V Lídlu opět IR SILVERCREST SIRD 14: verze C3

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: V Lídlu opět IR SILVERCREST SIRD 14: verze C3

Nový příspěvek od jirkab » 02 kvě 2018 22:23

Tak to je asi jiná chyba.
HTC U12 + (Plus) 64/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.25.401.3, S-ON

HTC U11 + (Plus) 128/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.24.401.7, S-ON

HTC U11 64/4GB Brilliant Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 2.33.401.19, občasné S-OFF

tedes
Začátečník

Nový příspěvek od tedes » 11 kvě 2018 22:10

Chtěl bych se zeptat , doufám tedy že jsem to tady nikde nepřehlédl. Rád bych věnoval C3 rodičům ale protože ten zvuk s těch reproduktorů je mírně řečeno příšerný , tak jestli má někdo zkušenost s výměnou repro v přístroji. O tom že případně udělám vývody pro externí repro vím a umím si poradit ale raději bych vyměnil ty originální za něco normálního . Ta trubka jako basreflex to je taky dílko , zdá se mi , že nejlépe to ještě zní když se ten otvor úplně zaslepí.Uvnitř jsem si všiml že origínální repro tam jsou vmontovány nějakým "šíleným" způsobem. On celý ten přístroj po rozebrání působí prazvláštním dojmem , jako by to ani nebylo vyrobeno profesionálním výrobcem ale nějakým obývakovým Pepou doma.Tavná pistole , sponky atd.Hrozné. Tedy subjektivně , můj názor.Zvenčí to docela jde , ale nesmí se to rozebrat.Děkuji za případné info.

jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od jirkab » 12 kvě 2018 08:22

Na to co jsi se ptal by se dala napsat klidně celá kniha a to včetně teoretických pouček, vzorců, výpočtů... Zkusím stručně, jasně a tak jak to je bez zbytečného vysvětlování.
tedes píše:
11 kvě 2018 22:10
tak jestli má někdo zkušenost s výměnou repro v přístroji
Ne.
tedes píše:
ale protože ten zvuk s těch reproduktorů je mírně řečeno příšerný
Ano, naprostý souhlas, ale:
To je porovnání s domácí Hi-fi soupravou, ale stejně velká zařízení mají zvuk ještě podstatně horší. Zvuk je v této kategorii lepší nadprůměr. Znám i lidi, kteří ještě dnes koukají na televizi a poslouchají zvuk z jejích vestavěných reproduktorů. Vůbec třeba takovou věc nechápu, ale takových lidí je ještě pořád hodně a navíc si libují, jak má ta televize nádherný zvuk :D ...
tedes píše:
ale raději bych vyměnil ty originální za něco normálního
Ničím tomu nepomůžeš, původní repro nejsou rozhodně z kategorie špatných, dokonce bych je klasifikoval jako výborné v kategorii své velikosti, ceny (zadarmo) a určení - širokopásmové repro. Např. takové podobné třeba Monacor SP10 za cca 400,-/Kč kus jsou třeba horší... Jen pro info: jaké přesně jsi si reproduktory představoval jako ty na výměnu?
tedes píše:
Ta trubka jako basreflex to je taky dílko , zdá se mi , že nejlépe to ještě zní když se ten otvor úplně zaslepí.
Vcelku ano, ale pak to dělá menší hluk - ten výraz je naprosto správný, ale co čekáš od uspořádání dvou repro v jedné bedně zadkem k sobě a ještě bez jakéhokoliv tlumení???? To žádnými byť sebelepšími reproduktory nevylepšíš - tuším, že to by neuměl ani B&O se svými repro...
tedes píše:
Uvnitř jsem si všiml že origínální repro tam jsou vmontovány nějakým "šíleným" způsobem.
Na tom nic šíleného nevidím, naopak. Montáž i zakrytí jsou v rámci možností naprosto v pořádku.
tedes píše:
On celý ten přístroj po rozebrání působí prazvláštním dojmem
Souhlas. Ale po elektrické stránce se montáži a uspořádání vytknout nedá nic. Spíše naopak, ale styl je trochu jiný než je zvyklost. Především použití (měkkých) MFD desek, ale ty bych zase bral jako plus pro příjemnější zvuk... Je třeba si však uvědomit cenu zařízení. Za tu bych se s tím osobně vůbec takhle nepatlal. Cena za kterou se to prodává mi není vůbec jasná a při výrobě třeba v Čechách je to úplně mimo...

