Chybějící nebo poškozená hal.dll ihned po zapnutí PC s WinXP

Různé tipy k dalším zařízením, prostě vše co se jinam nehodí.
jirkab
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Chybějící nebo poškozená hal.dll ihned po zapnutí PC s WinXP

Nový příspěvek od jirkab » 09 lis 2012 13:29

Windows-XP.jpg
Windows-XP.jpg (16.29 KiB) Zobrazeno 2148 x
Řešení problému s chybějící nebo poškozenou knihovnou hal.dll ihned po zapnutí PC s WinXP:
Přesné znění chybové hlášky bílým písmem na černé obrazovce:[cara][/cara]Windows could not start because the following file is missing
or corrupt:
<Windows root>\system32\hal.dll
Pease re-install a copy of the above file.
[cara][/cara]Hláška se zobrazí ještě před nabootováním operačního systému.
Názorné řešení problému v tomto videu:

V PC které jsem řešil byl problém v tom, že na disku C chyběl soubor boot.ini. Po jeho doplnění se standardním obsahem ze stránek M$:

Kód: Vybrat vše

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect
byl problém pořád stejný.
Musel jsem podle videa dostat systém pomocí instalačního CD s WinXP do konzole pro opravu systému, kde jsem zjistil pomocí příkazu map (v umístění Windows/system32), že systém (disk C) je v tomto konkrétním případě na partition 2. Po změně obsahu boot.ini systém již normálně naběhl.
Pro jistotu ještě udělat soubor boot.ini jako skytý a pouze pro čtení a v PC nastavit v možnostech složky: Skrýt chráněné soubory operačního systému a Nezobrazovat skryté soubory a složky.
HTC U11 + (Plus) 128/6GB Ceramic Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 1.24.401.2, S-ON

HTC U11 64/4GB Brilliant Black Dual SIM: Ofiko O 8.0.0 - 2.33.401.10, občasné S-OFF

HTC U11 64/4GB Amazing Silver Singl SIM: Ofiko O 8.0.0 - 2.33.401.10, S-ON

Odpovědět