnání interní paměti), toto také neprovádím.

Po stažení programu s ROM do PC spustíme proces souborem s příponou .exe (jedno jestli to bude samorozbalovací archív anebo jako v tomto případě přímo soubor CustomRUU.exe - V poslední době hlásí některé antiviry přítomnost trojského koně ve flešovacím programu CustomRUU.exe (program pro flešování neoficiálních ROM): před flešováním vypnout antivirus např. u AVG: spustit uživatelské rozhraní-> Rezidentní štít->Odškrtnout políčko Rezidentní štít je aktivní->Uložit změny. Po flešování nezapomenout antivirus aktivovat anebo dát CustomRUU.exe do vyjímek přes Rezidentní štít->Správa vyjímek->Soubory vyjmuté z kontroly->Přidat...).

Obrázek

Pak již následují jednotlivé obrazovky s informacemi a žádostmi o potvrzení, tak jako to již známe z nahrání HSPL do zařízení.

Obrázek

Obrázek

Informace na této obrazovce si zaslouží naši pozornost. Jako první podstatný a ještě jsem se o tom nezmínil je příkaz, aby si uživatel vypnul před započetím procesu všechny možné úsporné, hibernační a uspávácí režimy v systému počítače na kterém budeme flešovat. Ještě doplním, že je nejjistější (tak jak je napsáno na obrázku červeně) v průběhu celé operace na PC mít vypnuté všechny ostatní programy – prostě na PC nedělat nic jiného! Další podstatná věc, kterou si systém hlídá je nabití baterie zařízení. Pokud je baterie nabita pod 50%, flešování nepokračuje a vyskočí na nás tato obrazovka.

Obrázek

V takovém případě není nic jednoduššího než kliknout na Exit, baterie nechat patřičně nabít (na více jak 50% včetně) a celý postup zopakovat od začátku.

Pokud je baterie nabitá zobrazí se nám jako další tato obrazovka:

Obrázek

A je tu další obrazovka s informacemi o původní verzi ROM.

Obrázek

Po kliknutí na Update se nám zobrazí toto:

Obrázek

Po kliknutí na Next na obrazovce s informacemi o původní i nové ROM se nám zobrazí toto:

Obrázek

Po kliknutí na Next konečně proces flešování začne. O průběhu jsme informováni jak na obrazovce monitoru PC tak i na obrazovce zařízení.

Obrázek

Obrázek

Na displeji zařízení se nám postupně zobrazují tyto obrazovky informující nás o průběhu flešování, které trvá na tomto zařízení a touto ROM cca 8 minut.

Obrázek Obrázek Obrázek

Pro ukončení flešovacího programu je ještě nutné v PC na této obrazovce stisknout Finish.

Obrázek

Po restartu zařízení, který automaticky následuje ihned po ukončení flešování musíme zařízení nastavit, tak jako po prvním zapnutí (anebo Hard resetu).

Závěr:

Někteří doporučují ihned po naflešování provést ještě Hard reset pomocí kombinace tlačítek. Osobně zastávám názor, že je to zbytečné, protože zařízení si samo ihned po naflešování Hard reset provede samo a automaticky. Tak a to je vše, postup skutečně jednoduchý, který je při zachování všech uvedených zásad naprosto bezpečný, bez rizik umrtvení zařízení.
HTC U12 + (Plus) 64/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.25.401.3, S-ON

HTC U11 + (Plus) 128/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.24.401.7, S-ON

HTC U11 64/4GB Brilliant Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 2.33.401.19, občasné S-OFF

Uživatelský avatar
Potifer
Člen
Příspěvky: 11
Registrován: 07 bře 2012 15:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace ROM, diskuze k návodu

Nový příspěvek od Potifer » 03 úno 2014 21:27

Mohu nainstalovat HSPL pokud nelze telefon pripojit pomoci active sync???

Uživatelský avatar
jirkab
Administrátor
Příspěvky: 16561
Registrován: 20 úno 2010 14:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace ROM, diskuze k návodu

Nový příspěvek od jirkab » 03 úno 2014 21:37

Ne.
HTC U12 + (Plus) 64/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.25.401.3, S-ON

HTC U11 + (Plus) 128/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.24.401.7, S-ON

HTC U11 64/4GB Brilliant Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 2.33.401.19, občasné S-OFF

Odpovědět