Takže závěrem:
1. Repro nevyměňuj, je to nesmysl a ničeho tím nedosáhneš - i když možná, že to bude hrát ještě hůře.
2. Pokud chceš z tohoto zařízení dostat zvuk, který bude naprosto v pořádku, tak použij externí reprobedny. Zde jsi limitován především jejich kvalitou a pak také i trochu kvalitou především koncového stupně nf cesty. Je to spíše lepší integrovaný zesilovač, který se samozřejmě nemůže rovnat špičkovým zesilovačům za desetitísíce, ale tento rozdíl poznáš pak již zase pouze na špičkových reprobednách v ceně tak od 30.000,- nahoru. Takže úvahy o kvalitě a např. rychlosti přeběhu v integrovaných zesilovačích jsou v té chvíli o ničem.
HTC U12 + (Plus) 64/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.25.401.3, S-ON

HTC U11 + (Plus) 128/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.24.401.7, S-ON

HTC U11 64/4GB Brilliant Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 2.33.401.19, občasné S-OFF

tedes
Začátečník

Nový příspěvek od tedes » 12 kvě 2018 10:01

Dobré ráno a děkuji za vyčerpávajicí odpověď . Přivedla mě ještě k jednomu pokusu jak se pokusit napravit ten zvuk , cituji z odpovědi : "repro jsou zadkem k sobě bez jakéhokoliv útlumu" a ten basreflex k tomu dodávám já... . Jde mi o to že rodiče jsou konzervativní , skládat jim tam doma ještě reprobedýnky a tahat dráty tak by asi s toho asi moc nadšení nebyli i když se jedná o dva kablíky . Nyní mají na stolečku přenosný stereo rádiomagnetofon Aiwa kerý hraje nádherně ale je to už starší přístroj takže jen FM rádio a kazeta , ovšem zvukově se mu nedá vytknout vůbec nic . Je to jako z říše pohádek oproti tomu co je dnes na trhu. Rád bych jim udělal radost protože internetový stream nabízí např. rádio pohádka (když mají doma neteře) , povídka , spousty muziky podle chuti atd.grafický displej , dálkové ovládání , prostě už jedná o moderní výrobek poplatný době a vzhledově vypadá C3 v bílé barvě velmi hezky. Mám po ruce ještě jedno internetové rádio , mono Lenco cr2003 to má zvuk hezký , nemá ty prazvláštní hz okolo 300 odhadem ale pro změnu má nešikovný dálkový ovladač kde je jedno tlačítko po jehož stisku se rozhodí internetové nastavení.Protože bydlíme dál od sebe tak mám obavy jestli by je to bavilo pořád nastavovat ,pokud by vůbec se do toho pustili.To rádio je jen wifi.Kdyby šlo ten ovladač rozebrat pomocí šroubku tak to tl.znefunkčním ale protože je to lepené mám obavy abych jej neponičil , byla by to škoda je to vcelku nové.
Ještě k tomu Silvercerestu a nejen , nerozumím tomu proč jsou všude obvody s nějakým přednastaveným equalizerem.Téměř neznám případ kdy by to bylo ke prospěchu.Normální basy/výšky případně dynamický loudnes ještě k tomu by snad stačil. Ještě že je tam alespoň jedna pozice vlastní volby nastavení.Doma poslouchám rád muziku s raspbery pi kde mám nainstalované RuneAudio a zesilovač prakticky nemá korekce. Měl jsem doma desetipásmový analogový equalizer a prodal jsem jej, postupem času jsem zjistil že jej vůbec nepotřebuji.Mám sice ještě taky starou analog sestavu kde mám equalizer , ale ten je potřebný jen při poslechu mých starých audiokazet.

Odpovědět