ROM - přehled, odkazy

blackajack
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 29 kvě 2018 00:26

Re: 1.24.401.2

Nový příspěvek od blackajack » 29 kvě 2018 01:02

Pozdravujem, potreboval by som radu alebo pomoc. Mam HTC U11 SS - kupovaný zo Slovenského e-shopu. Napriek tomu že je dnes 29.05.2018 mi aktualizácia OTA OREO nedorazila. Pátral som kade-tade, dokonca som požiadal o support HTC ( keďže zo Slovenska sa HTC servisné stredisko stiahlo ) odpoveď prišla až po týždni z Prahy. Napísali mi toto:

Vážený zákazníku,
děkujeme, že jste se obrátili na HTC.
Nejdřív, prosím, vyzkoušejte standardní proces pro potíže s aktualizováním.
Prosíme, ujistěte se, zda máte dostačující kapacitu místa v interním úložišti pro provedení aktualizace (nejméně 2GB). Baterie musí být nabitá minimálně na 50%.
Před opětovným pokusem o stažení aktualizace proveďte následující: jděte do Nastavení - Aplikace - /stiskněte tři tečky v pravém horním rohu - Zobrazit systém/ - /najděte aplikaci/ Správce stahování - /Stiskněte/ Vynutit ukončení - /vyberte/ Úložiště - /stiskněte/ Vymazat Data.
Ten samý postup udělejte pro aplikaci Updater a ConfigUpdater (Vynutit ukončení a vymazat data úložište).
Vaše zařízení s číslem IMEI ------------------------ je původně vyrobeno pro operátora ORANGE POLSKA S.A. Znamená to, že všechny aktualizace a verze softwaru jsou schvalovány operátorem, proto může trvát delší dobu, až bude aktualizace připravena. Pro informace o dostupnosti kontaktujte operátora Orange anebo svého prodejce
V případě dotazů další informace získáte od našeho týmu podpory, na tento e-mail můžete odpovědět.
Na e-maily odpovídáme během 48 hodin.
Telefonní číslo pro zpětný kontakt podpory HTC: ( 421) 0800 144 482, budeme Vás kontaktovat v nejbližší možné době (obsluha pouze v češtině).
Naše pracovní doba je pondělí až pátek od 9:00 do 18:00.
http://www.htc.com/cz/
Přejeme příjemný den.Už týždeň špekulujem nad manuálnou aktualizáciou, ale keďže som to ešte nikdy nerobil a po preštudovaní asi milion videí, člankov ( hlavne v angličtine ) mám ešte väčší zmätok a viac otázok, čo sa vlastne so zariadením stane ( okrem toho či to vlastne zvládnem a či stiahnem správnu akt., či to vymaže tel., sd kartu, či budem mať slovenčinu, alebo aspon Češtinu ...atď ) Takže vás všetkých čo máte nejaký nápad ako prejsť na Oreo bez toho aby som čakal na operátora Orange PL, prosím o radu alebo akýkoľvek nápad.

PS: Keďže som svoje HTC 10 stratil, tak kým mi prisla U11, používal som HTC M8 a keď som rozbehával U11 tak som použil prenos súborou HTC, nemohlo sa stať že M8 preniesla niečo čo bráni aktualizácii. Mimochodom tovarensky som mal zakazaný Android System WebView, ale nainstaloval som ChromBeta a Beta webview tiež...( už ma napadá všeličo )

Dík

Uživatelský avatar
jirkab
Administrátor
Příspěvky: 16561
Registrován: 20 úno 2010 14:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ROM - přehled, odkazy

Nový příspěvek od jirkab » 29 kvě 2018 05:36

Jako první si zjisti verzi ROM a CID co v zařízení je v současnosti.
blackajack píše:
29 kvě 2018 01:02
bez toho aby som čakal na operátora Orange PL
Je možné, že se této aktualizace nedočkáš od tohoto operátora nikdy. Případně si zjisti přímo u tohoto operátora, zda už aktualizaci vydal.
Asi nejlepší řešení je změnit sw zařízení neoficiálně tak, aby bylo jako to, co se prodávalo ve volné distribuci pro náš region.
Standardní postup:
1. Pokud budu vycházet z toho, že zařízení bylo primárně určené pro nějakého PL operátora, tak bude nutné na zařízení změnit CID a pak přeflešovat oficiální ROM pro náš region a volnou distribuci "ručně" přes paměťovou kartu.
2. Pro změnu CID je standardně nutné mít na zařízení S-OFF a to se dosáhne pomocí placené aplikace Sunshine ($25) po provedení oficiálního odemčení zařízení přes HTCDev.com, a následném získání rootu. Popis zde. Češtinu i slovenštinu telefon mít bude, paměťová karta vymazána nebude, interní paměť ano - zařízení bude jako po HR.
HTC U12 + (Plus) 64/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.25.401.3, S-ON

HTC U11 + (Plus) 128/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.24.401.7, S-ON

HTC U11 64/4GB Brilliant Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 2.33.401.19, občasné S-OFF

Odpovědět